Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Nowa12 19:40, 12 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja też z tych mieszkających blisko cmentarza . Do widoku już się przyzwyczaiłam bo widok będzie zawsze bo cmentarz na górce.
Buduje się wszystko wszędzie gdzie tylko wolne miejsce jest więc bliskość cmentarza już nie razi. Są gorsze sąsiedztwa. Np. beznadziejni sąsiedzi .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Magara 22:54, 12 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6652
działka przy cmentarzu - marzenie
nie znajdzie się bardziej przewidywalnych sąsiadów
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
tulucy 23:13, 12 sty 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja wyhaczyłam 3 tys. za śmieszne pieniądze i uzbrojona, 95 tys. chcą. Są trzy takie obok siebie, jakbym panieńskie lokum sprzedała, to z palcem w nosie biorę.... Ale kurka wodna 200 metrów do torów na Berlin... U siebie mam chyba 800 na tej samej linii... Odpada akustycznie.

O sąsiadach i moreli się miałam nie wypowiadać, bo Kasia i tak już wie... Nawet jak ten kikut by zostawili, to ona padnie. Morele są bardzo wrażliwe na cięcie, im starsze, tym bardziej. Do tego tnie się je po owocowaniu, a już na pewno nie tuż przed zapowiadanymi sporymi jednak mrozami.

Ja obstawiam tuje dookoła i boisko... albo nawet i kostkę, bo sąsiad na wielce pracowitego nie brzmiał. A z trawnikiem to kupa roboty.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Johanka77 07:47, 13 sty 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Cześć Kasiu! Witam się Noworocznie.
Życzę zdrowia, normalności i ogrodu marzeń!

To co czytam, mnie z lekka przeraziło. Ale myślę jednak, że trzeba piękny wysoki zielony parawan tu wykoncypować

No jakoś mnie ta wizja cmentarnego sąsiedztwa nie zachęca
Las, las, las...!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Agatorek 09:03, 13 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
tulucy napisał(a)
Ja wyhaczyłam 3 tys. za śmieszne pieniądze i uzbrojona, 95 tys. chcą. Są trzy takie obok siebie, jakbym panieńskie lokum sprzedała, to z palcem w nosie biorę.... Ale kurka wodna 200 metrów do torów na Berlin... U siebie mam chyba 800 na tej samej linii... Odpada akustycznie.

O sąsiadach i moreli się miałam nie wypowiadać, bo Kasia i tak już wie... Nawet jak ten kikut by zostawili, to ona padnie. Morele są bardzo wrażliwe na cięcie, im starsze, tym bardziej. Do tego tnie się je po owocowaniu, a już na pewno nie tuż przed zapowiadanymi sporymi jednak mrozami.

Ja obstawiam tuje dookoła i boisko... albo nawet i kostkę, bo sąsiad na wielce pracowitego nie brzmiał. A z trawnikiem to kupa roboty.


Za „śmieszne” pieniądze nam tez się udało kupić te nasze hektary. Około 5 lat temu, 7 zł/metr, ale pod warunkiem kupna całości. Działka przy drodze gminnej (asfalcie), na działce słup elektryczny i wodociąg gminny . Jak patrzyliśmy przed zakupem na mapę przestrzennego zagospodarowania, to tylko ta była przekształcona na budowlaną z możliwością późniejszego podziału, ale póki co, nie zamierzamy nic sprzedawać.
Minusem (dla niektórych) byłaby odległość od Warszawy (średnio dojazd zajmuje mi około 40 minut). Ale akurat mamy takie prace, że ja od „zawsze” byłam jakby na „zdalnej”, a M też tylko co jakiś czas musi wyjeżdżać z domu.
Ale rozumiem, że nie każdemu pasowałaby taka „miejscówka”.
Chociaż z drugiej strony, czasami warto poszukać gdzieś dalej . Mamy swój kawałek lasku na skraju działki .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 09:15, 13 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
tulucy napisał(a)
Ja wyhaczyłam 3 tys. za śmieszne pieniądze i uzbrojona, 95 tys. chcą. Są trzy takie obok siebie, jakbym panieńskie lokum sprzedała, to z palcem w nosie biorę.... Ale kurka wodna 200 metrów do torów na Berlin... U siebie mam chyba 800 na tej samej linii... Odpada akustycznie.

O sąsiadach i moreli się miałam nie wypowiadać, bo Kasia i tak już wie... Nawet jak ten kikut by zostawili, to ona padnie. Morele są bardzo wrażliwe na cięcie, im starsze, tym bardziej. Do tego tnie się je po owocowaniu, a już na pewno nie tuż przed zapowiadanymi sporymi jednak mrozami.

Ja obstawiam tuje dookoła i boisko... albo nawet i kostkę, bo sąsiad na wielce pracowitego nie brzmiał. A z trawnikiem to kupa roboty.


Lucy, to faktycznie bardzo dobra cena. Ja 12 lat temu zapłaciłam za tyle samo niemal dwa razy tyle. Fakt, że takie bliskie sąsiedztwo torów może być nie do przyjęcia. Pewnie stąd cena. Bardziej się nadaje na działkę przemysłową niż spokojna przystań na emeryturę.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:17, 13 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Agatorek napisał(a)


Za „śmieszne” pieniądze nam tez się udało kupić te nasze hektary. Około 5 lat temu, 7 zł/metr, ale pod warunkiem kupna całości. Działka przy drodze gminnej (asfalcie), na działce słup elektryczny i wodociąg gminny . Jak patrzyliśmy przed zakupem na mapę przestrzennego zagospodarowania, to tylko ta była przekształcona na budowlaną z możliwością późniejszego podziału, ale póki co, nie zamierzamy nic sprzedawać.
Minusem (dla niektórych) byłaby odległość od Warszawy (średnio dojazd zajmuje mi około 40 minut). Ale akurat mamy takie prace, że ja od „zawsze” byłam jakby na „zdalnej”, a M też tylko co jakiś czas musi wyjeżdżać z domu.
Ale rozumiem, że nie każdemu pasowałaby taka „miejscówka”.
Chociaż z drugiej strony, czasami warto poszukać gdzieś dalej . Mamy swój kawałek lasku na skraju działki .


Rety, gdzie takie tanie działki można nabyć? Ja do centrum też jadę 40 minut i nie jest to dla mnie kłopot.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agatorek 09:39, 13 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
April napisał(a)


Rety, gdzie takie tanie działki można nabyć? Ja do centrum też jadę 40 minut i nie jest to dla mnie kłopot.


Między Nowym Dworem Maz. a Płońskiem .
Ale to było 5 lat temu i chyba właścicielowi bardzo zależało na sprzedaży. Jakieś 2 lata temu ktoś ze wsi tez chciał sprzedać działkę, podobną do naszej, ale już chciał 20z/metr. Nie sprzedał do tej pory .

Sorki Kasia za ten off topic
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 09:59, 13 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
No to już trochę za daleko jednak.
Kasiu, sorki już kończę temat
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 10:16, 13 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
Iza, gdybyś chciała kiedyś zobaczyć ten cmentarz to nie skręcaj w moją bramę tylko pojedź 50m dalej . Jest dokładnie naprzeciwko tego lasku za moim płotem.

Jola, ale fajna historia . No i morał - trzeba oglądać działki w niesprzyjających okolicznościach przyrody .

Hania, cmentarz w odległości 2-3km? Przykro mi, nie wygrywasz w tej konkurencji

Tarcia, naprawdę, trzymam kciuki za Twoje poszukiwania idealnej działki

Aga, witaj w klubie

Daga, fakt

Lucy, trochę emocje mi już opadły. Niech sobie robią co chcą, mogą sobie nawet kostkę po całości walnąć choć przepisowo to nie będzie. Byle by się moich przyszłych nasadzeń nie czepiali.

Johanka, najlepszego!!! Na resztę spuśćmy zasłonę milczenia.

Aga, April, , nie krępujcie się .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies