Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Nowa12 10:52, 02 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
sarenka napisał(a)

Hmm to może ja nie będę ich sadzić na rabacie tylko przy drodze wjazdowej,?? Jak myślicie? Jakoej szerokości miejsce potrzebują?


A musisz je sadzić?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
TAR 10:53, 02 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
normalnie az mi głupio, bo wlasnie znowu luneło.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 11:00, 02 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
TAR napisał(a)
u mnie padało i to sporo ale kilka kilometrow dalej tylko chmury. moze dzis popada, bo snuja sie chmurzyska


TAR napisał(a)
normalnie az mi głupio, bo wlasnie znowu luneło.


no to jak szamanisz???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:02, 02 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Słuchajcie, dziś na lokalnej grupie na fejsie pojawiło się info, że ćma bukszpanowa dotarła do naszej gminy. Przejrzałam z rana swoje bukszpany i na szczęście nic nie wykryłam. Pryskać lepinoxem na wsjaki słuczaj???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 11:04, 02 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
mrokasia napisał(a)




no to jak szamanisz???


w sumie to nie najgorzej, bo firmowej rabaty wczoraj nie podlalo a teraz za oknem oberwanie chmury, jutro bede mogla sadzic.
no nie poradze, ze tak mi tylko u mnie wychodzi jakas wybrakowana szamanka ze mnie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Brzozowadzie... 11:37, 02 lip 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Buuu, a u mnie nic Pogrzmiało, pogrzmiało i poszło na Warszawę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
sarenka 13:45, 02 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
mrokasia napisał(a)


Mogą rosnąć gdzie chcesz, musisz tylko liczyć się z tym, że jak raz posadzisz w danym miejscu to przesadzić ciężko. Tzn przesadzisz bez problemów ale w pierwotnym miejscu będą Ci wyłazić nowe juczki. Jak jedną eksmitowałam to wykopałam dół prawie na metr głęboki i przesiewałam ziemię w poszukiwaniu resztek korzenia (korzeń jest gruby ale dość kruchy a z każdego odłamka wyrośnie nowa roślina).
Moje juki mają mniej więcej 60-80cm średnicy.


Muszę zmierzyć ile mam miesiąca bo chyba lepsze juki niż chwasty



Nowa12 napisał(a)


A musisz je sadzić?


Nie muszę, ale chcę dostałam sadzonki od mamy, więc to dla mnie wartość sentymentalna...
____________________
Magda W samym sloncu
makadamia 14:50, 02 lip 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


Mogą rosnąć gdzie chcesz, musisz tylko liczyć się z tym, że jak raz posadzisz w danym miejscu to przesadzić ciężko. Tzn przesadzisz bez problemów ale w pierwotnym miejscu będą Ci wyłazić nowe juczki. Jak jedną eksmitowałam to wykopałam dół prawie na metr głęboki i przesiewałam ziemię w poszukiwaniu resztek korzenia (korzeń jest gruby ale dość kruchy a z każdego odłamka wyrośnie nowa roślina).
Moje juki mają mniej więcej 60-80cm średnicy.


Eee, nie wiem, co Wy macie z tymi jukkami.
Wykopuję i nie odrastają
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 14:57, 02 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
mrokasia napisał(a)
Kilka migawek z dzisiejszego poranka:


Tawułki od Anuli


Juki masz niesamowite. Nie jestem ich fanką, ale u Ciebie wyglądają fantastycznie Za to tawułka obok hosty (to Praying Hands?) bardzo w moim guście.

Tak się już kiedyś zastawiałam, gdzie Ty masz basen. Teraz nawet kawałek zobaczyłam Pięknie go wkomponowałaś. W większym ogrodzie tak fajnie zaaranżowany aż tak nie razi. U mnie to niebieskie monstrum stoi po prostu na środku trawnika.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 15:19, 02 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
makadamia napisał(a)


Eee, nie wiem, co Wy macie z tymi jukkami.
Wykopuję i nie odrastają


Naprawdę Ci nie odrastają???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies