Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 23:17, 19 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18051
Zana napisał(a)


Ale wtooooopa, ojej, ojej. Kajam się, oj kajam

A to faktycznie ten Golden Tower gabarytowo idealnie by się tam wpasował. I ładnie by wyglądał na tle tujek.


Oj tam, oj tam, zmienia mi się dość szybko więc nie trudno się pogubić .

Na zdjęciach ten bez fajnie wygląda, muszę obejrzeć na żywca. W ogóle pewnie będzie tak, że pojeżdżę po szkółkach, popatrzę i wezmę co mnie za serce chwyci...
U mnie w ogrodniczym była lipa drobnolistna Lico, ładny egzemplarz, szczepiony na pniu. Podejdę jutro i popatrzę jak ona na tle tuj by wyglądała.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
kwartet 23:34, 19 maj 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Kasia tą śnieguliczkę brain de solei miałam ci pokazać no i skleroza zadziałała,przypilnować mnie proszę następnum razem.
Gosiek33 06:20, 20 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
mrokasia napisał(a)


Tak kochana, pozmieniało się w trakcie .
Szukam czegoś wyższego, kolumnowego, w miejsce kaliny na pniu, która zlewa mi się kolorystycznie z tujami.
Na tym zdjęciu widać mniej więcej o co chodzi - w tym niebieskim bazgrole jest kalina a jakby jej nie było. Co posadzić w tym miejscu??? Będzie to coś rosło pomiędzy karaganą w donicy a pissardi.


1. wiąz drobnokwiatowy 'Geisha' - tu poglądowo u Agani https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/151/1518376/original.JPG
2. klon palmowy bezodmianowy lub ussyryjski
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 06:41, 20 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
A lekko pstrokate nie może być? Dereń by mi tu pasował. Ivory Halo, Sibirica Variegata lub Alba Aurea. Teraz by były ładne z listków a potem z czerwonych lub limonkowych gałązek. Są też ich wersje szczepione na pniu.

Hmmm edit - nie korci cię, aby ten róg z trawy pozbawić i po większym łuku rabatę zrobić? Przez to że wąska to trudna jest do zagospodarowania. Ja u siebie znalazłam miejsce do poszerzenia i wciśnięcia 3 róż i 10 kocimiętek
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 08:02, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18051
kwartet napisał(a)
Kasia tą śnieguliczkę brain de solei miałam ci pokazać no i skleroza zadziałała,przypilnować mnie proszę następnum razem.


Patrz, nie wiedziałam że ją masz.
Kochana, taki był rejwach a u Ciebie to nie wiadomo na co patrzeć, że wiesz... . Nie wiem czy w najbliższym czasie jakoś po południu nie wybiorę się do Ponderosy to bym wskoczyła do Ciebie. Wcześniej dam znać, rzecz jasna .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:03, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18051
Gosiek33 napisał(a)


1. wiąz drobnokwiatowy 'Geisha' - tu poglądowo u Agani https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/151/1518376/original.JPG
2. klon palmowy bezodmianowy lub ussyryjski


Dziękuję za pomysły . Ten wiąz bardzo ładny a o klonach myślałam tylko wszystko wydaje mi się za duże...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:21, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18051
inka74 napisał(a)
A lekko pstrokate nie może być? Dereń by mi tu pasował. Ivory Halo, Sibirica Variegata lub Alba Aurea. Teraz by były ładne z listków a potem z czerwonych lub limonkowych gałązek. Są też ich wersje szczepione na pniu.

Hmmm edit - nie korci cię, aby ten róg z trawy pozbawić i po większym łuku rabatę zrobić? Przez to że wąska to trudna jest do zagospodarowania. Ja u siebie znalazłam miejsce do poszerzenia i wciśnięcia 3 róż i 10 kocimiętek


No właśnie dereń to tu by najbardziej pasował , tylko dokładnie naprzeciwko, na rabacie pod domem, pod tą podkrzesaną tują już rośnie sibirica variegata. Nie wyglądałoby to głupio gdyby drugi rósł naprzeciwko? Może właśnie w wersji na pniu??? Chociaż jakoś bardziej bym tam krzak widziała.

Tam jest wąsko, w tym najwęższym miejscu gdzie właśnie rośnie ta nieszczęsna kalina jest teraz jakieś 1,2m od ściany tuj. Zamierzam odrobinę poszerzyć tę część rabaty od donicy z karaganą do łuku z pissardi, ale i tak w tym najwęższym miejscu nie osiągnę więcej niż 1,5 od tuj.

Może lepsza fota - pokazuje całość. Kaliny szukać po prawej, pissardi jest w rogu na lewo od kokona z zielonej siatki.


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia_CS 08:38, 20 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)


Kochana, taki był rejwach a u Ciebie to nie wiadomo na co patrzeć, że wiesz... .


noo, ja aż zapomniałam o melisie cytrynowej
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 09:02, 20 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Kasia_CS napisał(a)





Kochana, taki był rejwach a u Ciebie to nie wiadomo na co patrzeć, że wiesz... .


noo, ja aż zapomniałam o melisie cytrynowej


Do mnie nie dotarło w amoku, że jest stipa do wzięcia
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
TAR 10:05, 20 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7485
ewentualnie mozesz powtorzyc wierzbe hakuro, rosnie chyba pomiedzy trawkam?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies