Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

andzia458 22:04, 23 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Kasiu, a co to za bylinka w tym Twoim zestawieniu na czwartym i piątym zdjęciu? Wszyscy wiedzą, znają a ja niestety nie heheh.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
mrokasia 22:07, 23 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18121
andzia458 napisał(a)
Kasiu, a co to za bylinka w tym Twoim zestawieniu na czwartym i piątym zdjęciu? Wszyscy wiedzą, znają a ja niestety nie heheh.


Aniu, nie mam pojęcia o które pytasz. Zacytujesz te zdjęcia???

Edit: jeśli z tych zdjęć na poprzedniej stronie to na obu są jeżówki .
Te ciemnoróżowe to Blackberry Truflle (do spółki z lilakiem Palibin) a ta biała to nie wiem, może Pow Wow White?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
andzia458 22:16, 23 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Kasiu, tak, o tą jeżówkę pytałam. Jest śliczna, kiedyś muszę ją u siebie mieć.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Gruszka_na_w... 23:09, 23 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zazdroszczę cukinii. Piękne okazy. U mnie mimo trzykrotnego siania wszystkie siewki padły łupem ślimaków.
Ogród Ci pięknieje z dnia na dzień.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasya 23:34, 23 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42179
Bardzo mi się podoba
Czy między dereniami cos jest w końcu posadzone ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Helen 06:17, 24 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Kasia, jak dobrze że opisałaś swoje prace ogrodowe bo wczoraj wymyśliłam, żeby kilka rzeczy poprzesadzać, m.in. 1 perowskią, ale później pomyślałam, że chyba zgupiałam Ale widzę, że nie mam się dobrze
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 07:41, 24 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)

Dziś zaczęło się niewinnie - postanowiłam wypielić rabatę za domem, tę z lilakiem i Pissardi. I wypieliłam .
A potem pomyślałam, że może posadzę w końcu te dwa derenie IH, które kupiłam pod lilaka. Żeby je posadzić musiałam przesadzić perowskie i seslerię jesienną. Przy okazji przesadziłam też jeżówki i kilka innych drobiazgów. Oraz wykopałam Pissardi z zamiarem wsadzenia jej zgodnie z planem po prawej stronie lilaka. Wykopałam tam dół, przymierzyłam... i doszłam do wniosku, że jednak lepiej wygląda w poprzednim miejscu. No to posadziłam ją z powrotem. To się kwalifikuje do leczenia czy już za późno??? .
W każdym razie jestem z efektu zadowolona. Do przesadzenia została mi jeszcze gaura ale to już wiosną. A w miejsce gdzie miała wylądować Pissardi myślę o wsadzeniu czegoś kolumnowego. I teraz pytanie - bordowego czy zielonego??? Pomyślałam o zielonym np. o Amanogawie. I wtedy w nogi mogłabym jej dać np. bordowe berberysowe kulki. Albo może wsadzić buka Rohan Weeping, tylko musiałabym upolować takiego szczepionego na min. 1,2m.
Co myślicie?
Fotka dokumentacyjna .
a podobno niemoc masz ogrodową hihi
Ten buk będzie miał koronę do 3-4 metrów. Jak jest młody to śliczny ale starszy albo trzeba będzie ciąć albo inne miejsce mu znaleźć bo tu będzie zbyt dużą bryłą ciemnego koloru. Tak mi się wydaje.
Nie dawała bym niczego ciemnego i dużego tu - raczej jasne rośliny. Może o takich srebrzystych liściach. Jakie tam masz miskanty? Może Morning lighty by bardziej odbijały się od tujek...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 09:06, 24 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18121
andzia458 napisał(a)
Kasiu, tak, o tą jeżówkę pytałam. Jest śliczna, kiedyś muszę ją u siebie mieć.


Jeżówki są fajne, bardzo je lubię. A wybór kolorów taki, że głowa boli .

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Zazdroszczę cukinii. Piękne okazy. U mnie mimo trzykrotnego siania wszystkie siewki padły łupem ślimaków.
Ogród Ci pięknieje z dnia na dzień.


Wciąż nie mogę uwierzyć, że mi te cukinie urosły . Teraz czekam na fasolkę.

Kasya napisał(a)
Bardzo mi się podoba
Czy między dereniami cos jest w końcu posadzone ?


Cieszę się . Między dereniami jest lilak .

Helen napisał(a)
Kasia, jak dobrze że opisałaś swoje prace ogrodowe bo wczoraj wymyśliłam, żeby kilka rzeczy poprzesadzać, m.in. 1 perowskią, ale później pomyślałam, że chyba zgupiałam Ale widzę, że nie mam się dobrze


O, kochana, no ja nie wiem czy należy brać ze mnie przykład... Teraz nie jest dobry czas na takie przesadzanki. Ale ja nie umiem czekać a wiosna tak szybko mija, że nie zdążyłabym zrobić wszystkiego. Więc działam w sezonie. Ale właśnie chyba barbula, którą dostałam od Lucy w tym tygodniu nie przeżyje zmiany właściciela ...

inka74 napisał(a)
a podobno niemoc masz ogrodową hihi
Ten buk będzie miał koronę do 3-4 metrów. Jak jest młody to śliczny ale starszy albo trzeba będzie ciąć albo inne miejsce mu znaleźć bo tu będzie zbyt dużą bryłą ciemnego koloru. Tak mi się wydaje.
Nie dawała bym niczego ciemnego i dużego tu - raczej jasne rośliny. Może o takich srebrzystych liściach. Jakie tam masz miskanty? Może Morning lighty by bardziej odbijały się od tujek...


No jakoś tak wyszło. Przecież te derenie trzeba było wsadzić... .
No właśnie po prawej od lilaka ta Pissardi jakoś mi ostatecznie nie pasowała. Tu jednak nie może być nic o okrągłej, dużej koronie, bez względu na kolor. Potrzebny jest jakiś wyższy element, ale kolumnowy albo właśnie coś szczepionego na dość wysokim pniu. Pomyślę. To i tak plan na przyszły rok. Ale bordo muszę powtórzyć, może właśnie w formie niskich krzaczków.
Wymiany miskantów na razie nie przewiduję .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 09:23, 24 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
A ty nie chcesz tej rabaty powiększyć i połączyć z tą pod domem? I taką nieformalną ścieżkę zrobić na cienistą. Wcześniej to było jedyne miejsce słoneczne na leżaki. Teraz miejsce na leżaki jest koło basenu... A tu przydałoby się oddechu i czegoś jaśniejszego przed lub za Pissardi. Tak tylko głośno myślę
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 09:34, 24 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18121
Na razie nie zamierzam niczego powiększać . Może kiedyś pomyślę o Twojej propozycji, ale teraz mam tyle do obsadzenia na nowej części, że nie mam ani czasu ani chęci ani możliwości by robić tu rewolucję. Kosmetyczne poprawki tak, jak najbardziej, ale nie rewolucja.

I tak sobie myślę, że jak Pissardi zmężnieje, zbuduje większą koronę to też odbiór tego miejsca się zmieni. Czy na lepsze nie wiem. Być może w ogóle Pissardi stąd wyleci. Choć nie mam dla niej innego miejsca.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies