Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 20:16, 12 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Nowa12 napisał(a)
A może zrobisz tujkę w spiralkę? .


O nie, nie, nie .

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 20:24, 12 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
inka74 napisał(a)
Placyk na podokiennej super wam wyszedł. Z tą hortką to pojechałaś. Czepiać się wysokości świeżego nabytku, no jak tak można. Za 2 lata nie poznasz miejsca i rośliny. Ja z lekkim przerażeniem myślę, że chyba limkę na małym pniu wsadziłam nieopatrznie w za małe miejsce. Jak się rozrośnie jak moja stara to zje 3/4 rabaty i przesadzanie znowu będzie tylko wtedy nie wiem gdzie. Cieszę się, że rdest ładnie się u was sprawuje. Ja mój podzieliłam i przesadziłam i teraz klapnięty leży. Coś za coś.


Placyk dziękuje . Dużo wygodniej teraz się siada, bo bez względu ile się waży to siedziska się nie zapadają w żwirze. Trzeba tylko uważać, by nogi siedzisk stały na płytach. No i chodzi się znacznie wygodniej.

A co do hortki to chyba źle się wyraziłam. Pomyślałam o czymś wyższym na pniu, bo zanim ona każdego sezonu zacznie osiągać przyzwoitą wysokość czyli do czerwca/lipca to będzie na tej rabacie płasko. Ale może przesadzam i czepiam się. Ostatecznie przez ostatni rok był tu niski jałowiec . A jak przytnę tuję to też się proporcje trochę poprawią.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 20:26, 12 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Głosuję za pozostawieniem frontu tak jak jest. Dorosłe limki mają ok. 2-2.5 metra. Będzie wszystko grało.


Dziękuję Haniu za głos. Tak jak pisałam Iwonce - moje obawy budzi okres od wiosny do momentu, gdy limce pędy urosną do ponad metra .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 20:34, 12 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Dziewczyny, to jeszcze dwa pytania do tej rabatki:
Posadziłam tę Limkę jakieś 60cm od tui (odległość liczona na poziomie ziemi od pieńka Limki do zielonej masy tui - im wyżej tym ta odległość się zwiększa) - wystarczy?

I drugie - zastanawiam się jak przyciąć te olbrzymią tuję - bo ona wygląda jak trzy posadzone blisko siebie tuje. Czy uciąć wszystkie przewodniki równo czy jakoś zróżnicować wysokości tak jak to teraz ma miejsce w naturalny sposób?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Nowa12 21:04, 12 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A ta tuja tam musi być? Zasłania ci jakieś niechciane widoki? Dziwna jest, że tak w 3 strony poszła bo to faktycznie wygląda jakby były 3 koło siebie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
anna_t 21:07, 12 sie 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Ja bym nie ruszala tej tuji, bedzie sztucznie
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Nowa12 21:10, 12 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Przecięcie wygląda sztucznie ale taka wielka tuja też nie wygląda fajnie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gosiek33 21:15, 12 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Za ciasno, hortka jak urośnie i powiększy swój obwód co najmniej 150 cm osiągnie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 21:17, 12 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Nowa12 napisał(a)
A ta tuja tam musi być? Zasłania ci jakieś niechciane widoki? Dziwna jest, że tak w 3 strony poszła bo to faktycznie wygląda jakby były 3 koło siebie.


Tak, tuja tam zostaje. Częściowo zasłania mnie przed wzrokiem sąsiadów z naprzeciwka, którzy mają altankę w widokiem na mój front i bardzo często w niej siedzą i obserwują moje poczynania ogrodowe.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 21:18, 12 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
Gosiek33 napisał(a)
Za ciasno, hortka jak urośnie i powiększy swój obwód co najmniej 150 cm osiągnie


prawda, troche malo miejsca dla limki. Kasiu a te tuje musza zostac?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies