Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 22:16, 25 lip 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
Ooo, dzięki, nabędę ten preparat bo i perz w irdze i chwastnica mi się panoszy w trawniku.


Właśnie zaczęło padać. Super bo już bardzo sucho było i co wrażliwsze rośliny zwiesiły liście r. Oczywiście, wcześniej podlewałam ogród fzraszaczami przez 4 godziny... Ciekawe ile czasu popada. Jak dla mnie mogłoby do rana.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 22:22, 25 lip 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
U nas też dziś lało.
Mam nadzieję, że mi wczorajszego lepinoxu nie spłukało
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Roocika 22:42, 25 lip 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
mrokasia napisał(a)
Ooo, dzięki, nabędę ten preparat bo i perz w irdze i chwastnica mi się panoszy w trawniku.


Właśnie zaczęło padać. Super bo już bardzo sucho było i co wrażliwsze rośliny zwiesiły liście r. Oczywiście, wcześniej podlewałam ogród fzraszaczami przez 4 godziny... Ciekawe ile czasu popada. Jak dla mnie mogłoby do rana.

Kasia, nie jestem pewna na 100% ale trawa po nim chyba zdechła, mąż będzie pryskał jutro, bo czasu na pielenie w irdze brak
Nie jestem pewna czy zdechła, bo generalnie my nie mamy trawnika, tam chyba jest niewiele trawy w tej naszej trawie
Sprawdź na trawie zanim spryskasz wszystko...
Buziaki lecę spać
Ps. A u nas nie pada już chyba drugi tydzień i robi się sucho...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Helen 06:25, 26 lip 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
U nas też nie pada, szkoda roślin. Trochę podlewamy ręcznie, ale nie daje to tak fajnego efektu jak deszcz. U Was chyba częściej pada, prawda?
____________________
Helen - Hortensjowo
Makao_J 08:44, 26 lip 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ależ to wszystko Ci porosło. Cudownie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Kasia_CS 08:56, 26 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
O kurcze, czytam o tym fusilade, że na chwastnice działa - bo już planuję zakup. Tylko właśnie - zwykły trawnik ocaleje? Bo już się pogubiłam po ostatnim wpisie Asi.

U mnie kolo półncoy wczoraj spadło tylko kilka kropelek i niestety na tym koniec, buu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 09:42, 26 lip 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
Johanka77 napisał(a)
U nas też dziś lało.
Mam nadzieję, że mi wczorajszego lepinoxu nie spłukało


Eeee, chyba się zdążył wchłonąć?

Roocika napisał(a)

Kasia, nie jestem pewna na 100% ale trawa po nim chyba zdechła, mąż będzie pryskał jutro, bo czasu na pielenie w irdze brak
Nie jestem pewna czy zdechła, bo generalnie my nie mamy trawnika, tam chyba jest niewiele trawy w tej naszej trawie
Sprawdź na trawie zanim spryskasz wszystko...
Buziaki lecę spać
Ps. A u nas nie pada już chyba drugi tydzień i robi się sucho...


Bo właśnie sobie poczytałam o tym środku i chyba nie będę ryzykować na trawie. Ale na perz w irdze prysnę.
U mnie padało chyba przez 3 godziny ale to raczej było kropienie bo pod krzewami i drzewami sucho.

Helen napisał(a)
U nas też nie pada, szkoda roślin. Trochę podlewamy ręcznie, ale nie daje to tak fajnego efektu jak deszcz. U Was chyba częściej pada, prawda?


Sztuczne podlewanie faktycznie nie daje takich efektów jak to naturalne z nieba.
W tym roku u nas faktycznie chyba więcej pada niż u Was.

Makao_J napisał(a)
Ależ to wszystko Ci porosło. Cudownie.


Faktycznie, w niektórych miejscach mam już gęstawo . Dzięki!

Kasia_CS napisał(a)
O kurcze, czytam o tym fusilade, że na chwastnice działa - bo już planuję zakup. Tylko właśnie - zwykły trawnik ocaleje? Bo już się pogubiłam po ostatnim wpisie Asi.

U mnie kolo półncoy wczoraj spadło tylko kilka kropelek i niestety na tym koniec, buu


Czytałam, że jednak trawę spali, nie będę ryzykować na trawniku.
U mnie pokropiło trochę więcej ale też słabo i muszę część z roślin dziś wieczorem podlać.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Roocika 14:27, 26 lip 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kasia_CS napisał(a)
O kurcze, czytam o tym fusilade, że na chwastnice działa - bo już planuję zakup. Tylko właśnie - zwykły trawnik ocaleje? Bo już się pogubiłam po ostatnim wpisie Asi.

U mnie kolo półncoy wczoraj spadło tylko kilka kropelek i niestety na tym koniec, buu


Kasiu, my pryskalismy generalnie w irdze z myślą o perzu i na styku z naszym "chwastownikiem". Irdze nic nie było ale z chwastownika też niewiele zostało.
U nas w chwastowniku jest raczej niewiele trawy , o ile w ogóle coś jest
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Judith 17:21, 26 lip 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9943
Nadrabiam zaległości i zachwycam się zdjęciami i dużą ich liczbą . Piękne ujęcia!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 06:22, 27 lip 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
Judith napisał(a)
Nadrabiam zaległości i zachwycam się zdjęciami i dużą ich liczbą . Piękne ujęcia!


Dzięki Judith .



Wczoraj solidnie popadało, nie musiałam wieczorem podlewać . Oczywiście wylazło mnóstwo ślimaków, bleee.
A jak u Was?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies