Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 08:55, 21 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
TAR napisał(a)
u mnie najszybciej ruszajawłasnie Kojou no Mai, trzmieliny ale one nie kolumnowe, derenie jadalne no i klony. postawilas wyzwanie, nie chcesz jakichs iglakow? jest duzo ładnych i ciekawych sosenek czy swierkow. Ewentualnie modrzew pendula, wysoko szczepiony bedzie jak kolumna


Iglaków nie chcę. Cała rabata ma w plecach żywopłot tujowy. Mam na niej kilka małych kulek danicowych i bukszpanowych. Jakoś nie widzę tam iglaków w sensie drzewek czy krzewów. Chyba, że rzeczywiście coś na patyku?
I w ten sposób zainstalować tam wyższe elementy?

Magara napisał(a)
Kasia, a typów na szóstkę w totka nie chcesz?

Nikt nie mówił, że będzie łatwo .

antracyt napisał(a)
Też pomyślałam o iglakach, jakieś kolumnowe cisy może? Albo kruszyna Fine Line? Tylko ona u mnie dopiero w maju ma liście widoczne.


Cisy kolumnowe - wykrzykniki chyba wezmę pod uwagę, dzięki . Mam na rabacie naprzeciwko, mogłoby to dobrze wyglądać .

makadamia napisał(a)


owszem, i dlatego mam w swoim ogrodzie kalinę kilimanjaro


Aaaa, nie pamiętałam do kogo poszło pół tej kaliny .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:44, 21 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Pokażę Wam jak teraz ta rabata wygląda.
W rogu jest lilak. Po prawej stronie Kanzan, którego stąd zabieram a po lewej mikra Pissardi (nie wiem czy tu zostanie, może przerzuciłabym ją na prawą stronę albo też zabrała całkiem).
Ewidentnie brak średniego piętra. Ono będzie w drugiej połowie sezonu jak urosną hortki i miskanty ale teraz jest płasko. I mnie to wkurza. To wrażenie jest chyba potęgowane przez Kanzana ale go stąd zabieram.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia73 09:59, 21 maj 2020


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
mrokasia napisał(a)
Koleżanki drogie, pomysłów potrzebuję . Szukam krzewów, które dobrze wyglądają na rabacie już od kwietnia/maja. To dobre wyglądanie to niekoniecznie kwiaty, bardziej chodzi mi o to, by krzew wcześnie puszczał liście i był wcześnie widoczny na rabacie czyli nie wymagał niskiego cięcia. Szukam czegoś raczej kolumnowego lub niezbyt rozłożystego czyli wyższego niż szerszego, wysokości ok. 1-1,5m. Wystawa zachodnia. Rododendrony i azalie odpadają .
Sama wymyśliłam póki co lilaki typu Palibin i wiśnię Kojou no mai.
Potrzebuję tych krzewów na rabatę za karaganą. Brakuje mi tam wyższych elementów. Mam tam co prawda hortensje i miskanty ale o tej porze są jeszcze niskie i zanim urosną to strasznie płaska jest ta rabata. W rogu rośnie przesadzony niedawno lilak.
Może coś Wam przychodzi do głowy?




Kasiu a może larurowiśnia? Zwykła wschodnia tylko miejsówka powinna być osłonięta od wiatrów
inka74 10:01, 21 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Tak, kalinę dzieliłam bo chciałam wersję na pniu ale się nie powiodło. U Asi znakomicie za to radzi sobie odrzucony dół i dobrze.

Kasia a może berberysy kolumnowe? U mnie one od początku wiosny robią dobrą robotę. Mam czerwony Red Pillar, mam czekoladowy, zielony i cytrynowy. One są doskonałym wypełniaczem teraz na wiosnę, w lato kolory bledną i na jesieni dają czadu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zana 10:17, 21 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Będąc w sobotę w jednej ze szkółek wpadła mi w oczy pęcherznica Little Greeny (Physocarpus Little Greeny). Piszę łacińską nazwę bo na polskich stronach raczej się jej nie znajdzie. W opisie było że osiąga 0,5-1 metra. Nieduża, kompaktowa o pionowym pokroju, zielona. To chyba jakaś nowość, bo bardzo mało informacji jest o niej. Jakby Cię zainteresowała to dam znać gdzie ją wyhaczyłam
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
UrsaMaior 11:16, 21 maj 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Ty, Kaśka, a jaśminowiec Variegatus? Rośnie nieduży, liście migiem ma...

____________________
ogród pod lasem
TAR 11:48, 21 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
Kasia:
Abeliofylium koreańskie - mozna formowac, Skimmia japońska (zimozielony, ma piekne kwiaty), kiścienie, mahonie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 13:24, 21 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800

Kasia73 napisał(a)


Kasiu a może larurowiśnia? Zwykła wschodnia tylko miejsówka powinna być osłonięta od wiatrów

Laurowiśni nie znam, poczytam, dzięki . Tylko obawiam się o to osłonięte miejsce.

inka74 napisał(a)
Tak, kalinę dzieliłam bo chciałam wersję na pniu ale się nie powiodło. U Asi znakomicie za to radzi sobie odrzucony dół i dobrze.

Kasia a może berberysy kolumnowe? U mnie one od początku wiosny robią dobrą robotę. Mam czerwony Red Pillar, mam czekoladowy, zielony i cytrynowy. One są doskonałym wypełniaczem teraz na wiosnę, w lato kolory bledną i na jesieni dają czadu.


Z kolumnowymi berberysami chyba się nie lubimy, ostatnio mi jeden zdechł na tej rabacie . O bordowych berberysowych kulkach myślę na nowej części.

UrsaMaior napisał(a)
Ty, Kaśka, a jaśminowiec Variegatus? Rośnie nieduży, liście migiem ma...

A wiesz, że dziś rano myślałam o jaśminowcu? Trafia na listę .

TAR napisał(a)
Kasia:
Abeliofylium koreańskie - mozna formowac, Skimmia japońska (zimozielony, ma piekne kwiaty), kiścienie, mahonie.


Muszę poczytać, nie znam . Czy one nie potrzebują kwaśno?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UrsaMaior 18:40, 21 maj 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Jeszcze zobacz bez Pulverulenta, listki z białym wzorkiem, białe kwiaty. No i to bez, czyli nie trzeba się z nim certolić.
____________________
ogród pod lasem
Kasya 19:10, 21 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
UrsaMaior napisał(a)
Jeszcze zobacz bez Pulverulenta, listki z białym wzorkiem, białe kwiaty. No i to bez, czyli nie trzeba się z nim certolić.

Mysle sobie jak to bez a ja nie znam ? A to sambucus
A wyglada jakby był chory
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies