Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Toszka 07:38, 02 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
tulucy napisał(a)
Padało u Was? U mnie dość mocno, ale krótko. Burza szła obok, nad Pruszkowem bardziej.


Wieczorem u mnie było czarno i dosłownie 4 krople spadły...tragedia
Dobrze chociaż, że dziś chłodniej to rosliny odetchną. Wczoraj już wiśnie zbierałam na wyścigi ze szpakami.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
jolanka 07:49, 02 lip 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
U mnie padało może z 10-15 minut. Nie powiem, nawet mocno ale... liczyłam na więcej
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
makadamia 07:58, 02 lip 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
tulucy napisał(a)
Padało u Was? U mnie dość mocno, ale krótko. Burza szła obok, nad Pruszkowem bardziej.


U nas tak samo, późnym wieczorem. Za mało pod rośliny, ale może przynajmniej trawnik odetchnie.

W ciągu dnia padało w Warszawie. Jak tylko usłyszałam deszcz, od razu zadzwoniłam do mamy z pytaniem, czy w Ząbkach też pada. 10 minut później zadzwonił do niej mąż w tej samej sprawie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 10:03, 02 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Zana napisał(a)
Cudne te Butterfly. No kiedyś sobie kupię.

Greenhills mam przy rodgersjach. Bardzo przyrosły przez rok. Takie były sobie normalne sadzonki, a po roku z lekka potworowaty trend wykazują.


A masz inne zielone odmiany? Widzisz jakąś różnicę między nimi a Greenhills?
Butterfly są naprawdę słodkie, kup koniecznie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:03, 02 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Magara napisał(a)
no to czuję się rozgrzeszona za zakupy, dzięki


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:12, 02 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Helen napisał(a)


Kasia, czy faktycznie te rośliny mają u Ciebie sucho? W sensie mało je podlewasz? Głównie chodzi mi o perowskią, którą kupiłam i nie wiem co mam z nią teraz zrobić. Chciałam ją posadzić blisko hortensji i się bardzo zdziwiłam, że ona tak sucho lubi a u Ciebie rośnie obok jeżówek. Ja moje jeżówki leję równo z hortensjami, w przeciwnym wypadku mają zwieszone główki - byłam absolutnie przekonana, że jeżówki lubią dość mokro. A może hortensje mam wytrzymałe? Nie wiem, czy zrozumiesz o co mi chodzi, bo jeszcze zaspana jestem.


Hmmm, jakby Ci tu powiedzieć... Mam perowskie w trzech miejscach w ogrodzie. Na tej rabacie z jeżówkami Glowing Dream mają najwięcej słońca. Mam tu też seslerię jesienną, która też lubi sucho. Dlatego podlewam tę rabatę rzadko ze zraszacza, raczej leję z węża pod jeżówki omijając resztę. Na dwóch innych rabatach najczęściej podlewam zraszaczem więc niestety dostają tyle wody co inne rośliny. Ale jak podlewam ręcznie to omijam perowskie i seslerie.
Aaaa, i jeśli kupiłaś zwykłe perowskie (nie małą odmianę Little Spire) to one wielkie rosną.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:14, 02 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
tulucy napisał(a)
Padało u Was? U mnie dość mocno, ale krótko. Burza szła obok, nad Pruszkowem bardziej.


Tiaaa, popadało... w sumie padało może z 20 minut w trzech sesjach po 7-8 minut... a ja pomiędzy tymi deszczykami stałam z wężem i podlewałam rośliny... beznadzieja...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:21, 02 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
sarenka napisał(a)

Hmm to może ja nie będę ich sadzić na rabacie tylko przy drodze wjazdowej,?? Jak myślicie? Jakoej szerokości miejsce potrzebują?


Mogą rosnąć gdzie chcesz, musisz tylko liczyć się z tym, że jak raz posadzisz w danym miejscu to przesadzić ciężko. Tzn przesadzisz bez problemów ale w pierwotnym miejscu będą Ci wyłazić nowe juczki. Jak jedną eksmitowałam to wykopałam dół prawie na metr głęboki i przesiewałam ziemię w poszukiwaniu resztek korzenia (korzeń jest gruby ale dość kruchy a z każdego odłamka wyrośnie nowa roślina).
Moje juki mają mniej więcej 60-80cm średnicy.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:24, 02 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Toszka napisał(a)


Wieczorem u mnie było czarno i dosłownie 4 krople spadły...tragedia
Dobrze chociaż, że dziś chłodniej to rosliny odetchną. Wczoraj już wiśnie zbierałam na wyścigi ze szpakami.


U mnie spadło trochę więcej ale trudno to nazwać deszczem
Już wiśnie???

jolanka napisał(a)
U mnie padało może z 10-15 minut. Nie powiem, nawet mocno ale... liczyłam na więcej


Ciesz się i z tego...

makadamia napisał(a)


U nas tak samo, późnym wieczorem. Za mało pod rośliny, ale może przynajmniej trawnik odetchnie.

W ciągu dnia padało w Warszawie. Jak tylko usłyszałam deszcz, od razu zadzwoniłam do mamy z pytaniem, czy w Ząbkach też pada. 10 minut później zadzwonił do niej mąż w tej samej sprawie


U mnie za mało nawet dla trawnika...
Mąż się ogrodowo wyrabia .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 10:29, 02 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
u mnie padało i to sporo ale kilka kilometrow dalej tylko chmury. moze dzis popada, bo snuja sie chmurzyska
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies