Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

galgAsia 09:45, 23 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Siem kończy... za chwilę listopad, co chcesz... A u mnie jeszcze tyle roboty, deszcze mi trochę popsowały szyki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Zana 09:45, 23 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
mrokasia napisał(a)
No, i gdzie się podziała ZPJ? Dziś mglisto, wilgotno, listopadowo...


Ale ciepło

A u Anitki glediczje są piękne
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mrokasia 09:56, 23 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17995
galgAsia napisał(a)
Siem kończy... za chwilę listopad, co chcesz... A u mnie jeszcze tyle roboty, deszcze mi trochę popsowały szyki


Chcę ciepłej, słonecznej pogody . Też mam jeszcze sporo do zrobienia...

Zana napisał(a)


Ale ciepło

A u Anitki glediczje są piękne


No ciepło, na szczęście. Może jakoś się wytrze, prognoza pokazuje, że od 13 mają być przebłyski słońca... Mam jeszcze do przesadzenia 3 cisy, do posadzenia 2 bukszpany i sporo bluszczu. Muszę też drugi raz podlać tuje, serby i cisy Fostarem oraz podsypać je korą. Chcielibyśmy też jeszcze ułożyć miniplacyk z płyt przed domkiem ogrodnika a jakby się udało to też ułożyć ścieżkę z płyt do furtki.
Potrzebna mi dobra pogoda!

A glediczje Anitki mnie zachwyciły i to właśnie przez nią zapragnęłam ją mieć u siebie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Iwonka 10:57, 23 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Kasieńko glediczję Sunburst i ja ci polecam Moja baletnica ma ze 13 lat, rośnie jako soliter. Trochę ją cięłam stąd korona gęściejsza. U Anitki nie cięte, też piękne. Swoją trzeci rok luźno puszczam. Fajna jest. Szybko startuje. Dopiero od paru dni gubi mi liście, zerknij bo poszalałam z fotkami
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
DorKa 14:03, 23 paź 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
macham Kasiu serdecznie i zbieram czas na nadrabianie zaległości
Nie ułatwiacie mi dziewczyny Gdzie nie wejdę tam rewolucje.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
inka74 19:00, 23 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15021
mrokasia napisał(a)
Potwierdzasz info o tym, ze derenie dają radę w cienistych zakątkach . Całą resztę mam już na liście. Wodę będą dostawać.
W bylinach większy wybór, z krzewami chyba gorzej. Chętnie bym tam widziała też coś limonkowo-żółtego. Myślę o bzie czarnym Golden Tower, dereniu aurea, ewentualnie jaśminowcu aureus.
Limonkowe rośliny które mam mają to do siebie, że w cieniu nie są limonkowe tylko jasnozielone dereń aurea tak się zachowuje na 100%. Tak samo mam z trawami. Hakonka All Gold w cieniu jest zielona a w słońcu cytrynowa. Jak znajdziesz limonkę do cienia to ja poproszę o info. Też bym potrzebowała.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 10:13, 24 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17995
Iwonka napisał(a)
Kasieńko glediczję Sunburst i ja ci polecam Moja baletnica ma ze 13 lat, rośnie jako soliter. Trochę ją cięłam stąd korona gęściejsza. U Anitki nie cięte, też piękne. Swoją trzeci rok luźno puszczam. Fajna jest. Szybko startuje. Dopiero od paru dni gubi mi liście, zerknij bo poszalałam z fotkami


Byłam u Ciebie, widziałam baletnicę, piękna!

DorKa napisał(a)
macham Kasiu serdecznie i zbieram czas na nadrabianie zaległości
Nie ułatwiacie mi dziewczyny Gdzie nie wejdę tam rewolucje.


Hej Dorka! No trochę się podziało - w skrócie powiększyliśmy włości o 600m2 , sąsiad za płotem będzie budował osiedle bliźniaków i w związku z tym wyciął drzewa a my usiłujemy przed zimą ogarnąć co się da na nowych terenie .

inka74 napisał(a)
Limonkowe rośliny które mam mają to do siebie, że w cieniu nie są limonkowe tylko jasnozielone dereń aurea tak się zachowuje na 100%. Tak samo mam z trawami. Hakonka All Gold w cieniu jest zielona a w słońcu cytrynowa. Jak znajdziesz limonkę do cienia to ja poproszę o info. Też bym potrzebowała.


Tak właśnie przypuszczałam, że limonkowe w cieniu robią się zielone. To już prędzej te bardziej żółtolistne w cienistych miejscach robią się limonkowe choć z Twoich słów wynika, że ten dereń aurea niekoniecznie. Będę musiała chyba sama wypróbować, nie ma wyjścia. Wiosną popatrzę jak tam dokładnie jest ze światłem, może wystarczy do wybarwienia.

Ja mam póki co ubogie doświadczenie - mam złotolistne tawuły (albo Goldmound albo Golden Princess) i w półcieniu są limonkowe a w słońcu żółte. W tym roku w cieniu posadziłam hakone All Gold i jest limonkowa. W tym roku posadziłam też złotolistną barbulę i w półcieniu też jest limonkowa.

Przy czym dla mnie limonkowy kolor to taki bardzo jasny zielony leciutko zabarwiony żółcią. I taki na tle tuj by mnie zadowolił w zupełności .

Iwonka, a mogłabyś pokazać fotkę tego derenia aurea u Ciebie?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 10:22, 24 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia, a pokażę Ci dwa wynalazki z Wojsławic - mogłyby być niezłe w tym Twoim cieniu... Zajrzyj do mnie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 10:34, 24 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17995
galgAsia napisał(a)
Kasia, a pokażę Ci dwa wynalazki z Wojsławic - mogłyby być niezłe w tym Twoim cieniu... Zajrzyj do mnie


Idę!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:18, 24 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17995
Miało być dziś ładnie, a taka sama zgnilizna jak wczoraj . A robota czeka...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies