Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Gosiek33 16:09, 12 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Za dwa lata limka będzie wysokości furtki, a potem jeszcze wyższa. Wytrzymaj. Chcesz koloru to może jakiegoś wczesnego, szybko rosnącego clematisa puść po tujach. Zmierzyłam moje 2 letnie limki mają po 130 cm, niektóre 140. Twój krzaczek jest silny, ładny i młody. Od wiosny bardzo ruszy. Prawie doganiają 5 letni krzak Magicial Candle
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:12, 12 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
upss
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 16:40, 12 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17945
Dzięki dziewczyny za głosy! Czyli słusznie mnie naszły te wątpliwości . Całe szczęście, że mam Was i mogę zapytać . I w dodatku, im dłużej patrze przez okno na tę rabatkę, na której zostawiłam wbite grabie tym bardziej cieszę się, że nie kupiłam nic zbyt pochopnie.

Limka jest młoda, kupiona przed weekendem razem z Gosią, która pomogła mi wybrać ładnie rozkrzewiony od dołu, silny krzaczek . Będę ją wyżej cięła i niech rośnie.

Tuja (bo to jedna tuja a nie trzy ) będzie skrócona .


Zastanawiam się jeszcze na zamianą tych zwykłych, zielonych rozchodników na krwawnicę Robert. Myślicie, że do Limki i bordowych berberysów będzie pasować? Czy lepsze te rozchodniki??? A może jedno i drugie? Nie pogryzą się?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 17:41, 12 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17945
Parę fotek sierpniowych .
Zawilce (mam całe dwa ) zaczynają

Rdest od Iwonki chyba się zadomowił


Gaura mnie zachwyca


Dereń Winter Beauty odżył, wypuścił nowe listki a nawet kwitnie
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 17:42, 12 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17945
I odrobinkę szerzej
Klonikowa

Za domem pod Pissardi

I w całości

I na koniec placyk na podokiennej
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 18:13, 12 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7197
mrokasia napisał(a)
Dzięki dziewczyny za głosy! Czyli słusznie mnie naszły te wątpliwości . Całe szczęście, że mam Was i mogę zapytać . I w dodatku, im dłużej patrze przez okno na tę rabatkę, na której zostawiłam wbite grabie tym bardziej cieszę się, że nie kupiłam nic zbyt pochopnie.

Limka jest młoda, kupiona przed weekendem razem z Gosią, która pomogła mi wybrać ładnie rozkrzewiony od dołu, silny krzaczek . Będę ją wyżej cięła i niech rośnie.

Tuja (bo to jedna tuja a nie trzy ) będzie skrócona .


Zastanawiam się jeszcze na zamianą tych zwykłych, zielonych rozchodników na krwawnicę Robert. Myślicie, że do Limki i bordowych berberysów będzie pasować? Czy lepsze te rozchodniki??? A może jedno i drugie? Nie pogryzą się?


Rozchodniki tam ładnie wygladaja a krwawnice zauwazylam, ze sa strasznie żarloczne i moga całość przytłoczyc.

Sierpniowy ogrodek przesliczny, co to bedzie jak swoje nowe hektary zaczniesz obsadzac
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Nowa12 18:49, 12 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A może zrobisz tujkę w spiralkę? .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
inka74 18:58, 12 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Placyk na podokiennej super wam wyszedł. Z tą hortką to pojechałaś. Czepiać się wysokości świeżego nabytku, no jak tak można. Za 2 lata nie poznasz miejsca i rośliny. Ja z lekkim przerażeniem myślę, że chyba limkę na małym pniu wsadziłam nieopatrznie w za małe miejsce. Jak się rozrośnie jak moja stara to zje 3/4 rabaty i przesadzanie znowu będzie tylko wtedy nie wiem gdzie. Cieszę się, że rdest ładnie się u was sprawuje. Ja mój podzieliłam i przesadziłam i teraz klapnięty leży. Coś za coś.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 19:27, 12 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21857
Głosuję za pozostawieniem frontu tak jak jest. Dorosłe limki mają ok. 2-2.5 metra. Będzie wszystko grało.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 20:14, 12 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17945
TAR napisał(a)


Rozchodniki tam ładnie wygladaja a krwawnice zauwazylam, ze sa strasznie żarloczne i moga całość przytłoczyc.

Sierpniowy ogrodek przesliczny, co to bedzie jak swoje nowe hektary zaczniesz obsadzac


Krwawnicę i tak muszę wysadzić z miejsca, gdzie teraz rośnie więc co mi szkodzi, przymierzę . To niska odmiana i kolorystycznie powinna się zgrać z limką i berberysami, mam tylko wątpliwość co do rozchodników.

Powiem Ci, że za każdym razem jak jestem w ogrodniczym to uświadamiam sobie, że będę miała mnóstwo miejsca na to wszystko na co już miejsca nie mam . Cieszę się jak dziecko .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies