Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Makao 20:28, 18 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4086
A jak tniesz budleje? Nie mam ale koleżanka ma i nie wiem czy dobrze jej powiedziałam żeby cięła do zera
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
mrokasia 20:49, 18 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17997
Makao napisał(a)
A jak tniesz budleje? Nie mam ale koleżanka ma i nie wiem czy dobrze jej powiedziałam żeby cięła do zera


Bardzo dobrze jej powiedziałaś, Aniu . Ja tnę tak na 10cm taką, która wyrasta do 1,8m a miniaturowe odmiany w tym roku ciut wyżej - zobaczę jaki będzie efekt .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Makao 21:16, 18 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4086
No ona też ma taką wielką z 180cm.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Gruszka_na_w... 21:45, 18 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
W normalnej warzywnej rabatce spokojnie urośnie Ci ostra papryczka. Krzaczki dorastają do ok. 30-40 cm i mają sporo owoców. Te wielkoowocowe papryki potrzebują cieplejszych warunków.

Z powodu tej wszechobecnej słomy nie podejmuję prób cięcia miskantów mechanicznymi nożycami. Sprzątanie tego urobku wydaje mi się gorszą pracą od cięcia ostrym sekatorem na 20 cm kawałki i wrzucanie ich do wiadra, a potem do worów na odpady.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 22:00, 18 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17997
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
W normalnej warzywnej rabatce spokojnie urośnie Ci ostra papryczka. Krzaczki dorastają do ok. 30-40 cm i mają sporo owoców. Te wielkoowocowe papryki potrzebują cieplejszych warunków.

Z powodu tej wszechobecnej słomy nie podejmuję prób cięcia miskantów mechanicznymi nożycami. Sprzątanie tego urobku wydaje mi się gorszą pracą od cięcia ostrym sekatorem na 20 cm kawałki i wrzucanie ich do wiadra, a potem do worów na odpady.


Problem w tym, że ja pragnę tej słodkiej papryki .

Jeśli chodzi o miskanty to miałam wokół kęp mnóstwo ich suchych, długich liści, które i tak musiałabym posprzątać .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Agatorek 22:54, 18 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
mrokasia napisał(a)



No idzie, idzie. Tylko te noce jeszcze mroźne...
U mnie było wczoraj słonecznie ale zimno jak diabli. Podziwiam, że pracowałaś w taki ziąb. .


Jak wychodziłam, to było fajne słoneczko . Niestety przez krótki czas. A że byłam już ubrana na roboczo, to siłą rozpędu działałam.

Z bergeniami muszę zrobić podobnie. Niektóre liście wyglądają paskudnie.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:25, 18 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Kasia, moje 3 grosze:
Miałam w zeszłym roku papryki i w foliaku i w skrzyniach.
Foliakowych pojadłam, tych ze skrzyń nie doczekałam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mrokasia 15:09, 19 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17997
Agatorek napisał(a)


Jak wychodziłam, to było fajne słoneczko . Niestety przez krótki czas. A że byłam już ubrana na roboczo, to siłą rozpędu działałam.

Z bergeniami muszę zrobić podobnie. Niektóre liście wyglądają paskudnie.


Powodzenia .

Magara napisał(a)
Kasia, moje 3 grosze:
Miałam w zeszłym roku papryki i w foliaku i w skrzyniach.
Foliakowych pojadłam, tych ze skrzyń nie doczekałam


Czyli na dwoje babka wróżyła .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:10, 19 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17997
Dziś dzień sprzątania po cięciu miskantów i nie tylko .
Przed

Po
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 18:44, 19 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Rabaty odzyskały kształt
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies