Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 10:28, 17 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18109
Bo tak właśnie u mnie wyglądają . I mają ponad 2 metry .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sylwia_slomc... 20:32, 17 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Zdrówka Ale przy antybiotyku na słonko lepiej uważać bo można zapuchnąć lub oparzenia mieć. Poczytaj ulotkę czy przy tym antybiotyku wolno na słonko wychodzić. Przeważnie jest informacja na ten temat
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:11, 17 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Transparenty piękne! Zamówiłam molinię Heidebraut i Edith Dudszus. Variegatę już mam. uwielbiam ją w półcienistym zakątku. Pięknie go rozjaśnia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 21:13, 17 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18109
Sylwia, przez kurtkę i czapkę to mi raczej nic nie grozi, nie zamierzam się opalać . Na twarz mam zawsze filtr 50. Ale bardzo dziękuję za podpowiedź, zajrzę do ulotki .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:15, 17 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18109
Haniu, ja też dumam jeszcze nad tymi dwiema . Usuwam jeszcze gracki za domem i zamiast nich chcę posadzić molinie. I nie umiem się zdecydować. Chociaż chyba bardziej mówi do mnie ED.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 21:52, 17 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Do mnie zaczną mówić dopiero jak urosną. W przyszłym tygodniu mam dostać paczki ze szkółek. Jeszcze nigdy nie kupowałam rośliny, której nie widać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 22:49, 17 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6770
mrokasia napisał(a)

Z bergeniami dobrze kojarzysz, chyba w zeszłym roku wycięłam wszystkie brzydkie, stare liście i pięknie odbiły. W tym roku też tak zrobię . Tylko poczekam jeszcze kilka dni bo noce są u nas mroźne a gdyby nowe liście się pojawiły to stare je trochę osłonią.

Kaśku, dzięki Ma się tą pamięć jednak
Będę robić tak jak Ty, tylko może faktycznie jeszcze trochę poczekam. U mnie bergeniowe liście całą zimę nieźle wyglądały, ale ostatnie przymrozki (chyba w zestawieniu z dziennymi, plusowymi temperaturami) je zdeptały i zniewoliły.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mrokasia 09:16, 18 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18109
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Do mnie zaczną mówić dopiero jak urosną. W przyszłym tygodniu mam dostać paczki ze szkółek. Jeszcze nigdy nie kupowałam rośliny, której nie widać.


Ja też pierszy raz .

Magara napisał(a)

Kaśku, dzięki Ma się tą pamięć jednak
Będę robić tak jak Ty, tylko może faktycznie jeszcze trochę poczekam. U mnie bergeniowe liście całą zimę nieźle wyglądały, ale ostatnie przymrozki (chyba w zestawieniu z dziennymi, plusowymi temperaturami) je zdeptały i zniewoliły.


No właśnie u mnie wyglada to tak samo - w zimę ok, teraz oklapnięte i zwiędłe.
I tak sobie myślę, że jeśli chodzi o niektóre byliny zimozielone to one dobrze wyglądają w zimie ale wiosną już niekoniecznie. I ich zimozieloność nie oznacza, że będą ładne przez okrągły rok i nie trzeba ich wiosną przyciąć albo przynajmniej oczyścić.
Wczoraj np. wycinałam żurawki. Niektóre bardzo się wypiętrzyły. Więc ciachnęłam nisko i już. Za dużo mam roślin by się bawić w skubanie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:19, 18 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18109
Dziewczyny, uprawiała któraś paprykę w gruncie bez osłony? Bo mam ochotę spróbować (ceny papryki w sklepach to jakaś masakra!). Tylko nie wiem czy to ma sens. Są odmiany do uprawy gruntowej ale chciałam zasięgnąć języka u doświadczonych ogrodniczek .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 09:21, 18 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja tak samo robię z zimozielonymi paprociami, tnę bez litości. Już idą nowe świeżutko zielone pędy, będzie dobrze
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies