Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Juzia 11:23, 13 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38797
Nie no... jak fajny to nie tnij... tych Kanzanów

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Martka 12:10, 13 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
mrokasia napisał(a)
Wczoraj obsadzałam głównie małą środkową rabatę


Mrokasia, uśmiałam się z tej "małej" rabaty kawał pracy, zachwycam się kompozycją, a to dopiero jej początki jakie to drzewko na środku? Jakiś buk? Śliwa? Pięknie się cała reszta z nim komponuje.
TAR 12:23, 13 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7561
Super, mocno juz "gesciej", jak wszystko zarosnie to dopiero bedzie fajnie. Na smutniejszy okres jesienno-zimowy moze dołóż jeszcze troszke iglakow, pomysl o tych sosenkach, ładnie by spinały sie z reszta
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Brzozowadzie... 12:30, 13 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Jak ja nie lubię tak galopujących wątków, no jak żyć?;D
A w ogóle to przyznaj się - chodzisz już i wzdychasz, że pięknie, prawda? Ja bym tak chodziła
Po drugie, wyczuwam niesamowite podobieństwo w układaniu roślin na rabatach, no przysięgam, możesz przyjechać do mnie i poukładać
Po trzecie - super wygląda ta obwódka z brązowych traw.
No jest malina!
Buziaki!!!
Edit:
Ja swoje kanzany przycięłam mocno w zeszłym roku i pięknie się zagęściły, tak więc polecam po kupnie przyciąć, choć sama robiłam to z bólem serca, ale w tym roku jest super efekt.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
galgAsia 13:04, 13 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ładnie się koleżanko nasadziłaś Aż Ci zazdroszczę, bo ja w tym sezonie ni huhu...
Ja, tak Jak April, wracam z roboty jak nieżywa, ani rączką, ani nóżką... To i zaległości sporo na wszystkich frontach.
Fajne to poranne słońce Daje dobre światło
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 13:06, 13 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Myślę, że dywan turecki to ci nie grozi )) Jestem ciekawa wyniku nasadzeń w lato. Ja też muszę podsypać trawnik w miejscu łat ale najpierw muszę go skosić. Bujnął strasznie po tym nawozie z żelazem
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 13:20, 13 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18098
sarenka napisał(a)
Oj czy ładnie to nie wiem muszę zapytać Inki czy może by wpadła u coś doradziła
Ja jak sądzę to daje do dołków mączkę bazaltową i obornik granulowany, a zasiłek fostarem, to dziś podleje wszystkie świeżo posadzone rośliny


Fostarem możesz śmiało podlać, nie przenawozisz a wspomożesz ukorzenianie .

Gosiek33 napisał(a)
Nie dość, że porządek to gąszcz, za chwilę nie do przebrnięcia. Pięknie


Gosiu, no ja psychicznie słabo znoszę pustki na rabatach. Dlatego wole sadzić gęściej, szczególnie byliny i trawki. W razie czego będę wysadzać. Tylko krzewom, szczególnie tym większym staram się zostawiać odpowiednio dużo miejsca.

Judith napisał(a)


Kasia, co to jest? Wyglada jak hortensja...?


To kalina koreańska Aurora .

Juzia napisał(a)
Nie no... jak fajny to nie tnij... tych Kanzanów





Martka napisał(a)


Mrokasia, uśmiałam się z tej "małej" rabaty kawał pracy, zachwycam się kompozycją, a to dopiero jej początki jakie to drzewko na środku? Jakiś buk? Śliwa? Pięknie się cała reszta z nim komponuje.


No mała jest, w porównaniu z resztą na nowej części .
Jak wszystko podrośnie to zobaczymy jaki ze mnie kompozytor .
To drzewko to buk Rohann Weeping, moje wielkie chciejstwo.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 13:31, 13 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18098
TAR napisał(a)
Super, mocno juz "gesciej", jak wszystko zarosnie to dopiero bedzie fajnie. Na smutniejszy okres jesienno-zimowy moze dołóż jeszcze troszke iglakow, pomysl o tych sosenkach, ładnie by spinały sie z reszta


Nie wiem czy nie przesadziłam z gęstością, ale wiosenna pustka na tej rabacie była dla mnie źródłem silnej frustracji.
A co do zimozielonych - nie widać ale na tej rabacie mam oprócz tych trzech cisowych stożków jeszcze 5 cisów Anna, z których mają być kulki .

A na resztę rabat w zanadrzu mam jeszcze kilka Ann, kilka dużych kulek z baccata i kilka repandensów .
Sosenki jakoś do mnie nie gadają...

Brzozowadziewczyna napisał(a)
Jak ja nie lubię tak galopujących wątków, no jak żyć?;D
A w ogóle to przyznaj się - chodzisz już i wzdychasz, że pięknie, prawda? Ja bym tak chodziła
Po drugie, wyczuwam niesamowite podobieństwo w układaniu roślin na rabatach, no przysięgam, możesz przyjechać do mnie i poukładać
Po trzecie - super wygląda ta obwódka z brązowych traw.
No jest malina!
Buziaki!!!
Edit:
Ja swoje kanzany przycięłam mocno w zeszłym roku i pięknie się zagęściły, tak więc polecam po kupnie przyciąć, choć sama robiłam to z bólem serca, ale w tym roku jest super efekt.


Agata, no muszę się przyznać, że podoba mi się . Duuuużo jeszcze do zrobienia ale podoba mi się .
Serio odnajdujesz podobieństwo w układzie roślin na rabatach? Jeśli tak to super, bo ja zawsze patrzę na te Twoje rabaty i wzdycham, że ja tak nie umiem... .
Mój eM nie przeżyłby przycięcia tych Kanzanów. Może są ażurowe ale za to już wysokie i przesłaniają okna przyszłych sąsiadów .

galgAsia napisał(a)
Ładnie się koleżanko nasadziłaś Aż Ci zazdroszczę, bo ja w tym sezonie ni huhu...
Ja, tak Jak April, wracam z roboty jak nieżywa, ani rączką, ani nóżką... To i zaległości sporo na wszystkich frontach.
Fajne to poranne słońce Daje dobre światło


Jak się chodzi do pracy to tak jest. Ja specjalnie wzięłam kilka dni urlopu. Ale za mało...

inka74 napisał(a)
Myślę, że dywan turecki to ci nie grozi )) Jestem ciekawa wyniku nasadzeń w lato. Ja też muszę podsypać trawnik w miejscu łat ale najpierw muszę go skosić. Bujnął strasznie po tym nawozie z żelazem


No nie wiem, nie wiem czy jednak turecki dywan nie wyjdzie . też jestem ciekawa jak to wszystko będzie się prezentować w sezonie. Oraz za rok-dwa.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 13:37, 13 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Odnośnie Kanzanów - rozumiem Twojego M., bo mój kanzanek też robi za przysłonę okienną Ale naprawdę dobrze mu to zrobiło, tyle, że na efekt musiałam rok poczekać Trachnij choć jedną gałązkę dla eksperymentu
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Martka 13:50, 13 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Obłędny ten Rohann Weeping, natychmiast uzależniam się od tej "małej" rabatki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies