Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 17:30, 16 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18110
Makao napisał(a)
U mnie teraz pada deszcz - tego nie było w planach


Agatorek napisał(a)


Ja skończyłam o 13, widocznie deszcz u mnie wcześniej zaczął .
A miało nie padać


tulucy napisał(a)
Ja o 15, ale ostatnie pół godziny, może trochę dłużej, to już w deszczu
Słaby padał na początku, a potem akurat pod cisem miałam z gałęzi parasolkę.


No niestety, a może stety bo gdyby nie zaczęło padać to bym działała dalej i do domu to bym chyba na czworakach wróciła...

galgAsia napisał(a)
Hej, ja też podpisuję listę obecności
Dotychczas miałam mokro i zimno, szykuję się na czwartek z ruszeniem frontu robót
Dziś już nie pada, słonko świeci, ale chłodno, a ja poza wszystkim w robocie siedzę do wieczora.
Odcisków nie planuję, bo se kupiłam nożyce aku do trawy i idzie jak po maśle.
Dobrego dnia


Asia, nareszcie!
No i jak tam dziś u Ciebie? Podziałałaś zgodnie z planem?
U nas było słonecznie ale zimny wiatr. W sumie dobrze, bo załapałam jakąś infekcję gardła więc mi nie było tak bardzo żal.
Ja nie też bez odcisków bo cięłam elektrycznymi nożycami do żywopłotów .

TAR napisał(a)
a ja nic nie robie w ogrodzie, bo u nas wczoraj ostatni snieg sie stopil. jest mokro i nieprzyjemnie a ja powinnam sie juz pakowac i mam zwyczajnego niechcieja. a przeprowadzka za 1,5 tygodnia nawet kartonow nie mam. bede sie w reklamowkach przenosic


To pewnie kwestia zmęczenia materiału. Szybko Wam ta budowa poszła, teraz adrenalina trochę opadła i włączył się niechciej .

Tess napisał(a)
Ładny ten Transparent.
Kasiu, a dorodne sadzonki kupiłaś?


Tess, zależało mi na dużych sadzonkach bo molinie mają być w zamian za rozrośnięte miskanty na tył rabaty więc nie chciałam małych pipek. Wzięłam rośliny w 3 litrowych doniczkach, dziś przyszły. Części nadziemnej oczywiście brak ale zgodnie z obietnicą sprzedawcy korzenie wypełniają doniczkę . W pierwszej chwili myślałam, że będę reklamować bo na wierzchu było sporo świeżej ziemi a to zazwyczaj źle wróży ale wyjęłam z doniczki i jest ładna, przekorzeniona bryła .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 18:44, 16 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Choroby współczuję. Zwłaszcza teraz. Trzymaj się cieplutko!
Ciekawa jestem tych molinii. Na paczkę ze swoimi jeszcze czekam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 22:17, 16 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Kuruj się Kasia, wiosna idzie
Dziś też trochę powycinałam, ale trochę zmarzłam. Uratował mnie gorący prysznic.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:21, 16 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6770
Kasiu-Mrokasiu, ja też zasadniczo chorobowo, ale się wyjątkowo szybko zebrałam - chyba nie miałam wyjścia bo ktoś musi rzeczywistość ogarniać ale i nadchodzącą wiosna mnie motywuje, co i Tobie zalecam i polecam i czego Ci życzę

Przy okazji - czy ja dobrze kojarzę, że to Ty miałaś patent na bergenie taki, żeby im liście stare obrywać na maxa? Jeżeli tak, to przypomnij na jakim etapie? Już teraz? Czy dopiero jak nowe się pojawią???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 08:27, 17 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10270
Kasiu, czytam że polski klimat ci nie posłużył? Za mocno się wygrzałaś, liczyłaś na ciepłą wiosnę a tu zonk.
Fajnie że sadzonki dorodne. Będzie ładny efekt od razu.
Kuruj się bo ciepły weekend wzywa. Ja się nastawiam na ogrom pracy. Ciekawe jak szybko padnę
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 08:31, 17 mar 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Mrokaśku - zamówiłam Wzięłam sobie ostatecznie Karla na próbę i tą gigantyczna stipę - marzyło mi się coś takiego. Ona jest na suche tereny, więc powinna docenić warunki
____________________
Sałatka pokrzywowa
mrokasia 08:58, 17 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18110
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Choroby współczuję. Zwłaszcza teraz. Trzymaj się cieplutko!
Ciekawa jestem tych molinii. Na paczkę ze swoimi jeszcze czekam.


Dziś już lepiej, antybiotyk działa . Może nawet wyjdę do ogrodu i coś powolutku podłubię bo piękne słońce, wiatru nie ma więc aż szkoda. Tylko powolutku by się nie zmęczyć i nie spocić .
Na jakie molinie czekasz? Ja mam już Transparenty na innej rabacie i są obłędne!

Agatorek napisał(a)
Kuruj się Kasia, wiosna idzie
Dziś też trochę powycinałam, ale trochę zmarzłam. Uratował mnie gorący prysznic.


No idzie, idzie. Tylko te noce jeszcze mroźne...
U mnie było wczoraj słonecznie ale zimno jak diabli. Podziwiam, że pracowałaś w taki ziąb.

Magara napisał(a)
Kasiu-Mrokasiu, ja też zasadniczo chorobowo, ale się wyjątkowo szybko zebrałam - chyba nie miałam wyjścia bo ktoś musi rzeczywistość ogarniać ale i nadchodzącą wiosna mnie motywuje, co i Tobie zalecam i polecam i czego Ci życzę

Przy okazji - czy ja dobrze kojarzę, że to Ty miałaś patent na bergenie taki, żeby im liście stare obrywać na maxa? Jeżeli tak, to przypomnij na jakim etapie? Już teraz? Czy dopiero jak nowe się pojawią???


Ja na antybiotyku więc poprawa jest znaczna. I dobrze bo ogród wzywa . Cieszę się, że i u Ciebie lepiej!
Z bergeniami dobrze kojarzysz, chyba w zeszłym roku wycięłam wszystkie brzydkie, stare liście i pięknie odbiły. W tym roku też tak zrobię . Tylko poczekam jeszcze kilka dni bo noce są u nas mroźne a gdyby nowe liście się pojawiły to stare je trochę osłonią.

April napisał(a)
Kasiu, czytam że polski klimat ci nie posłużył? Za mocno się wygrzałaś, liczyłaś na ciepłą wiosnę a tu zonk.
Fajnie że sadzonki dorodne. Będzie ładny efekt od razu.
Kuruj się bo ciepły weekend wzywa. Ja się nastawiam na ogrom pracy. Ciekawe jak szybko padnę


Tiaaa, jakiś bakter mnie bezczelnie zaatakował. Ale ja go antybiotykiem i już jest lepiej .
Noo, ja po sobie widzę że 3-5h intensywnej roboty to sporo, trudno się potem ruszać. Też mam nadzieję coś podłubać w weekend. Może uda się dokończyć cięcie miskantów.

Mgduska napisał(a)
Mrokaśku - zamówiłam Wzięłam sobie ostatecznie Karla na próbę i tą gigantyczna stipę - marzyło mi się coś takiego. Ona jest na suche tereny, więc powinna docenić warunki


Aaaa, to fajnie . Podziel się później swoimi wrażeniami co do KF i tej stipy.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mgduska 09:06, 17 mar 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kasia, na stronie 1981 znalazłam u Ciebie parę molinii - jesteś w stanie powiedzieć jakie to??
____________________
Sałatka pokrzywowa
mrokasia 09:26, 17 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18110
Mgduska napisał(a)
Kasia, na stronie 1981 znalazłam u Ciebie parę molinii - jesteś w stanie powiedzieć jakie to??


Kochana, mówisz o tych wysokich? To Transparenty właśnie .
Mam tylko dwie odmiany - Transparenty i Variegaty.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mgduska 10:22, 17 mar 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Świetne są. Przestraszyłam się tego, co pisał producent o ich pokroju - że mianowicie jest uporczywie kolumnowy. Nie widzę tego u Ciebie, ładnie, lekko rozchylają się na zewnątrz, tak jak mi się podoba
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies