Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 20:54, 29 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
No to wreszcie dziś ruszyłam po pracy do ogrodu. Ze szpadlem w ręku . Kolekcja roślin oczekujących na wsadzenie nieco się zmniejszyła. W sumie posadziłam 18 roślinek .
Gdyby jeszcze te komary tak nie żarły...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Monia81 21:15, 29 lip 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8016
Kasiu nadrobiłam, cudnie frontowa wygląda, no pyszna jest wszystko pięknie i bujnie rośnie ja chęci też spore miałam dzisiaj żeby podziałać w ogrodzie, ale podlałam tylko pomidory i uciekłam do domu bo nie dają żyć te komarzyce... brrr
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Gruszka_na_w... 22:10, 29 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
mrokasia napisał(a)
No to wreszcie dziś ruszyłam po pracy do ogrodu. Ze szpadlem w ręku . Kolekcja roślin oczekujących na wsadzenie nieco się zmniejszyła. W sumie posadziłam 18 roślinek .
Gdyby jeszcze te komary tak nie żarły...


Szczęściara. U mnie byłby kłopot z wykopaniem dołka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Rojodziejowa 22:19, 29 lip 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
Kasiu a jak tam hortensje Magical? Bodaj Sweet Sumer kupiłaś?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
mrokasia 22:35, 29 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Monia81 napisał(a)
Kasiu nadrobiłam, cudnie frontowa wygląda, no pyszna jest wszystko pięknie i bujnie rośnie ja chęci też spore miałam dzisiaj żeby podziałać w ogrodzie, ale podlałam tylko pomidory i uciekłam do domu bo nie dają żyć te komarzyce... brrr


Monia, frontowa dziękuje .
Komary żrą jak wściekłe. Dziś żeby cokolwiek zrobić cała wysmarowałam się muggą i obstawiłam dymiącymi pałkami.

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Szczęściara. U mnie byłby kłopot z wykopaniem dołka.


U mnie wczoraj padało więc dziś sadziło się super . Spora część roślin wręcz preferująca słabsze warunki glebowe więc poszło dość szybko .

Rojodziejowa napisał(a)
Kasiu a jak tam hortensje Magical? Bodaj Sweet Sumer kupiłaś?


Asiu, tak, kupiłam niedawno Seweet Summer. Kwitną . Zobaczymy jak będą się przebarwiać. Mam też Magical Mont Blanc i Magical Himalaya. Wszystkie fajne choć Mont Blanc jakoś słabo u mnie rosną.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 06:47, 30 lip 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Jaka dzielna dziewczynka To teraz fotki z zakończonych prac prosimy.
Ja wczoraj posadziłam jedną sadzonkę, tylko dlatego że musiałam bo z odkrytym korzeniem no i miałam dołek gotowy. Po pracy niewiele się da już zrobić. Jeszcze goście mi się zwalili... a ja tęsknie patrzyłam na niedokończone rabaty...
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 07:16, 30 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ale masz zdrowie, w taki upał sadzić

Znowu deszcz zazdraszczam, miało i u mnie padać i jak zwykle kilka kropel
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 07:24, 30 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
no ale gdzie zdjecia ?
posadzonych 18 roslin i gdzie ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Helen 08:26, 30 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
Też się upominam o zdjęcia buziaki
____________________
Helen - Hortensjowo
mrokasia 09:44, 30 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004

April napisał(a)
Jaka dzielna dziewczynka To teraz fotki z zakończonych prac prosimy.
Ja wczoraj posadziłam jedną sadzonkę, tylko dlatego że musiałam bo z odkrytym korzeniem no i miałam dołek gotowy. Po pracy niewiele się da już zrobić. Jeszcze goście mi się zwalili... a ja tęsknie patrzyłam na niedokończone rabaty...


Ty się kurka nie śmiej. Jakoś tak mam, że trudno mi się zabrać za robotę. I zwlekam i zwlekam. A jak już się wezmę to się rozkręcam i mogłabym działać cały dzień. Problem w tym, że zabieram się za robotę tak jak wczoraj - koło 18-tej i po 20.30 już zaczyna się ściemniać... .
Znam to uczucie - tu goście a tam szpadel wbity i dołek wykopany...

Gosiek33 napisał(a)
Ale masz zdrowie, w taki upał sadzić

Znowu deszcz zazdraszczam, miało i u mnie padać i jak zwykle kilka kropel


No właśnie u nas wczoraj już nie było takiego upału. Pod wieczór to się nawet tak lekko chłodno zrobiło, idealnie do sadzenia.
Nie padało u Ciebie??? U mnie całkiem sporo.

Kasya napisał(a)
no ale gdzie zdjecia ?
posadzonych 18 roslin i gdzie ?


Tia, liczba stwarza złudne wrażenie, że pół rabaty obsadziłam. A ja tu wsadziłam trzy roślinki, tam trzy, latałam po całym ogrodzie więc efektu za bardzo nie widać...

Helen napisał(a)
Też się upominam o zdjęcia buziaki


No właśnie, napisałam Kasi, że to sadzenie to nie w jednym miejscu się odbywało...

No, ale poszłam i cyknęłam trzy fotki dokumentacyjne, żeby nie było .
Przy wejściu do basenu, po obu stronach - sesleria skalna i przetacznik siwy od Aprilka (ładnie urósł w doniczkach )

I jeżówki Butterfly Kisses z seslerią jesienną z moich zasobów.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies