Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Margerytka40 22:13, 25 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Chętnie bym coś doradziła Kasiu ale nie umiem. Na pewno coś wybierzesz, masz dobrych doradców
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 22:33, 25 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Moje borówki mają obwódki z poziomek. W zasadzie, przy łagodnej zimie, spełniony jest warunek zimozielonosci.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 23:53, 25 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
U mnie borówki rosną od samego początku w rabacie wśród różnych roślin, wcale niekoniecznie kwasolubnych. Są tam żurawki, stipa, rozchodniki, z tyłu jabłonka, obok róże i powojniki. Widziałaś je. Tam wąsko jest, w sumie jedne pod drugimi. I co roku mają zatrzęsienie owoców. Jak chcesz obwódkę taką bardziej uporządkowaną i niewymagającą to może azalie japońskie i żurawki lub właśnie poziomki, jak u Hani. Też je miałam pod borówkami, same się rozchodziły po rabacie. I smaczne były. Mniam. Azalie są w niskich odmianach, ładne poduchy tworzą i długo trzymają listki. Można je ciąć jak zanadto się rozrosną. Kwitną co roku i są też odmiany o ciemniejszych listkach. Takie mało wymagające rośliny.
Edit - azalie lubią słońce.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 06:43, 26 paź 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Moje borówki mają obwódki z poziomek. W zasadzie, przy łagodnej zimie, spełniony jest warunek zimozielonosci.

I w zasadzie - poziomki masz, jakby co, ode mnie - mam i rosną mi wszędzie...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
jolanka 08:48, 26 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
A ja właśnie powyrywałam mnóstwo poziomek, rozrosły się niesamowicie. Chyba bym jednak wolała posadzić te ogrodowe, one tak się nie panoszą
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
TAR 17:34, 26 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7569
jolanka napisał(a)
A ja właśnie powyrywałam mnóstwo poziomek, rozrosły się niesamowicie. Chyba bym jednak wolała posadzić te ogrodowe, one tak się nie panoszą


u mnie tez poziomki sie same nasiały na sciezce z kamyczkow, nie wiem skad, musze je powyrywac, bo potem sie z nimi nie ogarne
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 17:37, 26 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7569
inka74 napisał(a)
Azalie są w niskich odmianach, ładne poduchy tworzą i długo trzymają listki. Można je ciąć jak zanadto się rozrosną. Kwitną co roku i są też odmiany o ciemniejszych listkach. Takie mało wymagające rośliny.
Edit - azalie lubią słońce.


polcien tez stoleruja, mam sporo tych niskich, przezarabiscie sie przebarwiaja jesiennie, liscie trzymaja czasem do wiosny. a wiosna pieknie kwitna.
doprecyzuje chodzi o azalie japonskie a nie wielkokwiatowe.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
jolanka 21:35, 27 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Kasiu, bardzo dziękujemy za dzisiejszy dzionek

Stwierdzam odpowiedzialnie, że zdjęcia nowej części ogrodu, które pokazywałaś do tej pory nie oddają jej stanu. W rzeczywistości jest o niebo lepiej, co ja mówię, o dwa nieba
Rozplanowanie rabat super, nasadzenia ramowe zrobione tak, że aż ślinka cieknie z powodu otwartego mojego dzioba. Ilość włożonej przez Was pracy ... ufff, nie jestem w stanie sobie wyobrazić. Tempo niesamowite, ale efekty? Też niesamowite. W. tylko mlaskał w drodze powrotnej - może się to trochę przełoży w jakąś aktywność ogrodową
Buziaki dla Was. Zdzwonimy się w wiadomych sprawach
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
tulucy 22:38, 27 paź 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
I my się przyłączamy do podziękowań i wyrazów podziwu mój to coś jeszcze chyba z twoim konferował wieczorem
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
galgAsia 08:39, 28 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Aaa, było pierwsze okazanie Po tej całej Waszej orce prawie na okrągło, nie spodziewałam się innych wrażeń i opinii . Buziaki. Dobrego dnia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies