Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 18:32, 15 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Kasya napisał(a)


Ale fajnie
To masz teraz gdzie szaleć i nie musisz się zastanawiać czy to czy to bo mozesz i to i to


W teorii tak, w praktyce o możliwościach będzie decydował portfel a on na razie cieniuuuutki .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 18:33, 15 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Gosiek33 napisał(a)



wytniesz diaksem


wycięcie to chyba za mało, nie chcę zostawiać w ziemi tego betonu
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 19:14, 15 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
mrokasia napisał(a)


Chyba rzeczywiście trzeba będzie poszukać pana z pługiem .
i z bronia tfu ten tego z brona
____________________
Ogrod nad bajorkiem
kwartet 19:36, 15 lip 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
No załapałam się na orkę i karczowanie.Działeczka niczego sobie,tak jak Agata widzę że chcesz zacząć od poprawy gleby i dobrze potem ze wszytkim łatwiej.
Gosiek33 19:58, 15 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
mrokasia napisał(a)


wycięcie to chyba za mało, nie chcę zostawiać w ziemi tego betonu


Zależy, jeśli przejście ma być przez jakiś czas to wytniesz a pan koparkowy łyżką wyciągnie wycięty kawałek alb jakimś innych sposobem
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 20:04, 15 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
TAR napisał(a)
i z bronia tfu ten tego z brona


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 20:06, 15 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
kwartet napisał(a)
No załapałam się na orkę i karczowanie.Działeczka niczego sobie,tak jak Agata widzę że chcesz zacząć od poprawy gleby i dobrze potem ze wszytkim łatwiej.


Zdecydowanie poprawa gleby jest na pierwszym miejscu! Szkoda, że nie byłam wcześniej taka mądra!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 20:09, 15 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Gosiek33 napisał(a)


Zależy, jeśli przejście ma być przez jakiś czas to wytniesz a pan koparkowy łyżką wyciągnie wycięty kawałek alb jakimś innych sposobem


No właśnie eM mówił o panu koparkowym do rozwalenia wychodka i tej podmurówki oraz wyciągnięcia karp po akacjach. I jakoś nie wierzę by pan koparkowy wyciągając podmurówkę nie unicestwił za jednym zamachem tuj. Ale skoro i tak nie zamierzam ich zachować to nie będę się nimi przejmować.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 20:24, 15 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
mrokasia napisał(a)


No właśnie eM mówił o panu koparkowym do rozwalenia wychodka i tej podmurówki oraz wyciągnięcia karp po akacjach. I jakoś nie wierzę by pan koparkowy wyciągając podmurówkę nie unicestwił za jednym zamachem tuj. Ale skoro i tak nie zamierzam ich zachować to nie będę się nimi przejmować.



Dobry koparkowy jest bardzo precyzyjny. Da radę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 22:23, 15 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Pan z głębokim pługiem, potem z broną. Rozrzutnik z obornikiem. Glebogryzarka, która wymiesza obornik z ziemią. Wysiew zielonego nawozu (dobry byłby żółty! łubin, facelia). Na częściach, które będą czekały na obsadzenia wysiewaj cały czas zielony nawóz. Wprowadzisz do gleby sporo materii organicznej.

PS. Bardzo zgrabny jest ten dokupiony fragment. Spory potencjał ma.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies