Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 20:10, 18 lut 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Jak tam u Was po tych wichurach? U mnie chyba w porządku, porwało mi tylko jeden worek z miskantową słomą i rozwiało na pół ogrodu. Poza tym chyba w porządku, sprawdzę dokładnie jutro. Mam nadzieję, że i u Was wiatry nie narozrabiały.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wiolka5_7 21:17, 18 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
mrokasia napisał(a)
Jak tam u Was po tych wichurach? U mnie chyba w porządku, porwało mi tylko jeden worek z miskantową słomą i rozwiało na pół ogrodu. Poza tym chyba w porządku, sprawdzę dokładnie jutro. Mam nadzieję, że i u Was wiatry nie narozrabiały.

To dobrze, że u Ciebie wichury nie narozrabialy...
U mnie też na szczęście bez szkód
Ale to co się działo w kraju,przeraża
Jutro znowu ma wiać
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
tulucy 22:14, 18 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Znowu się zaczęło. Już wieje. My nie mieliśmy wczoraj prądu do 13-tej, a potem brakowało już tylko jednej fazy do dzisiaj, do południa. Jutro jak nic będzie powtórka z prądem, bo na naszej ulicy, naprzeciwko nas prawie sąsiedzi mają wysokie drzewa, które już przerosły przewody energetyczne. Wczoraj waśnie dlatego prądu nie było, bo miotnęło gałęziami w przewody. Tylko iskry poszły i wszystko zgasło. W ogrodzie spokój. Bogu dziękujemy, że morele zdążyliśmy wyciąć, bo tych wichur by na pewno nie przetrwały.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Johanka77 22:53, 18 lut 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
U nas spokój, ale w robocie miałam kilka sklepów bez prądu.
Niestety teraz znowu wieje.
Szkoda, bo mam wolny weekend.
Mąż postanowił przycinać drzewa. Nie wiem, czy nas nie porwie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
April 05:22, 19 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Jak to PO wichurach. U mnie właśnie wiatr próbuje zdjąć dach z domu. Nie da się spać. Dudni strasznie. Niech do rana przestanie bo muszę jechać m.in. do ogrodniczego

Oby nic nie połamało bo trzy dni temu ekipa uporała się z drzewami połamanymi miesiąc temu. A te usługi, przez ostatnie dwa lata podrożały czterokrotnie. Omal zawału nie dostałam przy płaceniu.
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 08:28, 19 lut 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Lucy, uuuu, to nieźle. U nas o dziwo prąd był cały czas. Masz rację z tą morelą, przy tych wiatrach mogłaby polecieć.
Johanka, hmmm, no nie wiem czy dacie radę dziś te drzewa ciąć... U nas wieje konkretnie.
April, biedactwo, spać nie mogłaś? Mnie też ten wiatr obudził nad ranem. Mam nadzieję, że obejdzie się nez atrakcji. Trzymam kciuki za Twoje drzewa.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 09:28, 19 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
U mnie bez prądu od północy. Na szczęście mamy agregat, więc jest ciepło. Wieje koszmarnie cały czas, chociaż apogeum było koło 3-4tej. Naoglądałam się informacji, że ludziom fotowoltaikę pozrywało i całą noc nasłuchiwałam odgłosów z dachu. April, trzymam kciuki za drzewa.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Judith 10:57, 19 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
U nas w nocy był armagedon, a teraz jest…jeszcze gorzej. Huk okrutny, jedno drzewo u sąsiada wyrwane z korzeniami… Oby było ostatnie…
Według prognozy ma nieco zelżeć dopiero po 17.00…
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 11:03, 19 lut 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
U mnie prąd wyłączyli. Strasznie dudni ten wiatr. Ze strachem patrzę na lasek za plotem, tam sporo suchych brzóz...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 11:08, 19 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie przed blokiem przechyliło drzewo, zaraz je wyrwie, bo korzenie już na wierzchu...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies