Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Wiaan 21:56, 16 wrz 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
Kasia Ty masz chyba jakieś dobre baterie w sobie bo działasz jak burza
Ogród piękny, dojrzały i bardzo zadbany
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Mary 22:03, 16 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3535
DariaB napisał(a)

OMG! To gdzie ja ją posadzę?

Może znajdziesz dla niej miejsce nad czymś niskim?
Moje kaliny mają wycięte dolne gałęzie, więc wyglądem przypominają małe wielopienne drzewka.
Jakieś zdjęcia znajdziesz u mnie na stronie 161, 159 i 154.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
DariaB 22:04, 16 wrz 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3174
Mary napisał(a)

Może znajdziesz dla niej miejsce nad czymś niskim?
Moje kaliny mają wycięte dolne gałęzie, więc wyglądem przypominają małe wielopienne drzewka.
Jakieś zdjęcia znajdziesz u mnie na stronie 161, 159 i 154.

Dziękuję, zajrzę do Ciebie!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Mary 22:07, 16 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3535
mrokasia napisał(a)
Aaaa i pokażę Wam jeszcze miejsce na późnoletnie i wczesnojesienne chwile popołudniowego relaksu . Wystawa zachodnia więc w lato ciężko wysiedzieć nawet wieczorem ale np. teraz jest po prostu bosko!

Bardzo klimatycznie.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Magara 23:20, 16 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Kasiu-Mrokasiu - jest bosko
W przyszły roku umrzesz z nudów bo do poprawiania nic nie będzie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 03:21, 17 wrz 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Pięeeeeeeknie ❤️

Bardzo lubię taki buszowaty ogród
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
mrokasia 13:33, 18 wrz 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18724
Daria, nie mam tej kaliny więc nie doradzę ale widziałam, że Mary Ci odpowiedziała .

Zuza, Ajka, Helen, Magda - cmok

Magda, nieee, przy tarasie nic nie planuję . Poza małą rabatką pod domem przy drzwiach kuchennych - tę już obsadziłam . Chciejstwa będą musiały poczekać - z pewnością coś kiedyś wypadnie albo oddam tak jak teraz liliowce zrobiły miejsce fothergilli .

Tarcia, ja te zawilce Honorine Jobert uwielbiam .
A jeśli chodzi o derenia China Girls to u mnie na pewno nie chodzi o szok posadzeniowy, bo on już siedział w tym miejscu chyba z trzeci sezon... Może nie spodobało mu się podlewanie ze zraszacza??? Nie mam pojęcia... U Ciebie to może być faktycznie kwestia wsadzenia do ziemi choć to raczej dziwne by było... No nic, po przesadzeniu nie jest gorzej (czego się obawiałam bo jednak uszkodziłam mu bryłę dość konkretnie) więc może przeżyje...

Wiaan, dziekuję pięknie

Mary, to prawda, bardzo miło tam teraz posiedzieć .

Magara, kochana nie umrę z pewnością . Mam do poprawienia rabatę za domem i rabatę przy altanie, z których zabrałam dogorywające tawułki. Zostały dziury do wypełnienia . W tym sezonie już raczej nic z tym nie zrobię bo dwa najbliższe weekendy zajęte a urlop właśnie mi się skończył... Poza tym, w sumie miałabym ochotę poumierać trochę z nudów w ogrodzie .

Aga, cmok!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Patrycja_KG_Lu 14:17, 18 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 3014
mrokasia napisał(a)
[…] przy okazji wyjazdu po zbiornik na deszczówkę zajechałam do szkółki i zakupiłam kilka tawuł japońskich Genpei i dwa derenie Siberian Pearls. A wieczorem posadziłam . […]

Cześć, jak Twoje derenie białe Siberian Pearls żyją? Przebarwiają się już? Podrosły trochę? Rozważam ich zakup na swoją rabatę z brzozami.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
TAR 14:22, 18 wrz 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
A ja chyba wiem co moim sie stalo - za duzo wody, po prostu staly w wodzie, wczoraj wszystkie wykopalam i poszly obok ale tam juz dobry drenaz i inna ziemia. Powinny na wiosne odżyć.

Zgnily mi tam rownież floksy, dzwonki, jezówki, budleje, zawilce, jarzmianki, hortensje serrata - wielka padaka. Rosna w miare hosty, hortensje bukietowe, ambrowiec, orszeliny i sadzce. Wiec za bardzo ciekawa nie bedzie. Kupilam 3 choiny kule, derenie IH i te olchy, posadzilam dla rozjasnienia brzoze Shiloh Splash i zobaczymy co bedzie. Zakladam ze brzoza to pijaczka i da tam rade.

A Honoraty po wsadzeniu sobotnim dzis zakwitły, piekne są
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 09:42, 19 wrz 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18724
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Cześć, jak Twoje derenie białe Siberian Pearls żyją? Przebarwiają się już? Podrosły trochę? Rozważam ich zakup na swoją rabatę z brzozami.


Hmmm, muszę do nich zajrzeć. Wsadziłam je pod płotem (mają uzupełnić żywopłot nieformowany) i zapomniałam .
Wiesz, że one duże rosną?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies