Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Magleska 18:13, 03 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Ja tylko kilka miskantów spięłam trytytkami a tak ,to mam lenia ....cebule czekają na sadzenie ....podobno ten tydzień ma byc jeszcze ciepły ,to może się zmobilizuję
Miłego wieczorku Kasiu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
inka74 18:17, 03 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
U mnie też Kasiu ładnie było. Cebule częściowo wsadzone. Liczę na jeszcze jeden ładny weekend. Ten jarząbek fajny jest. Iwonka z wichrowego pokazała przebarwioną iteę. Hmmm... Świeci z daleka. Żałuję, że tak szeroko rośnie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 19:16, 03 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
U mnie też dzień zachęcał do pobytu na zewnątrz. Z przyjemnością pomachałam grabiami.
Jarząbek to dobry wybór.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 20:26, 03 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Kasia, czy dobrze pamiętam, że ktoś Ci doradzał magnolię Elisabeth? Spontanicznie zakupiłam dzisiaj i muszę się jak najwięcej o niej dowiedzieć
____________________
Helen - Hortensjowo
Gosiek33 06:46, 04 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
U mnie też Kasiu ładnie było. Cebule częściowo wsadzone. Liczę na jeszcze jeden ładny weekend. Ten jarząbek fajny jest. Iwonka z wichrowego pokazała przebarwioną iteę. Hmmm... Świeci z daleka. Żałuję, że tak szeroko rośnie.



Iteę kupiłaś? Duża może być, a kwiatostany jak u orszeliny
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 09:25, 04 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7585
Helen napisał(a)
Kasia, czy dobrze pamiętam, że ktoś Ci doradzał magnolię Elisabeth? Spontanicznie zakupiłam dzisiaj i muszę się jak najwięcej o niej dowiedzieć

Iza Ursa pokazywała swoja tu:
Elizabeth
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 09:47, 04 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)



Iteę kupiłaś? Duża może być, a kwiatostany jak u orszeliny
To nie ja kupiłam a inna Iwona - Z wichrowego wzgórza
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 09:54, 04 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7585
inka74 napisał(a)
To nie ja kupiłam a inna Iwona - Z wichrowego wzgórza


A nie ze Wzgórza chaosu?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 10:00, 04 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Racja Tarciu, Iwonka ze wzgórza chaosu tak to jest jak się na telefonie pisze
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
eVka 10:07, 04 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Dziś skorzystaliśmy z pięknej, słonecznej pogody i 4 godziny spędziliśmy w ogrodzie . Trochę posprzątaliśmy, pochowaliśmy mnóstwo różnych rzeczy, posadziliśmy buczka (ufff, ostatnia roślina w doniczce oczekująca na posadzenie), podlaliśmy tuje, świerki i cisy wodą z dodatkiem ukorzeniacza i... nie wiem co jeszcze .
A cebule wciąż nie wsadzone... poczekają chyba znów do marca .

A poza tym ... pamiętacie mojego konika Oridono Nishiki? Doszłam do wniosku, że wiosną przesadzę go na nową część, w miejsce gdzie po południu będzie miał więcej cienia i popołudniowe słońce nie będzie go tak palić. A w jego miejsce wsadzę jarząbka Autumn Spire . Będzie stanowił dodatkową osłonę od przyszłych sąsiadów .

Pięknie prace idą do przodu i fajne plany masz. Widze, że jarząbek i u Ciebie się pojawi, ja tez poluję ale eMek zakazał już zakupów jesiennych, więc muszę do wiosny czekać
Przypomniałaś mi o podlaniu szmaragdów, niby pada co kilka dni ale podejrzewam, że na większej głębokości jest sucho.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies