Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Brzozowadzie... 11:36, 04 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ha, a mi żal wycinać hortensji, dopiero w marcu je ruszę, no jakąś pociechę człowiek musi mieć przez ten zimowy czas, to chociaż na te suche kulki popatrzy
U mnie też popracowane w sobotę, jeszcze dziś zaraz idę, bo się odgrzebać nie mogę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
TAR 11:44, 04 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7393
a mnie sie te suszki nie podobaja takie przywiedle, zdecydowanie bardziej wole porzadek na rabatach a one wizualnie mnie draznia jak smieci.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
eVka 11:55, 04 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Ha, a mi żal wycinać hortensji, dopiero w marcu je ruszę, no jakąś pociechę człowiek musi mieć przez ten zimowy czas, to chociaż na te suche kulki popatrzy
U mnie też popracowane w sobotę, jeszcze dziś zaraz idę, bo się odgrzebać nie mogę

Podobnie mam Wszystko zostawiam, niech zdobi przez jesień i zimę
____________________
TAR 12:17, 04 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7393
effka napisał(a)

Podobnie mam Wszystko zostawiam, niech zdobi przez jesień i zimę


a u mnie po obcieciu smieci pokaza sie iglaki schowane czesto za trawami czy krzakami, beda mialy swoje 5 minut. Niedawno rozsadzilam horty i pokazały sie nagle w calej okazalosci choiny, na rabacie jakos lzej sie zrobilo. żałuje ze tak dlugo zwlekalam z tym rozsadzaniem. Mysle sobie, ze jak teraz na probe smietki usune jesienia to juz mi zostanie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
DorKa 14:50, 04 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Ja na przykład kwiaty hortensji chciałam zostawić ale jakby moja demolka miała inną wizję jesiennego ogrodu Porozrzucane wszędzie po rabatach i trawniku. Chyba też powinnam ściąć.
Choć tak naprawdę jeszcze nic nie ścięłam. Wszystkie byliny straszą na rabatach ale jakoś mi to nie przeszkadza. Czy to tylko o względy wizualne chodzi czy są jakieś inne powodu cięcia jesiennego ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
TAR 15:24, 04 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7393
Wzgledy wizualno-praktyczno-czasowe
wizualne - tu nie musze tłumaczyc
praktyczne - glownie ze wzgledu na psiaki, ktore przynosza sryliony nasion w siersci i łapach, do tego te nasiona w sposob niekontrolowany rozsiewaja sie z predkoscia swiatła na trawniku i balaganią.
czasowe - wiosna skupie sie na wazniejszych tematach np. nawozenie czy przesadzanie a nie na porzadkowaniach i cieciach suszkow. wlasnie przez te prace porzadkowe nie zdazyłam ze wszystkimi rabatami wiosna, o nawozeniu nie wspomne.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 17:06, 04 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18027
Agatka, Effcia, Dorka - Tarcia super to wytłumaczyła .
Ja zawsze wszystko cięłam i sprzątałam dopiero na wiosnę ale tego jest tyle, że naprawdę myślę, żeby część prac zrobić już teraz. No i wolałabym uniknąć powtórki z wiosennym cięciem rozplenic gdy nasiona fruwały wokół mnie i pchały mi się do wszędzie... Z drugiej strony - jednak te suszki w jakiś sposób zdobią... no, stoję w rozkroku jak żaba w dowcipie i nie mogę się zdecydować .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
ewelaa74 18:12, 04 lis 2019


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857




Bajka
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
TAR 19:41, 04 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7393
mrokasia napisał(a)
Agatka, Effcia, Dorka - Tarcia super to wytłumaczyła .
Ja zawsze wszystko cięłam i sprzątałam dopiero na wiosnę ale tego jest tyle, że naprawdę myślę, żeby część prac zrobić już teraz. No i wolałabym uniknąć powtórki z wiosennym cięciem rozplenic gdy nasiona fruwały wokół mnie i pchały mi się do wszędzie... Z drugiej strony - jednak te suszki w jakiś sposób zdobią... no, stoję w rozkroku jak żaba w dowcipie i nie mogę się zdecydować .


do tego suszki po zimie sa strasznie brudne, zadna przyjemnosc z tym pracowac. moje bialaski łaża po rabatach i jak czasem zrobia tam dwojeczke to zeby sprzatnac musze przeciskac sie miedzy krzaczorami (wiecie, one zawsze musza tam gdzie najgesciej i gdzie najciemniej ) i nie dosc, ze one uflejane to i ja czesto w tym potrawiasto byliniastym suszu. marcinki rosły mi nawet tam gdzie nigdzie nie sadzilam. w tym sezonie zaeksperymentuje, wiele dziewczyn obcina jesienia.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Helen 20:08, 04 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8322
TAR napisał(a)

Iza Ursa pokazywała swoja tu:
Elizabeth

Tar, dzięki. Już napisałam do Izy
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies