Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 15:08, 08 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
inka74 napisał(a)
Platan też mi przyszedł do głowy, nie wiem czemu może po prostu jest to ładne drzewo, dokładnie Alpens byłby lepszy niż normalny, mniejszy. Druga opcja ambrowiec kulisty lub zupełnie w inną stronę - może coś płaczącego? Choć ty chyba nie bardzo taki pokrój lubisz. Platany są w Radzyminie na 2,2 szczepione tam gdzie Asia kupowała dąb a ja mojego platana.


Moja pierwsza myśl to było właśnie coś kulistego na wysokim pniu - albo ten platan albo dąb albo ambrowiec. Płaczące raczej nie. Pieniek 2,2 byłby bardzo dobry choć nie wiem czy w sumie taka wysokość + korona byłaby wystarczająca... ale zawsze mogłabym go sobie posadzić w innym miejscu .

April napisał(a)
Kasiu, sądzę że musisz podejść do tematu drzewa trochę matematycznie/geometrycznie. Na jakiej wysokości tam masz słońce? Oddalenie od domu... to da ci przyprostokątną i wysokość jaką powinnaś oczekiwać od drzewa by cień sięgnął tarasu. Może coś szczepionego wyżej, żeby przysłaniało słońce a nie zasłaniało rabat...


Powiem tak - na ten pomysł też wpadłam ale wykonanie mnie przerosło . Ale na oko wychodzi mi, że to musi być chyba coś większego niż 3-4m...
I właśnie coś na pieńku - albo szczepione albo podkrzesane dość wysoko.

Anda napisał(a)
Myślałam o platanie w formie dachowej.

No toś mi zabiła ćwieka... w formie dachowej???


Słuchajcie, czyli wg Was ten buczek tam to nie dobry pomysł???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UrsaMaior 15:16, 08 paź 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8327
Kaśko, wrzucam Elizabeth, daj znaka to potem wywalę.

Kwiaty



Całość
____________________
ogród pod lasem
inka74 15:26, 08 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Zanim na tego buka się doczekasz...

Ewa pewnie o stelażu myślała płaskim. Platany fajnie są na takich prowadzone i tworzą takie naturalne dachy. Dąb jeżeli masz na myśli Green Dwarf też długo rośnie i on jest ogólnie mały, w sensie korona. Platan dosyć szybko da ci w miarę sporą zasłonę. Jeszcze jakąś opcją jest Umbra jak kulista ma być choć ja za nią nie przepadam. No i wszelkiej maści kloniki ale tych to już sporo masz.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:29, 08 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Oj, i magnolia w formie drzewa - to jest piękna myśl, tam po południu mniej słońca jest z tego co pamiętam ze względu na morelę sąsiedzką a jest tyle cudnych odmian...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
eVka 15:52, 08 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wybór masz przeogromny:

Ttlipanowiec Edward Gursztyn, ambrowiec Gumball, platany Alphens Glob, klon "Golden Globe", klon Globossum, zwykły lub Gold

Ja zdecydowałam się na klona Globossum Też mam go kilka metrów od tarasu, bardzo wysoko szczepiony. Mam nadzieję, że będzie kiedys piękną kulą.

Zarys rabat zaj...y, bardzo mi się podoba, już widzę, te trawiaste ścieżki i wylewające się na nie rośliny, jak u Izy! Tak mi się jakoś skojarzyło

Jejku jak ja Ci zazdroszczę, oczywiście pozytywnie!!!
____________________
mrokasia 15:53, 08 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Iwonka - no nie jest prosto... ten buczek by mi tak bardzo pasował wizualnie, ale rzeczywiście, skoro tak wolno rośnie to się na cień nie doczekam . Umbra jakoś niekoniecznie .
Czyli na prowadzenie wysuwa się platan Alphen's Globe - napisałam do Ciebie smsa .
Klony kuliste jakieś za ciężkie mają te korony jak dla mnie...
Magnolia to dla mnie zupełnie obcy temat, muszę popatrzeć jaka odmiana by mi pasowała. Są jakieś drzewkowe, w miarę wąsko rosnące? Bo u znajomych widziałam pięęęękna ale ma z 8m szerokości...
Iza Ursa podrzuciła mi jeszcze pomysł na Kanzana wysoko szczepionego.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 15:58, 08 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Platan Alphen's Globe jest przepiękny, szkoda, że nie trafiłam na niego w szkółce bo bym kupiła. Mijam codziennie takie trzy posadzone w rzędze i zawsze zwracaja moją uwagę. Są już duże i mają piękne regularne kuliste korony i te liście ....
____________________
jolanka 15:58, 08 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Kasia ale ten platan kulisty to cienia Ci nie da, małe toto rośnie w szerokość i wooooolniutko
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
UrsaMaior 16:01, 08 paź 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8327
Ja bym się ku magnolii skłaniała. W naszych warunkach bezobsługowa i pięknie kwitnie wiosną, kiedy mało co ma kwiaty.
____________________
ogród pod lasem
Magleska 16:07, 08 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
Kasiu ja mam platana -i on faktycznie na razie pomalutku rośnie ...nie przebarwia się jesienią( u mnie ,nie wiem jak u innych ) ,ale i tak go lubię za ten łaciaty pieniek ….
buczek śliczny kupiłaś ,ale chyba długo będziesz czekać na jego wielkość …..moje david gold od 3 lat też niewiele urosły -w szkółce widziałam takie 20letnie ,to dopiero były wysokie ….
z tą wiśnią może to dobry pomysł ?
dąb green darf jest też piękny , -mam i też jest niezbyt wielki

a może brzózka purpurowa ? tylko Ty chcesz bardziej kuliste ….ja mam na nią chętkę i przymierzam się gdzie by ją posadzić

ps. piękne foteczki i zakupy
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies