Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Judith 12:28, 22 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Wczoraj wrzuciłam u siebie zdjęcie dwóch tawuł (link rabata) i przy okazji naszedł mnie pomysł na wzbogacenie w rośliny rabaty, na której rosną. Pomiędzy tawułami sa 3 rdesty Black Field (na zdjęciu jeszcze ich nie ma), a dosadzić chciałabym rozchodniki i właśnie trawki takie z delikatnymi poczochranymi lekko kwiatostanami (jak w Transparent i Variegata), ale Transparent wydają się być nieco zbyt wysokie, a Variegata - obawiam się - znikną pomiędzy rozchodnikami...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 12:35, 22 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Aaaa, kumam. To obejrzyj sobie molinię Edith Dudszus i molinię Heidebraut.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 12:37, 22 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Oglądałam, ale one nie maja takich pięknych kłosków, a takie bardziej zbite... Są tez kolumnowe w pokroju. Tak na zdjęciach widzę w każdym razie...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 13:02, 22 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Zobacz u Wioli posty z 9 marca - pokazywała swoje Heidebrauty
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 13:36, 22 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Znalazłam - cudna jest .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 17:35, 22 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Mrokasiu, wybraliście bardzo dobra opcję leczenia karagany. Bardzo niskie cięcie wymagałoby od niej olbrzymiego wysiłku. Staruszka mogłaby już tego nie udźwignąć. Cięcie odmładzające (czyli wycinka najsłabszych, martwych gałęzi) jest optymalne.
Też mam sentyment do tej donicy z karaganą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 10:12, 23 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mrokasiu, wybraliście bardzo dobra opcję leczenia karagany. Bardzo niskie cięcie wymagałoby od niej olbrzymiego wysiłku. Staruszka mogłaby już tego nie udźwignąć. Cięcie odmładzające (czyli wycinka najsłabszych, martwych gałęzi) jest optymalne.
Też mam sentyment do tej donicy z karaganą.


Dzięki Haniu za potwierdzenie moich przemyśleń. Usuniemy jeszcze 3 najstarsze konary z prawej strony i będziemy obserwować rozwój sytuacji.
Tam wokół podstawy krzewu, pod tym bluszczem, nazbierało się sporo czegoś co wygląda jak ziemia z próchnicą. Może po przeschnięciu warto byłoby to delikatnie rozgarnąć pazurkami? Bo jest taka spora górka.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 12:24, 23 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Trzymam kciuki za powrót do zdrowia Pani Karagany . To już wyższy level ogarniania ogrodu - próby działań leczniczych Też wolę spróbować ratować, aniżeli od razu wycinać Powodzenia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 18:09, 23 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Asiu, trzymaj kciuki, trzymaj! Chciałabym bardzo by karagana odbiła. Po oierwsze ja ją naprawdę lubię, podoba mi się w tej donicy. Po drugie jest spora i robi dobrą przesłonę. Po trzecie - nie wyobrażam sobie ewentualnego usuwania karpy z tej donicy aby zrobić miejsce na coś nowego.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 18:12, 23 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Dziś wycięliśmy jeszcze 4 stare konary. Zostawiliśmy tylko młode gałęzie. Rozgarnęłam trochę tę próchnicę. Całość wyglada szczerze mówiąc bardzo średnio, ale najpierw musi być gorzej żeby było lepiej.


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies