Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 13:30, 21 lut 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18101
antracyt napisał(a)
Tych przebłysków słońca i ciepła zazdroszczę. U mnie mżawkę od rana i jednolicie szare niebo, ale na szczęście też bez wiatru. No i najważniejsze, w końcu włączyli nam prąd.


Wykorzystaliśmy sprzyjającą aurę i poszliśmy na długi spacer z psami .
Super, że prąd wrócił!

jolanka napisał(a)
Widzę, że najtrudniejszy problem podczas braku prądu to brak kawy
U nas będąc przezornym zrobiliśmy podwójne instalacje: indukcja w kuchni a w spiżarce kuchnia gazowa, piec indukcyjny i kominek z rozprowadzeniem ciepła Przetrzymamy


Kawa ważna rzecz .
Tak, tak, trzeba dywersyfikować źródła energii.

Monia81 napisał(a)


Tarcia a co to to "trzecie"? ostatni tydzień okropny, te wiatrzyska nas wykończą, coraz gorzej to niestety wygląda...


też mnie to zaciekawiło

TAR napisał(a)


hehhe, spal, chrapal i "przebąkiwał" jak to dziadzio

u nas na dzialce wszystkie drzewa ocalale, material na ogrodzienie nieruszony


tak się domyślałam, że to o bączenie chodzi
dobrze, że na działce wszystko w porządku

Agatorek napisał(a)
Ehh, dziś dostałam kolejny alert o wiatrach, narazie jest spokojnie, ma w nocy przyjść.
To teraz co drugi dzień będą wichury?


Niestety, coraz bardziej ta pogoda wariuje, takiego lutego jak tegoroczny to nie pamiętam...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 13:44, 21 lut 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18101
Dokonałam pierwszych zakupów ogrodowych w tym roku .
Dziś przyszły tarciowe rękawice i pałeczki antykomarowe. Zamówiłam też sobie kilka małych narzędzi (wąską łopatkę, małe grabki, sekator), trawę na dosiewki, nawóz do trawy, mydło potasowe i środek na mszyce .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 14:01, 21 lut 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7566
mrokasia napisał(a)


tak się domyślałam, że to o bączenie chodzi
dobrze, że na działce wszystko w porządku
ale normalnie sam sie potrafi wystraszyc niespodziewanych prutków

na dzialce ok, nic nie jest polamane, ogrodzenie sie robic zaczelo. a pani od drzew jak zwykle mnie zwodzi, nie potrafi przyjechac od 2 tygodni i mnie wstrzymuje. jak nie odpowie to po 30 dniach mam milczaca zgode i niech sie buja. Najwyzej poczekam do 3 marca jak termin wypada. Chociaz liczylam, ze szybciej wytne, mniej szkody dla ptakow i bez kolizji z pracami ogrodzeniowymi i wierceniem studni.


edycja: popsioczylam i wlasnie dostalam protokol ze bez uwag, moge wycinac te pod dom
____________________
Ogrod nad bajorkiem
antracyt 15:56, 21 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
mrokasia napisał(a)
Dokonałam pierwszych zakupów ogrodowych w tym roku .
Dziś przyszły tarciowe rękawice i pałeczki antykomarowe. Zamówiłam też sobie kilka małych narzędzi (wąską łopatkę, małe grabki, sekator), trawę na dosiewki, nawóz do trawy, mydło potasowe i środek na mszyce .

Całkiem spore te pierwsze zakupy Ja dzisiaj też sobie conieco kupiłam, ale to zdecydowanie nie pierwszy raz w tym roku
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
MartaCho 18:08, 21 lut 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2198
Taki pasujący mem ostatnio znalazłam- aż zapisałam, bo to cała ja, hahah

r
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Basieksp 18:51, 21 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10318
Dobre
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
April 19:33, 21 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10260
Cześć Kasiu, wracam po trzech dniach niebytu. Od soboty rano bez prądu, bez komputera-wyładował się, bez internetu, bez komórki-jakieś problemy z siecią. Zresztą i tak bateria jako latarka na długo nie posłużyła.
Dopiero co włączyli prąd. Wreszcie umyłam włosy Był tylko kominek, latarki-czołówki i książki Tak spędziliśmy z eMusiem weekend.
Jak tu żyć bez prądu?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agatorek 21:04, 21 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
mrokasia napisał(a)
Dokonałam pierwszych zakupów ogrodowych w tym roku .
Dziś przyszły tarciowe rękawice i pałeczki antykomarowe. Zamówiłam też sobie kilka małych narzędzi (wąską łopatkę, małe grabki, sekator), trawę na dosiewki, nawóz do trawy, mydło potasowe i środek na mszyce .


Kasiu, mam pytanie o małe grabki. Czy to są grabki z „gęstymi” zębami? Szukam jakichś małych, wąskich, ale z gęstymi ząbkami (mam małe, ale mają rzadko rozmieszczone zęby). Jak te Twoje wyglądają?

Martuś, ten obrazek to o większości z nas
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 21:48, 21 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
April napisał(a)
Cześć Kasiu, wracam po trzech dniach niebytu. Od soboty rano bez prądu, bez komputera-wyładował się, bez internetu, bez komórki-jakieś problemy z siecią. Zresztą i tak bateria jako latarka na długo nie posłużyła.
Dopiero co włączyli prąd. Wreszcie umyłam włosy Był tylko kominek, latarki-czołówki i książki Tak spędziliśmy z eMusiem weekend.
Jak tu żyć bez prądu?


Jak to jak?
Po prostu tak: "Był tylko kominek, latarki-czołówki i książki Tak spędziliśmy z eMusiem weekend."
To najpiękniejszy sposób spędzenia weekendu. Nic was nie rozpraszało.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:17, 21 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6770
MartaCho napisał(a)
Taki pasujący mem ostatnio znalazłam- aż zapisałam, bo to cała ja, hahah


Uśmiałam się do łez
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies