Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Johanka77 06:25, 31 paź 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
No powiem Ci, imponująco się ten Twój ogródek zapowiada!
Jest rozmach...

No a na widok zmrożonych widoczków oniemiałam. Przepiękne!!!


Dobrego dnia Kasia i spokojnego ruchomego Święta
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Helen 06:38, 31 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Kasia, bardzo dobrze zaprojektowany szkielet i tak jak ktoś wcześniej napisał, niewiele brakuje, żeby w przyszłym roku nowa część nie odbiegała od "starej". Widać, że jesteście bardzo dobrze zorganizowani i bardzo pracowici. Gratulacje
A zdjęcia oszronionego ogrodu to jedne z moich ulubieńszych. No, może po budzącej się wiośnie
____________________
Helen - Hortensjowo
Kasia_CS 06:57, 31 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
O kurcze, Kasia, ale zdjęcia czad! Poranki masz mega magiczne z takimi widokami-u mnie przez okoliczne bloki to malutko słoneczka z rana o tej porze roku

O Jezu, no fajny klimat mi w drodze do pracy zapodałas bardzo żałuje, że wizji lokalnej nie zaliczyłam, ale przecież w przyszłym roku na pewno będzie jeszcze okazja

Ramy ogrodu powstały błyskawicznie, a efekty Waszej pracy godne podziwu. Będzie nad czym cmokać w przyszłym sezonie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
malgol 09:49, 31 paź 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
mrokasia napisał(a)
I jeszcze trochę





Pieknie jest!
U mnie tez był przymrozek.Rano wszystko wyglądało jak z bajki o Królowej snieguAle jak będę miała okazje zrobić fotkę to pewnie już ciemno będzie albo czar prysnie
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
mrokasia 15:09, 31 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Andrzej_ napisał(a)
Wtrącę swoje 3 grosze odn. kiścieni: odmiana "Zeblid" jest kompaktowa, regularna w pokroju i gęsta. Dobrze nadawałaby się jako obwódka. "Rainbow" jest dużo większy, nawet do 1,5m u mnie. Bardzo dobrze znosi cięcie. Naprawdę dobrze wyglądają okrągły rok i poza kwaśnym podłożem nie mają szczególnych wymagań. A, i jeszcze dają radę i w słońcu i w miejscach zacienionych. No to jeszcze czwarty grosz o pierisach: nie wiem, czy to jakaś reguła czy nie, ale te kwitnące na biało (Debutante, Cupido) rosną powoli i mają fajny zwarty pokrój, nie tnę ich. Kwitnące na różowo (Valley Rose, Valentine i inne wynalazki których nazw nie pamiętam) rosną silniej i mają bardziej wyprostowany i nieregularny pokrój; te tnę nawet 2 razy w roku.

Kaśka, Twoje nowe ścieżki i rabaty, jak powiedziałby mój syn: sztos!


He, he, he mój syn też używa takiego wyrażenia . Dziękuję .
I dziękuję za trzy grosze o kiścieniach i grosz i pierisach, szczególnie jeśli chodzi o cięcie. Pomyślę nad nimi. Ten Zeblid podoba mi się na zdjęciach.

Magleska napisał(a)
Kasiu z przyjemnością obejrzałam zmrożone fotki nowa część już wygląda super - świetnie to sobie wszystko wymyśliłaś


Dzięki Madziu .

Iwonka napisał(a)
Zmrożone rośliny wyglądają magicznie. Mnie mróz omija. Był leciutki ze dwa tygodnie temu, ale zaraz zniknął i nic nie zmroził. Fajnie, ze masz teraz te "dwa ogrody". Nasadzenia w dojrzałym dają już radość, a te w nowym powera Świetnie skomponowaliście szkielet. Opaska niejednolita wygląda niesamowicie naturalnie. Środek ciekawie się zapowiada. Brzozy takie fajne, już duże. co to za iglaste stożki? Fajniusie


Te oszronienia w słońcu wyglądają przepięknie, to jedyny plus takiej pogody.
Miło mi, że Ci się podobają obie części. W nowym te iglaste stożki to cisy baccata.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:16, 31 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Johanka77 napisał(a)
No powiem Ci, imponująco się ten Twój ogródek zapowiada!
Jest rozmach...

No a na widok zmrożonych widoczków oniemiałam. Przepiękne!!!


Dobrego dnia Kasia i spokojnego ruchomego Święta


Dzięki kochana za te miłe słowa .

Helen napisał(a)
Kasia, bardzo dobrze zaprojektowany szkielet i tak jak ktoś wcześniej napisał, niewiele brakuje, żeby w przyszłym roku nowa część nie odbiegała od "starej". Widać, że jesteście bardzo dobrze zorganizowani i bardzo pracowici. Gratulacje
A zdjęcia oszronionego ogrodu to jedne z moich ulubieńszych. No, może po budzącej się wiośnie


Kochana, co Ty mówisz - tu jeszcze mnóstwo pracy trzeba włożyć! Ale fakt - żywopłot, kilka drzew i sporych krzewów oraz zimozielone stozki rozrzucone po całości robią dobrą robotę. Dzięki za uznanie .

Kasia_CS napisał(a)
O kurcze, Kasia, ale zdjęcia czad! Poranki masz mega magiczne z takimi widokami-u mnie przez okoliczne bloki to malutko słoneczka z rana o tej porze roku

O Jezu, no fajny klimat mi w drodze do pracy zapodałas bardzo żałuje, że wizji lokalnej nie zaliczyłam, ale przecież w przyszłym roku na pewno będzie jeszcze okazja

Ramy ogrodu powstały błyskawicznie, a efekty Waszej pracy godne podziwu. Będzie nad czym cmokać w przyszłym sezonie


Kacha, to wszystko zasługa szronu i słońca . Bez nich jest już szaro i bez wyrazu, no, rozplenice trochę ratują sytuację.
Wizja lokalna jest bezwzględnie konieczna!!! Ja tu mam mnóstwo miejsca do obsadzenia i porad potrzebuję!

malgol napisał(a)

Pieknie jest!
U mnie tez był przymrozek.Rano wszystko wyglądało jak z bajki o Królowej snieguAle jak będę miała okazje zrobić fotkę to pewnie już ciemno będzie albo czar prysnie


Tak, to takie krótkie, ulotne chwile. Jak skończyłam robić zdjęcia i po kilkunastu minutach wyjrzałam przez okno to po szronie już śladu nie było... Czar prysł.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 21:50, 31 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Uwielbiam zdjęcia z pierwszych przymrozków. Przepięknie!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 17:35, 03 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Uwielbiam zdjęcia z pierwszych przymrozków. Przepięknie!


Ja też lubię takie dni, szczególnie słoneczne. Takie poranki mają dużo uroku .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 17:45, 03 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Dziś skorzystaliśmy z pięknej, słonecznej pogody i 4 godziny spędziliśmy w ogrodzie . Trochę posprzątaliśmy, pochowaliśmy mnóstwo różnych rzeczy, posadziliśmy buczka (ufff, ostatnia roślina w doniczce oczekująca na posadzenie), podlaliśmy tuje, świerki i cisy wodą z dodatkiem ukorzeniacza i... nie wiem co jeszcze .
A cebule wciąż nie wsadzone... poczekają chyba znów do marca .

A poza tym ... pamiętacie mojego konika Oridono Nishiki? Doszłam do wniosku, że wiosną przesadzę go na nową część, w miejsce gdzie po południu będzie miał więcej cienia i popołudniowe słońce nie będzie go tak palić. A w jego miejsce wsadzę jarząbka Autumn Spire . Będzie stanowił dodatkową osłonę od przyszłych sąsiadów .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 18:00, 03 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gratuluję i zazdroszczę pięknego dnia. Ja nie zrobiłam nic - cały dzień padał deszcz. No szlag może człowieka trafić, zwłaszcza, gdy lista MUST DO rośnie jak zakwas w słoiku .
Jarząbek, powiadasz... A mówiłam - zaszczep się!
Ja zrobiłam tylko szkic dla Makadamii
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies