Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 11:34, 19 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kasya napisał(a)
A co to za szałwia ?


Caradonna

TAR napisał(a)


niby tak ale u nas to tak pada non toper od ub. lata. szczerze mam dosc, porobic nic nie mozna, posiedziec w ogrodzie i pokorzystac z wiosny tez nie. Nawet zdjecia nie zrobie, bo ciagle leje. dzis znowu. do bani, zimno i pada.


U nas na szczęście nie pada non stop. Mogłoby też być trochę cieplej.
Padało w nocy.

malgol napisał(a)
To tak jak u mnie. Zimno i pochmurno i niby coraz to pada,ale dla roslin za mało a w ogrodzie przeszkadza w robocie


Dokładnie. Dla mnie to nie robota, nie lubię tak między deszczami.

antracyt napisał(a)
A u mnie zimno i pochmurno, ale deszczu od dawna nie widziałam. I tak sennie, że kawa nie pomaga.



TAR napisał(a)
kawa mi nigdy nie pomagala na sennosc za to sok pomidorowy ma jakies dzialanie wigorotworcze. literek dziennie daje mi powera i senna nie jestem i jakos mniej zmeczona. nie przysypiam na dobranocce


sarenka napisał(a)
Jeszcze Yerba zostaje do wypróbowania


No właśnie, żłopię tej kawy coraz więcej a efektu brak. Chyba spróbuje z tym sokiem pomidorowym, dobrze że lubię . Za yerbę dziękuję .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kawa 11:41, 19 maj 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Kasia tyle się u ciebie dzieje ze nie nadążam!
rabata śliczna!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
AnnaCh 12:43, 19 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kawa napisał(a)
Kasia tyle się u ciebie dzieje ze nie nadążam!
rabata śliczna!
Ja też
Obejrzałam na szybko pismo obrazkowe, tyle mogę
Pięknie masz Kasiu, a Twoja cienista rabata wymiata, bardzo ją lubię
____________________
Ania - Malutki pod lasem
galgAsia 13:11, 19 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie też chmury są, deszczu brak, głowa pęka...
Ja kawę piję dla smaku i zapachu (uwielbiam), po kawie spokojnie idę spać

Tak sobie patrzę i sobie myślę, że chyba zmałpuję od Ciebie ten bluszcz Fajnie wygląda na panelach O niebo lepiej niż winobluszcz, tfu! tfu! tfu!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
TAR 13:43, 19 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
i ja sie zastanawiam nad bluszczem, ciekawe czy bedzie rosl. z cisow chyba musze zrezygnowac, bo one ponoc kwasnego nie toleruja a tam akurat kwasno jest. wiec bylaby hortka pnaca i bluszcz. musze cos ciemniejszego na tlo zrobic, derenie wprowadzaja straszny chaos.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Makao_J 14:16, 19 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
TAR napisał(a)
kawa mi nigdy nie pomagala na sennosc za to sok pomidorowy ma jakies dzialanie wigorotworcze. literek dziennie daje mi powera i senna nie jestem i jakos mniej zmeczona. nie przysypiam na dobranocce

Pewnie dlatego że pomidory bogate są w żelazo. Niedobór żelaza w organizmie powoduje senność a duży niedobór - anemię. Najwyraźniej wypijając litr tego soku pokrywasz dzienne zapotrzebowanie Twojego organizmu na żelazo i dlatego masz więcej energii.
Kawa nie pomaga bo ona raczej wypłukuje żelazo a nie zawiera je.
Ps. Tak samo organizm reaguje na niedobór magnezu który też znajdziesz w pomidorach.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Magara 14:42, 19 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6603
mrokasia napisał(a)

W razie czego przyjedziesz i sobie weźmiesz moje podzielone .

Gdzieżbym śmiała

EDIT:
Kasiu-Mrokasiu, melduję wykonanie rozkazu, znaczy wykorzystując okno pogodowe moje "nicolasy" zostały wykopane, podzielone i wsadzone
nie przewidziałam tylko tego, że ziemia po deszczu będzie ważyć tonę
no i nie wiem czy nie za głęboko je posadziłam za wielkie doły nowe wykopane zostały i teraz nie wiem czy jutro nie trzeba będzie poprawiać....
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mrokasia 13:33, 20 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kawa napisał(a)
Kasia tyle się u ciebie dzieje ze nie nadążam!
rabata śliczna!


eee, Kamiś, to tylko jedna niewielka rabatka

AnnaCh napisał(a)
Ja też
Obejrzałam na szybko pismo obrazkowe, tyle mogę
Pięknie masz Kasiu, a Twoja cienista rabata wymiata, bardzo ją lubię


Obrazki i tak najważniejsze .
Cienista dziękuje .

galgAsia napisał(a)
U mnie też chmury są, deszczu brak, głowa pęka...
Ja kawę piję dla smaku i zapachu (uwielbiam), po kawie spokojnie idę spać

Tak sobie patrzę i sobie myślę, że chyba zmałpuję od Ciebie ten bluszcz Fajnie wygląda na panelach O niebo lepiej niż winobluszcz, tfu! tfu! tfu!


Ja też bardzo lubię zapach i smak kawy .
Małpuj ile i co chcesz. Przy czym lojalnie uprzedzam, że bluszcz rośnie jak chce. Na cienistej woli iść dołem, na panele muszę go stanowczo zapraszać poprzez zaplatanie. Na identyczne panele na rabacie pojałowcowej sam wlazł nieproszony i ściśle je zarósł. No nie trafisz... .

TAR napisał(a)
i ja sie zastanawiam nad bluszczem, ciekawe czy bedzie rosl. z cisow chyba musze zrezygnowac, bo one ponoc kwasnego nie toleruja a tam akurat kwasno jest. wiec bylaby hortka pnaca i bluszcz. musze cos ciemniejszego na tlo zrobic, derenie wprowadzaja straszny chaos.


A czemu miałby nie rosnąć? Hortkę pnącą masz jakąś małą odmianę? Bo to potwór jest...

Makao_J napisał(a)

Pewnie dlatego że pomidory bogate są w żelazo. Niedobór żelaza w organizmie powoduje senność a duży niedobór - anemię. Najwyraźniej wypijając litr tego soku pokrywasz dzienne zapotrzebowanie Twojego organizmu na żelazo i dlatego masz więcej energii.
Kawa nie pomaga bo ona raczej wypłukuje żelazo a nie zawiera je.
Ps. Tak samo organizm reaguje na niedobór magnezu który też znajdziesz w pomidorach.


Aaaa, to zdecydowanie muszę iść w ten sok pomidorowy .

Magara napisał(a)

Gdzieżbym śmiała

EDIT:
Kasiu-Mrokasiu, melduję wykonanie rozkazu, znaczy wykorzystując okno pogodowe moje "nicolasy" zostały wykopane, podzielone i wsadzone
nie przewidziałam tylko tego, że ziemia po deszczu będzie ważyć tonę
no i nie wiem czy nie za głęboko je posadziłam za wielkie doły nowe wykopane zostały i teraz nie wiem czy jutro nie trzeba będzie poprawiać....


Brawo Ty!!! Teraz trzymam kciuki, żeby nie zdechły bo inaczej będę miała u Ciebie przekichane... .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:02, 20 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Lucy, patrz, ostrogowce i wieczorniki od Ciebie będą kwitły. Dzielne roślinki .

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 15:09, 20 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Wszystkiego nie nadgonię, ale to co zobaczyłam na fotkach bardzo mi się podoba
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies