Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

TAR 09:44, 22 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
mrokasia napisał(a)


Poza tym w obecnym stanie ta ściana pięknie nie wygląda, raczej po remoncie ma szanse wyglądać schludniej.

co nie znaczy, ze moze sie z toba wozic ile chce. w tym przepisie nadal jest furtka, mozesz zglosic w urzedzie, ze facet juz kilka razy przekladal termin i dla ciebie jest to uciazliwe z pkt. widzenia wlasciciela. jednak ja bym go przycisnela teraz, bo bedzie jak z tym plotem
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 09:49, 22 maj 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
tulucy napisał(a)
Ja jednego to mam super, ale on nie "mój sąsiad", tylko następny za moim. Ale wodę mi łapie deszczową, wymieniamy się sadzonkami. Dużo rzeczy pomaga mojemu m zrobić w drewnie, czy innych takich. Karmnik dla ptaków robił dla nas, dla mojej mamy (tu mu mój syn pomagał nawet), budki mi robi, tylko rysunek muszę mu dać, jaka ma być.
Dziewczyny od niego też funkie dostały (Iza, rośnie??)


Tak! Rośnie i nawet dziecko ma, które Kwartet chce adoptować;D Faktycznie facet jest super!
____________________
ogród pod lasem
Roocika 17:03, 22 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kasiu, przyszłam z rewizytą Ale masz dużo stron
Kaliny masz super,z których jesteś najbardziej zadowolona? Musiałabym przejrzeć Twój wątek dokladniej Edit. Myślę dziś o irysach, pisze liliowce, myślę o kalinach piszę lilaki. Najmocniej przepraszam. Już dostaje oczopląsu od oglądania roślin w internecie haha chyba potrzebuję więcej lilaków i kalin
Czy na nowej rabacie z kanzanem masz derenie elegantissima? Jak daleko je posadzilaś od tui?
My nie mamy zbyt blisko sąsiadów, chociaż jeden sąsiad ma obok nas strasznie zapuszczony staw i trochę zaczynamy się martwić. Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gosiek33 17:15, 22 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
UrsaMaior napisał(a)


Tak! Rośnie i nawet dziecko ma, które Kwartet chce adoptować;D Faktycznie facet jest super!



Które to dziecko? Rośnie jakaś wielka piękność u mnie i nie wiem od kogo ją dostałam?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Makao_J 18:54, 22 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
No, ja słyszałam nie raz o sądziedzkich zwadach.
Bałam się, że mogę na takich trafić ale o dziwo, każdy którego mam za płotem (z trzech stron) , a także mieszkańcy całej tej drogi i jeszcze mieszkańcy drogi do naszej przylegającej - to jak wzrokiem sięgnąć jesteśmy jedną wielką rodziną. Dzieciaki wspólnie po drodze biegają. Z sąsiadami za płotem to i wspólne grile i balety też od czasu do czasu są
Każdy z nas wiedział, która strona płotu na miedzy jest na jego głowie i nikt nie pluł się że musi zrobić na swój koszt. Jedni drugim pomagają i nikt nikomu nawet nie próbuje szkodzić.

Tak więc ja na szęście nie wiem co to kłótnia sąsiedzka i oby tak zostało.

Wszystkim życzę takiego spokoju jak my mamy.

Na drodze tej przylegającej nawet mieszka mój nauczyciel geografi z technikum. Maturę u niego zdawałam
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Ania111 23:00, 22 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
mrokasia napisał(a)
Dziś po południu zabraliśmy się z eMem za odchwaszczanie kolejnych metrów ziemi. W zasadzie docieramy do końca nie licząc przyszłego trawnika oraz miejsca pod altanę i basen.

A po skończonej robocie siedliśmy sobie na chwilę przed domem a tam takie widoczki z krzesełka:



Kasiu ,
Bardzo ładnie.
Takie widoczki to godzinami można podziwiać
____________________
Ania Spelnione marzenie
deszczowymaj 23:23, 22 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
mrokasia napisał(a)


PszePani tu jest jakby Luksusowo

Bardzo mi się podoba

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
mrokasia 09:36, 23 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Lucy - no to masz fifty-fifty, i fajnego i niefajnego.

Tarcia - zobaczymy jak będzie, ale dzięki za podpowiedź żeby w razie remontu spisać jakąś umowę co do pokrycia ewentualnych strat. Jak sąsiad podpisze, że w razie czego musi mi zwrócić trzy stówy za drzewo to może będzie pilnował wykonawców.

Ania - my też mamy bardzo fajnych sąsiadów, pomagamy sobie i razem imprezujemy .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:52, 23 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Roocika napisał(a)
Kasiu, przyszłam z rewizytą Ale masz dużo stron
Kaliny masz super,z których jesteś najbardziej zadowolona? Musiałabym przejrzeć Twój wątek dokladniej Edit. Myślę dziś o irysach, pisze liliowce, myślę o kalinach piszę lilaki. Najmocniej przepraszam. Już dostaje oczopląsu od oglądania roślin w internecie haha chyba potrzebuję więcej lilaków i kalin
Czy na nowej rabacie z kanzanem masz derenie elegantissima? Jak daleko je posadzilaś od tui?
My nie mamy zbyt blisko sąsiadów, chociaż jeden sąsiad ma obok nas strasznie zapuszczony staw i trochę zaczynamy się martwić. Pozdrawiam


Witaj Asiu .
Kaliny to nowe nabytki, sadzone jesienią albo teraz wiosną więc nie mam z nimi jeszcze doświadczenia . Ale podobają mi się bardzo, mszycom niestety też, szczególnie koreańskie Aurory i Onondaga, japońskich nie ruszają .

Na rabacie z Kanzanem przy domku ogrodnika mam derenie Aurea. Elegantissimy mam posadzone w innym miejscu, pod tujami za przyszłą altaną. Elegantissimy sadziłam już duże (przesadzałam z innego miejsca) i od pnia tuj do pnia dereni mam pewnie ze dwa metry. Tylko że ja generalnie sadzę za gęsto .
Czemu martwicie się tym stawem?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:55, 23 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Ania111 napisał(a)


Kasiu ,
Bardzo ładnie.
Takie widoczki to godzinami można podziwiać


Widoczki dziękują .

deszczowymaj napisał(a)


PszePani tu jest jakby Luksusowo

Bardzo mi się podoba



PszePani, z luksusem bym nie przesadzała, całe szczęście że na zdjęciu nie załapał się ten ostatni grabek. Stoi łysy drapak i straszy...
Ale miło mi, że widoczek się spodobał .

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies