Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Kasia_CS 21:44, 25 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)
Megi, aktualne fotki moich rozplenic dla Ciebie (spalone słońcem graby w gratisie )



Grabki biedne, ale cała reszta się obłędnie prezentuje! bardzo mi się podoba klimat jaki stworzyłaś

Ja bardzo czekam na moje rozplenice, które sadziłam na jesieni - w miarę fajnie bujnęły, więc liczę, że ładnie się okocą
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 21:47, 25 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dziewczyny czy dereń kousa wytrzyma w pełnym słońcu czy mu raczej półcień szykować?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 22:09, 25 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
TAR napisał(a)
moj grabek zwyklak rosnie na piachu i chyba znow go musze troche opitolic. te twoje musialy byc za malo podlewane w szkolce albo dostały jakiegos szoku po wysadzeniu. podlewalas je, wiec suszy za bardzo nie winie. jak puszczaja zielone to rokuje ze sie przyjeły


Wiesz co, ja nie tyle winię suszę, choć teraz myślę, że za mało je podlewałam, co wysokie temperatury i mega nasłonecznienie. Czyli zbieg okoliczności. W podobnym stanie (no, nieco lepszym) mam tego derenia na kijku i klonika Oridono. Ale myślę, że wszystkie sobie poradzą.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 22:12, 25 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Haha, znalazłoby się to i owo, jestem pewna. Ale myśleć mi się nie chce, co i gdzie W końcu mam wakacje, nie? A wakacje to najbardziej pracowita część roku dla mnie Czasem, po cichu tęsknię za wrześniem

Agatko, to w końcu odpoczywasz czy pracujesz?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 22:14, 25 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
inka74 napisał(a)
Dziewczyny czy dereń kousa wytrzyma w pełnym słońcu czy mu raczej półcień szykować?


wytrzyma, byle w nozki mial mokro. chociaz lekki azur jednak lepszy. w sloncu bedzie sie szybciej przebarwial, w polcieniu bedzie zieloniutki.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 22:16, 25 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Zakrecona napisał(a)
Kasiu super wygląda grabowa, trawy takie bujne, a za graby kciuki trzymam.

Ja jak sroka, wszystko mi się podoba


Trzymaj, trzymaj, grabkom się przyda .
Rozplenice rzeczywiście bujnęły, pożarły mi rozchodniki i część tawuł.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 22:16, 25 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
mrokasia napisał(a)


Wiesz co, ja nie tyle winię suszę, choć teraz myślę, że za mało je podlewałam, co wysokie temperatury i mega nasłonecznienie. Czyli zbieg okoliczności. W podobnym stanie (no, nieco lepszym) mam tego derenia na kijku i klonika Oridono. Ale myślę, że wszystkie sobie poradzą.


moje hortki wykopane w weekend momentalnie zżółkły, a codziennie je podlewam. trudno odbija na wiosne, w tym roku klade laske na ich kwitnienie. sa jeszcze w innych miejsach wiec stresa nie ma
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 22:30, 25 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Margerytka40 napisał(a)
Kasiu a układacie te płyty jedna przy drugiej czy jakieś odstępy robicie? Pytam bo ja właśnie z odstępami chciałabym a nie wiem jakie zachować by wygodnie się chodziło. Myślę 10 albo 15 cm.


Asiu, płyty układamy z odstępami. Odstępy mają około 4 cm. Musieliśmy wziąć pod uwagę, że dla psa odstępy jak dla człowieka byłyby zbyt duże i często trafiałby łapami na żwir. Więc wszędzie (na placyku i na ścieżce) będą takie wąskie odstępy. Chodzi się wygodnie mimo, że nie trafia się zawsze pełną stopą na płytę - odstępy są na tyle wąskie, że się tego nie odczuwa i chodzi jak po równej powierzchni.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 22:32, 25 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
sarenka napisał(a)
Chętnie bym rzuciła okiem jak wam idzie układanie tych płyt...może wrzucisz jakieś zdjęcie?


Jutro rano trzasnę jakąś fotkę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 22:35, 25 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)
Od kilku dni po pracy wraz z eMem bawimy się w brukarzy. Tym samym dołączam do Iwonki, Anuli, Lucy i innych dzielnych brukarek . Impulsem był nasz stary pies, który ma coraz większe kłopoty z chodzeniem i po żwirze poruszał się z widoczną trudnością. Wzięliśmy się zatem za układanie przed jego kojcem placyku z płyt chodnikowych połączonego ze ścieżką pomiędzy furtką a domem. Przy okazji wymieniamy wszystkie płyty ze ścieżki . Chcemy ułożyć też placyk na podokiennej by siedziska się nie zapadały w żwirze. Na razie wszystko rozkopane, jak skończymy to się pochwalę .


Ja pierdzielę! Za Wami to się nadążyć nie da
Co za towarzystwo... dziś kupili ziemię, jutro wzięli się za budowę dróg
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies