Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

galgAsia 09:19, 28 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia, czy Ty już sadziłaś swoją Ballerinę? Bo wyczytałam, że dobrze posadzić ją głębiej, 5-10 cm poniżej szczepienia, żeby szlachetne zrazy mogły też się ukorzenić. Ciekawe, nie?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 10:19, 28 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18107
Makusia napisał(a)
Rany ale będzie pysznie! Swoją drogą ale wypas! Zywoplocik w warzywniku! Cudo perfekcji.
Ja żałuję, że boriwek w rabatę nie wplotlam. Ślicznie się przebarwiaja i długo liście trzymają. Ale już na słonecznej części nie mam miejsca niestety.


Mam nadzieję, że będzie! Bardzo lubimy borówki . I rzeczywiście te przebarwienia są śliczne, a same krzewy spokojnie mogą być w rabatach .

Magleska napisał(a)
Kasiu poczytałam o fajnych podpowiedziach do borówek
mam tylko 2 pierisy ,które rosną w pełnym słońcu i są cały czas ładne -chyba wykorzystam ten pomysł do obwódki przy warzywniku


taaaak, forum to kopalnia fajnych pomysłów

Margerytka40 napisał(a)
Chętnie bym coś doradziła Kasiu ale nie umiem. Na pewno coś wybierzesz, masz dobrych doradców


bardzo to doceniam, że tu tyle życzliwych dusz gotowych do pomocy

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Moje borówki mają obwódki z poziomek. W zasadzie, przy łagodnej zimie, spełniony jest warunek zimozielonosci.


Poziomki też chcę! To taki smak i wspomnienie z dzieciństwa .

tulucy napisał(a)

I w zasadzie - poziomki masz, jakby co, ode mnie - mam i rosną mi wszędzie...


Chętnie przygarnę

jolanka napisał(a)
A ja właśnie powyrywałam mnóstwo poziomek, rozrosły się niesamowicie. Chyba bym jednak wolała posadzić te ogrodowe, one tak się nie panoszą


To są różne???

TAR napisał(a)


u mnie tez poziomki sie same nasiały na sciezce z kamyczkow, nie wiem skad, musze je powyrywac, bo potem sie z nimi nie ogarne


U Ciebie to wszystko rośnie jak głupie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:27, 28 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18107
inka74 napisał(a)
U mnie borówki rosną od samego początku w rabacie wśród różnych roślin, wcale niekoniecznie kwasolubnych. Są tam żurawki, stipa, rozchodniki, z tyłu jabłonka, obok róże i powojniki. Widziałaś je. Tam wąsko jest, w sumie jedne pod drugimi. I co roku mają zatrzęsienie owoców. Jak chcesz obwódkę taką bardziej uporządkowaną i niewymagającą to może azalie japońskie i żurawki lub właśnie poziomki, jak u Hani. Też je miałam pod borówkami, same się rozchodziły po rabacie. I smaczne były. Mniam. Azalie są w niskich odmianach, ładne poduchy tworzą i długo trzymają listki. Można je ciąć jak zanadto się rozrosną. Kwitną co roku i są też odmiany o ciemniejszych listkach. Takie mało wymagające rośliny.
Edit - azalie lubią słońce.


U Ciebie właśnie po raz pierwszy widziałam borówki w rabacie . I Rzeczywiście rosło obok nich mnóstwo różnego dobra .
Za pomysł z azaliami dziękuję, pomyślę .

TAR napisał(a)


polcien tez stoleruja, mam sporo tych niskich, przezarabiscie sie przebarwiaja jesiennie, liscie trzymaja czasem do wiosny. a wiosna pieknie kwitna.
doprecyzuje chodzi o azalie japonskie a nie wielkokwiatowe.


Jeśli azalie to tylko japońskie, te wielkokwiatowe jakoś mi nie pasują, głównie chyba kolorem ale pokrojem też .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:33, 28 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18107
jolanka napisał(a)
Kasiu, bardzo dziękujemy za dzisiejszy dzionek

Stwierdzam odpowiedzialnie, że zdjęcia nowej części ogrodu, które pokazywałaś do tej pory nie oddają jej stanu. W rzeczywistości jest o niebo lepiej, co ja mówię, o dwa nieba
Rozplanowanie rabat super, nasadzenia ramowe zrobione tak, że aż ślinka cieknie z powodu otwartego mojego dzioba. Ilość włożonej przez Was pracy ... ufff, nie jestem w stanie sobie wyobrazić. Tempo niesamowite, ale efekty? Też niesamowite. W. tylko mlaskał w drodze powrotnej - może się to trochę przełoży w jakąś aktywność ogrodową
Buziaki dla Was. Zdzwonimy się w wiadomych sprawach


tulucy napisał(a)
I my się przyłączamy do podziękowań i wyrazów podziwu mój to coś jeszcze chyba z twoim konferował wieczorem


Dziewczyny kochane, to my dziękujemy! Baaardzo fajnie było Was gościć, sałatka i beza oczywiście bezkonkurencyjne .
Cieszę się, że zalążek nowej części się Wam podoba . Zimozielone i drzewa jednak robią dobrą robotę. Rzeczywiście sporo nam się udało zrobić, ale jeszcze dużo przed nami. Ja wciąż nie mogę wyjść ze zdumienia, ze mój eM tak się w to wkręcił i cieszy mnie to niezmiernie. Może jego entuzjazm okaże się zaraźliwy, czego Wam życzę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:37, 28 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18107
galgAsia napisał(a)
Aaa, było pierwsze okazanie Po tej całej Waszej orce prawie na okrągło, nie spodziewałam się innych wrażeń i opinii . Buziaki. Dobrego dnia


Tak, to był chrzest .

galgAsia napisał(a)
Kasia, czy Ty już sadziłaś swoją Ballerinę? Bo wyczytałam, że dobrze posadzić ją głębiej, 5-10 cm poniżej szczepienia, żeby szlachetne zrazy mogły też się ukorzenić. Ciekawe, nie?


Tak, posadziłam już, tak normalnie. Nie pamiętam teraz gdzie ma miejsce szczepienia, aż pójdę dziś po południu (i chyba przy latarce ) zobaczyć. Zaraz zajrzę w ten link, bardzo ciekawe to co piszesz.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 13:43, 28 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jestem niepocieszona, że nie mogłam być. Ale przynajmniej przed obiadem rodzinnym udało mi się skończyć sadzenie cebul.

A zdjęć nie będzie?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 15:55, 28 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18107
makadamia napisał(a)
Jestem niepocieszona, że nie mogłam być. Ale przynajmniej przed obiadem rodzinnym udało mi się skończyć sadzenie cebul.

A zdjęć nie będzie?


No, jam też niepocieszona, ale nie mogłam konkurować z rodzinnym obiadem .

Zdjęć nie ma bo na razie to nie za bardzo jest co zdjęciować...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 19:30, 28 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8353
Kasia, zdjęcia nieodzowne, dla tych, co nie mogli dotrzeć...
____________________
Helen - Hortensjowo
tulucy 13:37, 29 paź 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Zdjęć nie ma, bo by nam obiektywy zapyliło, tak zaczęło wiać
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Margerytka40 17:02, 29 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No po takich wrażeniach dziewczyn strach się bać co to będzie jak już dosadzisz resztę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies