Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 07:31, 22 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Magara napisał(a)
O w mordę. Żal karagany. Oby przeżyła. Wiem, że masz ogród piękny i rozbudowany, ale to jest moje pierwsze wspomnienie z Twojego wątku więc nawet ja mam do niej sentyment


Ja też mam do niej sentyment. A pamiętam, że na samym początku mojej bytnosci na O. dziewczyny radziły mi ją usunąć. Nie posłuchałam.

Mam nadzieję, że dziś uda mi się do konca ogarnąć donicę oraz posprzątać ten bałagan przed nią.
Porównanie:
Było

Jest


Widać, że głównie ucierpiała lewa strona krzewu. Ale równocześnie jest tam kilka nowych gałęzi więc jestem dobrej myśli. Jak przeżyje to ze 3 lata będzie asymetrycznie. Wytniemy jeszcze z prawej strony ze 3 najgrubsze konary, żeby zrównoważyć trochę masę krzewu.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Makao 08:05, 22 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3997
Skoro raz odżyła po takim cięciu to może i teraz da radę. Bądź dobrej myśli
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Roocika 08:09, 22 mar 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Byłam ciekawa co zrobisz. Gdyby to nie była przesłona to bym pewnie ścięła do zera. Najważniejsze, że zrobiłaś zgodnie ze sobą
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
mrokasia 08:41, 22 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Makao napisał(a)
Skoro raz odżyła po takim cięciu to może i teraz da radę. Bądź dobrej myśli



Mam nadzieję, że da radę.

Roocika napisał(a)
Byłam ciekawa co zrobisz. Gdyby to nie była przesłona to bym pewnie ścięła do zera. Najważniejsze, że zrobiłaś zgodnie ze sobą


No, jeszcze nie wiadomo czym to się skończy. EM też chciałby ściąć całą...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 09:27, 22 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Kasia, bardzo dobrze jest. Lekka asymetria, ja nie ruszałabym prawej strony.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kasya 10:25, 22 mar 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41841
Karagana robi wrażenie na żywo
Duzo lepiej wyglada niż na foto
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Judith 11:07, 22 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
mrokasia napisał(a)


Kochana, mówisz o tych wysokich? To Transparenty właśnie .
Mam tylko dwie odmiany - Transparenty i Variegaty.

Kasia, w jakiej fazie rozwoju Transparenty maja takie rozwichrzone piekne kłoski? Patrzę sobie w Internecie i widzę, że one takie zwarte sa bardziej, a pokrój rośliny kolumnowy... Jak to jest, psiakostka?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 11:37, 22 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Judith napisał(a)

Kasia, w jakiej fazie rozwoju Transparenty maja takie rozwichrzone piekne kłoski? Patrzę sobie w Internecie i widzę, że one takie zwarte sa bardziej, a pokrój rośliny kolumnowy... Jak to jest, psiakostka?


Judith, u mnie takie właśnie rozwichrzone mają . Ja bym raczej ten pokrój określała jako wąsko fontannowy . Popatrz na zdjęcia z Alb..ru - tam są i rozwichrzone i takie bardziej kolumnowe.

Zacytowane zdjęcie pochodzi z 17 września. Mam też zdjęcie z 18 sierpnia i wyglądają podobnie (w lipcu są jeszcze bez kłosów):
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 11:52, 22 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Ale jazda! W sklepie, w którym widziałam Transparent było prawdopodobnie niewłaściwe zdjęcie podpięte pod opis rośliny. Teraz jest zdjęcie z trawą wyglądającą jak Twoja .

A jaką wielkość ma u Ciebie Molinia variegata? Piszą, że bez kwiatostanów 30 cm. Mało na moje potrzeby...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 12:10, 22 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Molinia variegata bez kwiatów ma u mnie tak jak piszesz - ok. 30cm. To nie jest duża trawa.

A jakie masz potrzeby?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies