Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 09:45, 19 wrz 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18724
TAR napisał(a)
A ja chyba wiem co moim sie stalo - za duzo wody, po prostu staly w wodzie, wczoraj wszystkie wykopalam i poszly obok ale tam juz dobry drenaz i inna ziemia. Powinny na wiosne odżyć.

Zgnily mi tam rownież floksy, dzwonki, jezówki, budleje, zawilce, jarzmianki, hortensje serrata - wielka padaka. Rosna w miare hosty, hortensje bukietowe, ambrowiec, orszeliny i sadzce. Wiec za bardzo ciekawa nie bedzie. Kupilam 3 choiny kule, derenie IH i te olchy, posadzilam dla rozjasnienia brzoze Shiloh Splash i zobaczymy co bedzie. Zakladam ze brzoza to pijaczka i da tam rade.

A Honoraty po wsadzeniu sobotnim dzis zakwitły, piekne są


Aaaa widzisz, to samo mówiła mi Ania Kwartetowa. Że mógł mieć za mokro. Jak wykopałam to nie miał ale fakt - linię kroplującą miał prawie tuż przy pniu (głupia ja).
Za sucho źle, za mokro też... Grymaśne te rośliny. Chwasty tak nie marudzą .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 10:04, 19 wrz 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
Kousiaki wbrew pozorom nie lubia az tak mokro. Umiarkowana wilgoc. Za to kaliny rosna tam ekstra. Jedna z suchego tam przesadze.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 19:37, 21 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Bardzo, ale to bardzo podoba mi się ta nowa nereczka naprzeciw ławeczki. To miejsce zyskało teraz nową jakość. Wygląda bosko.
Bardzo klimatycznie wygląda też kącik kawowy pod okienkiem. Pamiętam jak obsadzałaś tę rabatę, a teraz już busz jak się patrzy.
Doszłam do wniosku, że ogród wygląda optymalnie po 5 latach od posadzenia. Potem zaczynają się problemy, że coś pożarło sąsiada, coś zacienia, a obok są słońcolubne. Żałuję, że ogród nie ma funkcji stopklatki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Patrycja_KG_Lu 20:20, 21 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 3014
W opisach podają, że osiąga 2-3 metry wysokości.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
mrokasia 08:57, 22 wrz 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18724
TAR napisał(a)
Kousiaki wbrew pozorom nie lubia az tak mokro. Umiarkowana wilgoc. Za to kaliny rosna tam ekstra. Jedna z suchego tam przesadze.


No cóż, mam nadzieję, że te nasze odżyją .

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Bardzo, ale to bardzo podoba mi się ta nowa nereczka naprzeciw ławeczki. To miejsce zyskało teraz nową jakość. Wygląda bosko.
Bardzo klimatycznie wygląda też kącik kawowy pod okienkiem. Pamiętam jak obsadzałaś tę rabatę, a teraz już busz jak się patrzy.
Doszłam do wniosku, że ogród wygląda optymalnie po 5 latach od posadzenia. Potem zaczynają się problemy, że coś pożarło sąsiada, coś zacienia, a obok są słońcolubne. Żałuję, że ogród nie ma funkcji stopklatki.


Nowa rabatka dziękuje . Jestem z niej bardzo zadowolona. Na razie bije po oczach swoją mizernością bo roślinki małe ale może w przyszłym roku trochę spuchnie . Posadziłam na niej siewki penstemonów i te rosną w oczach .

Rabata pod kuchennym oknem w tym roku wygląda tak jak powinna - psy w tym roku nie wygniotły mi rozplenic .

Ten sezon był 4 sezonem nowej części. Już widzę, że na wiosnę oprócz odchudzania miskantów czeka mnie solidne przycięcie dereni tworzących tło rabat. Bardzo się rozrosły.

Patrycja_KG_Lu napisał(a)
W opisach podają, że osiąga 2-3 metry wysokości.


No właśnie, mały nie będzie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:59, 22 wrz 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18724
Zostawiam poranną fotkę rabaty z zawilcami. No nie mogę się napatrzeć! Miłego dnia!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Agatorek 09:06, 22 wrz 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Miłego !

Śliczny widok
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
April 10:53, 22 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
Foty cudne, trawy dorodne, szumiące , kolorów sporo. Byłam, widziałam, posiedziałam na wszystkich możliwych miejscówkach podziwiając widoki. Na żywo jeszcze fajniej Można sobie absolutnie już pozwolić na robienie NIC. Nowe rabaty, jakby planowane tam były od zawsze, świetnie uzupełniają ogród. Gdyby nie dzień roboczy i ponad godzina drogi do domu, to bym jeszcze została
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 11:01, 22 wrz 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
mrokasia napisał(a)


No cóż, mam nadzieję, że te nasze odżyją


Odżyja innej opcji nie widze
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Makao 12:44, 22 wrz 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4920
Kasia a Ty penstemony masz w cieniu czy na słońcu?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies