Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

TAR 10:10, 04 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7633
mrokasia napisał(a)


A poza tym ... pamiętacie mojego konika Oridono Nishiki? Doszłam do wniosku, że wiosną przesadzę go na nową część, w miejsce gdzie po południu będzie miał więcej cienia i popołudniowe słońce nie będzie go tak palić. A w jego miejsce wsadzę jarząbka Autumn Spire . Będzie stanowił dodatkową osłonę od przyszłych sąsiadów .


chyba dobry pomysł, ten moj Asahi rosnie praktycznie w cieniu, słonce ma tylko poznym popołudniem i zachodami. I chyba mu dobrze, nie jest przypalony a zdazył sie wybarwic.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mikina34 10:55, 04 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
mrokasia napisał(a)
I kilka widoczków upamiętniających pierwszy przymrozek:





Nieee no Kaśka, przesadziłaś jak można mieć tak bajkowo? Przepięknie
Muszę nabyć Lady U, jest cudna, moje (nie wiem jakie to) w tym roku kiepsko się kociły więc spektakularnych widoczków nie będę miała. Ale za to sobie przylecę do Ciebie
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mrokasia 11:07, 04 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18149
galgAsia napisał(a)
Gratuluję i zazdroszczę pięknego dnia. Ja nie zrobiłam nic - cały dzień padał deszcz. No szlag może człowieka trafić, zwłaszcza, gdy lista MUST DO rośnie jak zakwas w słoiku .
Jarząbek, powiadasz... A mówiłam - zaszczep się!
Ja zrobiłam tylko szkic dla Makadamii


No nie dziwię się, żeś zła, zima zbliża się wielkimi krokami i każdy w miarę ciepły i słoneczny dzień jest na wagę złota, a szczególnie w weekend bo przecież w tygodniu jak ktoś pracuje to nie ma szans...

Ten jarząbek akurat w tym miejscu bardzo mi pasuje . Wpadłam na ten pomysł dzięki rozmowie z Jolanką - Jolu, dzięki za zainspirowanie mnie .

Magleska napisał(a)
Ja tylko kilka miskantów spięłam trytytkami a tak ,to mam lenia ....cebule czekają na sadzenie ....podobno ten tydzień ma byc jeszcze ciepły ,to może się zmobilizuję
Miłego wieczorku Kasiu


Ja jeszcze nic nie pospinałam, ale będę musiała bo inaczej straszny bałagan wiosną. Buziaki Madziu na dobry tydzień .

inka74 napisał(a)
U mnie też Kasiu ładnie było. Cebule częściowo wsadzone. Liczę na jeszcze jeden ładny weekend. Ten jarząbek fajny jest. Iwonka z wichrowego pokazała przebarwioną iteę. Hmmm... Świeci z daleka. Żałuję, że tak szeroko rośnie.


Mnie też jeszcze jeden ładny weekend by się przydał, posprzątałabym jeszcze resztki host, wycięłabym szałwie, coś by się znalazło.
U Iwonki podziwiałam altanę i klona .

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U mnie też dzień zachęcał do pobytu na zewnątrz. Z przyjemnością pomachałam grabiami.
Jarząbek to dobry wybór.


Oj, będzie nam teraz brakować tego machania grabiami, prawda Haniu?
Cieszę się, że pochwalasz jarząbka .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 11:08, 04 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Pięknie ogród się prezentuje w jesiennej szacie z lekkim przymrozkiem

Kasiu czy Ty wiążesz swoje trawy an zimę? Mam pierwszy raz Rozplenice i gracki i widzę,że po przymrozkach straciły nieco na swoim uroku i chciałam się zapytać,czy żeby je wiązać to trawy muszą być suche- tzn jak dziś mży to nie wiązać, poczekać aż będzie raczej słonecznie? Czy to bez różnicy
____________________
Magda W samym sloncu
TAR 11:12, 04 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7633
a ja w tym roku prosa i miskanty planuje wyciac przed zima, strasznie smieca. Boje sie jednak robic to z rozplenicami. Chociaż sprobuje na jednym krzaczku. Na ciecie wiosenne poczekaja jedynie turzyce.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
sarenka 11:14, 04 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
TAR napisał(a)
a ja w tym roku prosa i miskanty planuje wyciac przed zima, strasznie smieca. Boje sie jednak robic to z rozplenicami. Chociaż sprobuje na jednym krzaczku. Na ciecie wiosenne poczekaja jedynie turzyce.
trawy to u mnie nowość,nie wiem jeszcze jak je ogarnąć Na pewno niedługo wytnę wszystkie kwiaty hortensji- bo potem latają po całym podwórku :/
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 11:15, 04 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18149
Helen napisał(a)
Kasia, czy dobrze pamiętam, że ktoś Ci doradzał magnolię Elisabeth? Spontanicznie zakupiłam dzisiaj i muszę się jak najwięcej o niej dowiedzieć


Elsabeth ma Iza Ursa - zajrzyj do niej. To piękna magnolia .

effka napisał(a)

Pięknie prace idą do przodu i fajne plany masz. Widze, że jarząbek i u Ciebie się pojawi, ja tez poluję ale eMek zakazał już zakupów jesiennych, więc muszę do wiosny czekać
Przypomniałaś mi o podlaniu szmaragdów, niby pada co kilka dni ale podejrzewam, że na większej głębokości jest sucho.


Dzięki Ewcia . Czyli obie będziemy szukać jarząbka na wiosnę .
Ja muszę jeszcze podlać pozostałe szmaragdy, więc liczę na kolejny ładny weekend.

TAR napisał(a)


chyba dobry pomysł, ten moj Asahi rosnie praktycznie w cieniu, słonce ma tylko poznym popołudniem i zachodami. I chyba mu dobrze, nie jest przypalony a zdazył sie wybarwic.


O widzisz, czyli dobrze myślę, dzięki .

mikina34 napisał(a)


Nieee no Kaśka, przesadziłaś jak można mieć tak bajkowo? Przepięknie
Muszę nabyć Lady U, jest cudna, moje (nie wiem jakie to) w tym roku kiepsko się kociły więc spektakularnych widoczków nie będę miała. Ale za to sobie przylecę do Ciebie


Oj, no sorki, tak wyszło .
Rozplenice i miskanty robią jesienią mega show . Mam trochę siewek Hamelnów i LadyU z czego się baaaardzo cieszę .

sarenka napisał(a)
Pięknie ogród się prezentuje w jesiennej szacie z lekkim przymrozkiem

Kasiu czy Ty wiążesz swoje trawy an zimę? Mam pierwszy raz Rozplenice i gracki i widzę,że po przymrozkach straciły nieco na swoim uroku i chciałam się zapytać,czy żeby je wiązać to trawy muszą być suche- tzn jak dziś mży to nie wiązać, poczekać aż będzie raczej słonecznie? Czy to bez różnicy


Do tej pory nie wiązałam więc nie wiem. Ale na czuja chyba wiązałabym suche. Ja się zastanawiam czy wiązać rozplenice czy przyciąć kłosy. Trochę szkoda mi tych kotków, pięknie wyglądają ośnieżone ale potem strasznie śmiecą i sieją się w dziwnych miejscach.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:18, 04 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18149
TAR napisał(a)
a ja w tym roku prosa i miskanty planuje wyciac przed zima, strasznie smieca. Boje sie jednak robic to z rozplenicami. Chociaż sprobuje na jednym krzaczku. Na ciecie wiosenne poczekaja jedynie turzyce.


No właśnie tez się zastanawiam co zrobić...

sarenka napisał(a)
trawy to u mnie nowość,nie wiem jeszcze jak je ogarnąć Na pewno niedługo wytnę wszystkie kwiaty hortensji- bo potem latają po całym podwórku :/


Dokładnie - hortensje też potem śmiecą i znajduję te kwiatostany w rożnych zakamarkach. Ale z drugiej strony mi szkoda, bo jednak zdobią...
I tak źle i tak niedobrze .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 11:30, 04 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7633
Dziewczyny ja w tym roku ryzykuje. Czesc hortek juz mam wycietych, bo chce ukorzenic: anabelki, Limonki, Le Vasterival, Polar Bear, Sweet Summer, Mont Blanc, Magical Moonlight i Starburst. Reszcie hortek wytne kwiatostany. Te latajace smieci tez mnie wkurzaja no i białasy zawsze z klosami w sierciuszce wracaja. Wyciac tez chce byliny, zobacze jak to sie przelozy na wiosenne rosniecie i kwitnienie. I w weekend chce tez klony (ale nie palmowe) przyciac, ponoc dla nich dobre jest jesienne przyciecie. Tej jesieni eksperymentuje, co bedzie to bedzie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 11:33, 04 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7633
a weekendowo nic nie porobilam w ogrodzie bo standardowo żabami rzucało i do tego gosci mielismy. chociaz goscie to nie problem zajeliby sie soba ale ta pogoda bleee.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies