Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Zana 21:16, 19 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
mrokasia napisał(a)
I odrobinę szerzej:




Przeeeeepięęęęknie
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gruszka_na_w... 21:36, 19 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Świetnie te nowe drzewka się prezentują. W ciągu miesiąca całkowicie zmieniliście ten teren.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 09:59, 20 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Jak tam zdrowie? Chciałabym się wybrać do ciebie, idziesz jak burza. Trawiszcza na frontowej świetne!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 19:30, 20 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Iwonka napisał(a)
Kaśka zdrowiej Tyle roboty, ostatni tydzień tak ładny. Rozumiem twój problem obwarowania. Budując dom 20 lat temu, mimo miejskiego adresu czułam, jakbyśmy na głęboką wieś przyjechali. Dla studentki krowa za płotem była nieco przerażająca. Teraz marzę o takim widoku, niestety warowne mury nawet by nie pomogły na ten hałas i ilość ludzia i betonu.
Czekam na foty nowych nasadzeń. też idę w duże, nie mam cierpliwości


Jakoś mi się udało wybronić, po słabszym samopoczuciu śladu nie ma . Działamy pełną parą, staramy się wykorzystać dobrą pogodę. Zdjęcia to już chyba w przyszłym roku, bo na razie wszystko jeszcze rozkopane .

April napisał(a)
Jesień rządzi
Nowa część już zapowiada się fantastycznie


Jesień, jesień ale piękna, złota . Oby trwała jak najdłużej .

Helen napisał(a)
Wszędzie pięknie A wjazdowa z trawami to po prostu nr 1


Dzięki Helen .

galgAsia napisał(a)
Słońce i przebarwienia - crème de la crème! Magnific!


Merci beaucoup

effka napisał(a)
Kasiu, coś pięknego Wjazdowa rabata jest nieporównywalnie lepsza niż w wersji z conicami. To był strzał w 10!
Nowa cześć nabiera kształtu oj za rok już będzie cudnie


Wjazdowa wygląda lepiej choć grabki trochę straszą. Ale myślę, że w przyszłym sezonie pokażą swoją urodę . Nowa część to jeszcze mnóstwo pracy .

AnnaCh napisał(a)
Kasia, przepięknie
nowa część gdyby miała trawkę, to już bardzo dobrze wygląda Super się zapowiada


Dzięki . masz rację trawka dałaby wiele, ale to dopiero na wiosnę, w tym roku już nie zdążymy.

Wiolka5_7 napisał(a)
Piękna jesień Kasiu u Ciebie a zarys nowej części ogrodu extra !


Dziękuję za miłe słowa .

Magleska napisał(a)
Kasiu Mrokasiu jest ślicznie - stara cześć bosko piękna a nowa zapowiada się bardzooo fajnie


Rozplenice na frontowej robią show . Mam nadzieję, że nowa część rzeczywiście wyjdzie fajnie .

Zana napisał(a)


Przeeeeepięęęęknie


Dzięęęęęęki

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Świetnie te nowe drzewka się prezentują. W ciągu miesiąca całkowicie zmieniliście ten teren.


Bardzo się z tych drzewek cieszę i liczę na upragniony cień . A działka - fakt, wygląda kompletnie inaczej.

inka74 napisał(a)
Jak tam zdrowie? Chciałabym się wybrać do ciebie, idziesz jak burza. Trawiszcza na frontowej świetne!


Czuję się dobrze, udało mi się zablokować przeziębienie .
Trawiszcza dziękują .
Kochana, zapraszam w każdej chwili, wiesz że nie potrzebujesz specjalnego zaproszenia .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 19:36, 20 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Ogłoszenie parafialne - ponieważ na spotkaniu u Izy kilka z Was wyraziło chęć przyjazdu do mnie i obejrzenia nowych włości (choć jeszcze nie za bardzo jest co oglądać ) to chciałabym ogłosić najbliższą niedzielę dniem otwartym . Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam . Ustalmy tylko godzinę, która będzie Wam odpowiadać. Czekam na zgłoszenia .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 19:54, 20 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Chętnie się wproszę, ale na wiosnę
____________________
Helen - Hortensjowo
eVka 19:57, 20 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Ogłoszenie parafialne - ponieważ na spotkaniu u Izy kilka z Was wyraziło chęć przyjazdu do mnie i obejrzenia nowych włości (choć jeszcze nie za bardzo jest co oglądać ) to chciałabym ogłosić najbliższą niedzielę dniem otwartym . Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam . Ustalmy tylko godzinę, która będzie Wam odpowiadać. Czekam na zgłoszenia .

Kasiu, a powiedz daleko od Danusi ogrodu jest Twój?
____________________
Ania111 20:05, 20 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
mrokasia napisał(a)
Ogłoszenie parafialne - ponieważ na spotkaniu u Izy kilka z Was wyraziło chęć przyjazdu do mnie i obejrzenia nowych włości (choć jeszcze nie za bardzo jest co oglądać ) to chciałabym ogłosić najbliższą niedzielę dniem otwartym . Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam . Ustalmy tylko godzinę, która będzie Wam odpowiadać. Czekam na zgłoszenia .



Kasiu ,
Czy Wy się tak zapraszacie ,
Na jakiej to zasadzie

Ja niestety na chwilę obecną nie mam się jeszcze czym pochwalić ,
Ale postaram się jak najszybciej to nadrobić i też kiedyś zorganizować takie spotkanie


Życze miłej zabawy i oczywiście udanych fotek
____________________
Ania Spelnione marzenie
mrokasia 20:13, 20 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
A z bieżących wieści - pierwsza jest bardzo smutna i dotyczy naszego starutkiego psa. Wczoraj pożegnaliśmy naszego psiego przyjaciela na zawsze. To była trudna decyzja ale nie mogliśmy już dłużej tego odwlekać . Reks był z nami ponad 16 lat...

Druga wieść dotyczy nowej części ogrodu. Dziś rano posadziliśmy ostatnie rośliny (no, przedostatnie bo zostały mi jeszcze do posadzenia 2 wykopane wcześniej bukszpany) i chciałam właśnie triumfalnie odtrąbić ten fakt ale po południu doszliśmy z eMem do wniosku (na bazie rozmów z naszymi przyjaciółmi), że.... musimy jednak zmienić umiejscowienie przyszłej altany, tak by zapewnić sobie większą prywatność. Zamierzamy zatem przenieść ją w róg działki pomiędzy domem sąsiadki a drogą. Altana będzie miała w plecach tuje zasłaniające posesję zbieracza i trzy posadzone w rogu wielkie kruszyny i będzie wysunięta nieco na środek w kierunku basenu. Przestrzeń między altaną i tujami oraz kruszynami będę chciała wypełnić krzewami i dużymi bylinami. Warunek - rośliny muszą znosić zacienienie, raczej większe niż mniejsze. Co da radę? Hortensje Annabele Strong, rodgersje, parzydło leśne, duże hosty - to na pewno. Derenie Elegantissima dadzą radę? Fajnie rozjaśniałyby ten róg. Nie biorę pod uwagę rodków, bo mają za duże wymagania siedliskowe.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 20:28, 20 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Smutne wieści.To jedno z trudniejszych pożegnań.
Derenie powinny dać radę. Im bardziej wilgoć jest potrzebna niż pełne słońce.
O tej porze roku lepiej niż hosty wyglądają brunnery. U mnie w cieniu dobrze sobie radzą białe jarzmianki. Można też wykorzystać paprocie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies