Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

AnnaCh 10:55, 07 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
NAdrobiłam skrótowo, przeczytałam o problemach, dołach, wapnie, butelkach do skupu
Ale rozpierducha fajna
Pozdrawiam KAsiu
____________________
Ania - Malutki pod lasem
sarenka 12:47, 07 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
mrokasia napisał(a)


Byłam zmierzyć - pień Pissardi jest ok. 120cm od środka tujek. Pissardi rośnie pomiędzy tujkami.

O to się zmieści dzięki wielkie.

Ale porządki u Ciebie. Kiedy będziecie te tuje przesadzać?
____________________
Magda W samym sloncu
Gruszka_na_w... 17:54, 07 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
galgAsia napisał(a)


No bo sama widzisz, dół z wapnem się przydaje


Dół z wapnem mam zakonotowany jako pamiątkę z letnich wakacji na wsi u babci. Zawsze nas straszono, aby się do niego nie zbliżać, bo zginiemy w męczarniach. Posadowiony był między obórką a stodołą i obstawiony narzędziami/maszynami rolnymi mocowanymi do koni. Narzędzia mnie interesowały, bo miały fajne siodełka. A ten dół z wapnem był tuż, tuż...Podobne emocje budziła cembrowana studnia z łańcuchem na kołowrotku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 21:38, 07 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Dół z wapnem mam zakonotowany jako pamiątkę z letnich wakacji na wsi u babci. Zawsze nas straszono, aby się do niego nie zbliżać, bo zginiemy w męczarniach. Posadowiony był między obórką a stodołą i obstawiony narzędziami/maszynami rolnymi mocowanymi do koni. Narzędzia mnie interesowały, bo miały fajne siodełka. A ten dół z wapnem był tuż, tuż...Podobne emocje budziła cembrowana studnia z łańcuchem na kołowrotku.


Jeździłyśmy na wakacje do tej samej Babci ?!?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 07:48, 08 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Nieźle nabałaganiłaś. A za płotem obok ściętej akacji tojakie drzewka rosną, wiem pisałaś ale gdzie teraz to odnaleźć

Kiedy koparkowy wchodzi?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 09:45, 08 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
AnnaCh napisał(a)
NAdrobiłam skrótowo, przeczytałam o problemach, dołach, wapnie, butelkach do skupu
Ale rozpierducha fajna
Pozdrawiam KAsiu


Hej Aniu, fajnie że wpadłaś, akurat na generalne porządki .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 09:48, 08 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia, a Ty żyjesz po tych wczorajszych działaniach? Wszystko działa?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 09:53, 08 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
sarenka napisał(a)

O to się zmieści dzięki wielkie.

Ale porządki u Ciebie. Kiedy będziecie te tuje przesadzać?


Proszę bardzo .

Tuje to ostatni etap prac koparkowego. Optymistyczne założenia mówią o końcu nadchodzącego tygodnia, mniej optymistyczne o następnym tygodniu.


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:55, 08 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Haniu, Asiu - widzę, że mój dół z wapnem poruszył w Was nostalgiczne wspomnienia .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:18, 08 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Gosiek33 napisał(a)
Nieźle nabałaganiłaś. A za płotem obok ściętej akacji tojakie drzewka rosną, wiem pisałaś ale gdzie teraz to odnaleźć

Kiedy koparkowy wchodzi?


Gosiu, jakoś tak się nabałagoniło . Teraz czekam na pana z rębakiem, ktory mi zmieli te góry gałęzi. Ma przyjechać we wtorek. I martwię się bo u nas mocno pada i nie wiem czy przestanie do wtorku...

Za płotem mam 3 drzewa - klona, akację (niestety) oraz drzewo, którego nie rozpoznaję - ma liście podobna do graba, leszczyny lub wiąza.

Koparkowy wejdzie albo pod koniec tego tygodnia albo w następnym. Zastanawiamy się ile czasu mu zajmie to wszystko.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies