Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Brzozowadzie... 11:42, 30 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)
I w zbliżeniach



Ta fota to Ci bajkowa wyszła!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gosiek33 11:43, 30 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Niezwykle malownicze ujęcia

Wiosną nie przegapię wizyty u Ciebie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Brzozowadzie... 11:44, 30 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)




.


Kasiu, a te ładne zimozielone baby na pierwszym planie po prawej, to co?
Piekny szkielet sobie uczyniliście. Na upartego posiać trawę, przysypać korą i masz bosko!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mrokasia 14:28, 30 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
TAR napisał(a)
nie wiem od czego zaczac, stara czesc zmrozona wyglada cudownie zwłaszcza, ze masz jeszcze sporo lisci na krzakach i sporo zielonosci - pieknie

nowa czesc rewelka, bedzie ładnie. Maczugi kruszynowe az swieca przed tujami, swietny wybor.
podoba mi sie tez uklad tujek przemieszane z serbami. a te małe puchate stozki przy basenie, brzozie i kratkach to cisy?

założenie paneli pieknie wyznaczylo ramy ogrodu, musze przemyslec czy docelowo u siebie nie zrobic. na razie nie mam funduszy



Dzięki Tarciu, cieszę się, że Ci się podobają obie części .
Tak, te małe puchate stożki to cisy.

inka74 napisał(a)
Ja się strasznie cieszę, że robisz szersze kadry i dokumentujesz zmiany na nowej części. To po pierwsze super wygląda a po drugie ogromna skarbnica wiedzy potem jest. Dzięki twoim zdjęciom widzę, że z trawami trzeba też uważać bo bardzo się rozrastają.


Dokumentuję, nawet jak jeszcze nie za wiele widać bo właśnie wiem że fajnie będzie później wrócić do początków .
Fakt, trawy rosną szybko. Rozplenice na frontowej pożarły mi resztę roślin, wiosną będę modernizować tę rabatę i chyba ze trzy rozplenice przesadzę na nową część. Miskant Yaku Jima też mega urósł i też zamierzam go wiosną podzielić.

April napisał(a)
Kasiu, bajeczne zdjęcia o poranku


Dzięki kochana!

effka napisał(a)
Jak ja Ci już tych trawiastych ścieżek zazdroszczę... Marze o takim układzie ogrodu! Emek zawału by dostał gdybym mu tak ograniczyła trawnik. Jest bosko choć to dopiero początek.
Tam gdzie niebieskie koło - będzie basen?

Fotki przymrozkowych roślinek obłędne, pomalowane lukrem


Wbrew pozorom trawnika będzie sporo tylko nie na środku . Tak, tam gdzie niebieskie koło będzie placyk z basenem. W zamierzeniach ma być tak obsadzony roślinami by go nie było widać z tarasu . Żywopłocik z irgi błyszczącej już rośnie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 14:34, 30 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Pszczelarnia napisał(a)


Ale czy wtedy nie zacznie wypuszczać masę odrostów? (i wtedy nieważne czy szlachetnych, czy nie)?

Jak przy lilakach?


Też się nad tym zastanawiam. i obejrzałam tę moją - miejsce szczepienia ma chyba z 4 cm nad ziemią. Bałabym się ją chyba tak głęboko zakopać.

KasiaLangier napisał(a)
Pięknie mróz "pomalował" rośliny, zjawiskowo to wygląda..Jestem też pod wielkim wrażeniem nowej części ogrodu, bardzo fajnie sobie wszystko rozplanowałaś. Mówiłam już chyba o tym, że podziwiam ogrom prac zrealizowanych w tak krótkim czasie.
U nas jeszcze nie było większych przymrozków, ale już na jutro zapowiadane jest - 5 stopni


Kasiu, dzięki za miłe słowa, cieszę się, że Ci się podoba .
A przymrozki - no cóż, zima za pasem... . Trzeba będzie od niej uciec na chwilę, myślimy o Kanarach .

Zana napisał(a)
Mrokasiu cudowne zdjęcia, aż se już któryś raz oglądam


Aniu, taka pochwała z Twoich ust to mega pochwała! Dziękuję bardzo .

Brzozowadziewczyna napisał(a)

Ta fota to Ci bajkowa wyszła!


Dzięki Agatko, rzeczywiście rano było bajkowo .

Gosiek33 napisał(a)
Niezwykle malownicze ujęcia

Wiosną nie przegapię wizyty u Ciebie


Zapraszam serdecznie!

Brzozowadziewczyna napisał(a)


Kasiu, a te ładne zimozielone baby na pierwszym planie po prawej, to co?
Piekny szkielet sobie uczyniliście. Na upartego posiać trawę, przysypać korą i masz bosko!


To cisy-miśki . Fajne udało mi się upolować, prawda?
Powiem Ci, że rzeczywiście ten szkielet robi niezłą robotę, jestem naprawdę zadowolona . Gdyby była trawka byłoby fajnie, ale nie zdążyliśmy.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 14:57, 30 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
No cisy piękne! Tak mi wyglądały na nie, ale takich ładnych babeczek nie widziałam. Co to za odmiana? W głowie mam tylko strzeliste, masywne na żywopłot hilli i hicsi i na kulki rependens. Te chyba jeszcze coś innego?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mrokasia 15:05, 30 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
To baccaty.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Andrzej_ 15:40, 30 paź 2019


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Wtrącę swoje 3 grosze odn. kiścieni: odmiana "Zeblid" jest kompaktowa, regularna w pokroju i gęsta. Dobrze nadawałaby się jako obwódka. "Rainbow" jest dużo większy, nawet do 1,5m u mnie. Bardzo dobrze znosi cięcie. Naprawdę dobrze wyglądają okrągły rok i poza kwaśnym podłożem nie mają szczególnych wymagań. A, i jeszcze dają radę i w słońcu i w miejscach zacienionych. No to jeszcze czwarty grosz o pierisach: nie wiem, czy to jakaś reguła czy nie, ale te kwitnące na biało (Debutante, Cupido) rosną powoli i mają fajny zwarty pokrój, nie tnę ich. Kwitnące na różowo (Valley Rose, Valentine i inne wynalazki których nazw nie pamiętam) rosną silniej i mają bardziej wyprostowany i nieregularny pokrój; te tnę nawet 2 razy w roku.

Kaśka, Twoje nowe ścieżki i rabaty, jak powiedziałby mój syn: sztos!
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Magleska 17:00, 30 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
Kasiu z przyjemnością obejrzałam zmrożone fotki nowa część już wygląda super - świetnie to sobie wszystko wymyśliłaś
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Iwonka 18:10, 30 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Zmrożone rośliny wyglądają magicznie. Mnie mróz omija. Był leciutki ze dwa tygodnie temu, ale zaraz zniknął i nic nie zmroził. Fajnie, ze masz teraz te "dwa ogrody". Nasadzenia w dojrzałym dają już radość, a te w nowym powera Świetnie skomponowaliście szkielet. Opaska niejednolita wygląda niesamowicie naturalnie. Środek ciekawie się zapowiada. Brzozy takie fajne, już duże. co to za iglaste stożki? Fajniusie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies