Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 09:50, 14 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
tulucy napisał(a)
Że się sieją, to nie wiem, ale rozłogami idą jak nic. Kasia, jak chcesz, to Ci zwykłego fioletowego wykopię. Mam je jeszcze.


Poproszę .

ajka napisał(a)


Przepiękne kadry, ta brązowa trawa faktycznie robi wrażenie, może też sobie kupię. Ona się rozsiewa mocno? A te kuliste krzaczki za nimi pod czerwonymi drzewkami to co?


Brązowa trawka (nie wiem co to) ma śmieszną historię. Dostałam kilka sztuk od Ani Kwartet, posadziłam na najbardziej słonecznej i suchej rabacie i ona mi... zgniła w zimie. Wiosną wyciągałam resztki pognitych karp. Po czym w ciągu dwóch następnych sezonów wykopałam (i dalej wykopuję ) stado siewek . Także, sieje się ale jest to do opanowania.

Kuliste krzaczki to bukszpany.

Magleska napisał(a)
Kasiu Mrokasiu
podziwiam wszelkie działania ogrodowe ślicznie masz

Hej Magda! Dziękuję .
Bywam u Ciebie regularnie tylko nie zawsze ślad zostawiam.

Johanka77 napisał(a)


No bardzo smaczna rabatka!!!
A gęściutko to ja lubię. Będzie szybki efekt i będzie co robić za dwa lata


Ja też tak lubię - szybki efekt . Puste połacie mnie dobijają. Robota za dwa lata mnie nie przeraża, byle tylko wszystko dobrze rosło.

Ogrodowy_Kalejdoskop napisał(a)
We wszystkich ogrodach wiosna pędzi jak szalona, ogrody zmieniają się z dnia na dzień. Fajna gra świateł wyszła Ci na Twych zdjęciach. Nowa rabata nie taka mała


To prawda, wszystko ruszyło z kopyta i puchnie w oczach .
Najlepsze światło do zdjęć mam zawsze wczesnym rankiem lub wieczorem. Przy braku cienia z wysokich drzew nie da się inaczej .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:56, 14 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
April, Johanka, GalgAsia, Catalina, trzeba sobie jakoś radzić, różnorodny sprzęt bardzo się przydaje tylko miejsca wymaga. Ale że ja tak późno ten wózek odkryłam...
Miękką gąbkę pod kolana też mam tylko zapominam ją nosić ze sobą z miejsca na miejsce .
A nad porządnym sekatorem to się zastanawiałam ale ja jestem ogrodowa bałaganiara, ciągle gdzieś zostawiam narzędzia, potem pada deszcz a potem trzeba kupić nowe... Więc szkoda mi kasy na wypasiony sekator.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 10:34, 14 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
mrokasia napisał(a)
April, Johanka, GalgAsia, Catalina, trzeba sobie jakoś radzić, różnorodny sprzęt bardzo się przydaje tylko miejsca wymaga. Ale że ja tak późno ten wózek odkryłam...
Miękką gąbkę pod kolana też mam tylko zapominam ją nosić ze sobą z miejsca na miejsce .
A nad porządnym sekatorem to się zastanawiałam ale ja jestem ogrodowa bałaganiara, ciągle gdzieś zostawiam narzędzia, potem pada deszcz a potem trzeba kupić nowe... Więc szkoda mi kasy na wypasiony sekator.


Żeby tylko deszcz nie służył narzędziom... jak kupiłam nowy sekator i ... w tydzień go gdzieś zgubiłam w ogrodzie Siedem dych wydałam
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 10:47, 14 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
April napisał(a)


Żeby tylko deszcz nie służył narzędziom... jak kupiłam nowy sekator i ... w tydzień go gdzieś zgubiłam w ogrodzie Siedem dych wydałam


Mów mi siostro!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Juzia 11:29, 14 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
mrokasia napisał(a)


Mów mi siostro!


Znajdzie się.... kiedyś

Ja raz wygrzebałam z kompostownika
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
TAR 11:29, 14 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
Tez mam taki wozek, z opcja kiprowania. Bardzo sobie odjelam noszenia ciezarow. Mezaty tez czasem pozycza, do przewozenia, ladowania świetny sprzet. Od Gosi pomysł podłapalam

sekatorki i inne drobiazgi typu łopatki, pazurki nosze w koszyku po truskawkach
____________________
Ogrod nad bajorkiem
sarenka 11:50, 14 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
April napisał(a)


Żeby tylko deszcz nie służył narzędziom... jak kupiłam nowy sekator i ... w tydzień go gdzieś zgubiłam w ogrodzie Siedem dych wydałam

Ja ostatnio też zgubiłam jakieś narzędzie, dobre było, solidne...pojęcia nie mam gdzie położyłam,a przecież podwórko nie jest duże
____________________
Magda W samym sloncu
antracyt 12:00, 14 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Mniejsze narzędzia ogrodowe powinny mieć GPS zainstalowany Ja wszystkie zguby zrzucam na nieletnie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 12:13, 14 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dziewczyny a możecie podlinkować taki wózek?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Kasia_CS 12:32, 14 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
antracyt napisał(a)
Mniejsze narzędzia ogrodowe powinny mieć GPS zainstalowany Ja wszystkie zguby zrzucam na nieletnie


O to to Kasia ma teraz dużo zwierzaków, to też jest na kogo zrzucać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies