Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Helen 19:21, 25 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
mrokasia napisał(a)
Z cyklu - znajdź różnice . Foty robocze. Wyleciały niewydarzone lawendy a przyszły stipy i małe perowskie. Chyba mi się podoba .
Było / jest

I z innej strony po zmianach

Też mam zamiar się pozbyć dużej części lawendy. Chyba tylko niektóre odmiany, ale nie wiem które, są zwarte i ładnie wyglądają. Perowskia lepsza.
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 23:11, 25 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Kasiu-Mrokasiu, melduję, że wątek mam przeczytany od początku do momentu kiedy do niego dołączyłam, później już śledziłam na bieżąco Mogę teraz z czystym sumieniem zamknąć jedno okno w przeglądarce i otworzyć nowe z kolejnym ogrodem, z którym muszę się bezwzględnie zapoznać
Powiem krótko - było warto się przebić przez ponad 860 stron Twojego wątku co się naśmiałam to moje, a co nowego dowiedziałam - też moje
Po przeczytaniu całości stwierdzam, że zazdroszczę Ci wielce:
- konsekwencji w działaniu,
- działania samego w sobie,
- asertywności,
- umiejętności w planowaniu co gdzie posadzić i przesadzić żeby było ładnie,
- efektu ogólnego
Nie mam natomiast żadnych wątpliwości, że ta nowa działka to będzie dla Ciebie bułka z masłem, a ja przy okazji sobie popatrzę co i jak i będę zgapiać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 07:00, 26 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Moje tawułki też suche. Zbliżam się z rewolucją w miejsce gdzie wegetują i się zastanawiam czy przesadzić czy usunąć definitywnie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
BKosimkArt 07:56, 26 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Perowskie są super, choć mam w jednym miejscu te duże to takie potwory rosną że szok. W innym miejscu mam niskie Little spire to też już są wysokie, bynajmniej żadne z nich little będę je przesadzać, na ich miejsce posadzę róże od April, w sesleriach będą fajnie wyglądały. Przy okazji, Jolu jak tu zajrzysz, DZIĘKUJĘ!:* fajnie było zobaczyć zmiany w Twoim ogrodzie i Ciebie oczywiście też. Jeszcze raz serdecznie zapraszam do mnie w wolnej chwili, skrzyknijcie się z dziewczynami to zawsze milej w grupie będzie jechać.
Kasiu Ty też się szykuj
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
TAR 09:12, 26 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
Kasiu i u Ciebie tez tylko foteczki looknełam. Rabatka ściezka odlotowa. Nie mam kiedy nadrobic reszty. U mnie te little spire sa jakies niewydarzone. Brakuje mi w nich masy, tak bym to ujela. A lawend tez sie pozbywam jesienia, wkurzaja mnie okrutnie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 09:31, 26 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
effka napisał(a)

Odbijaą na bank, ciężko je zabić wbrew pozorom.


Mam taką nadzieję . Nie ususzyłam ich w sensie korzeni, tylko część nadziemna poschła.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:33, 26 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Helen napisał(a)

Też mam zamiar się pozbyć dużej części lawendy. Chyba tylko niektóre odmiany, ale nie wiem które, są zwarte i ładnie wyglądają. Perowskia lepsza.


Ja w sumie z tych pozostałych tez jestem średnio zadowolona, bo co prawda tworzą zwarte kule i w zasadzie zdobią tym cały rok ale bardzo słabo kwitną. Ale nawiozę je wiosną i zobaczę co będzie.
A z perowskią zobaczymy jak się sprawdzi na tej rabacie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:36, 26 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Magara napisał(a)
Kasiu-Mrokasiu, melduję, że wątek mam przeczytany od początku do momentu kiedy do niego dołączyłam, później już śledziłam na bieżąco Mogę teraz z czystym sumieniem zamknąć jedno okno w przeglądarce i otworzyć nowe z kolejnym ogrodem, z którym muszę się bezwzględnie zapoznać
Powiem krótko - było warto się przebić przez ponad 860 stron Twojego wątku co się naśmiałam to moje, a co nowego dowiedziałam - też moje
Po przeczytaniu całości stwierdzam, że zazdroszczę Ci wielce:
- konsekwencji w działaniu,
- działania samego w sobie,
- asertywności,
- umiejętności w planowaniu co gdzie posadzić i przesadzić żeby było ładnie,
- efektu ogólnego
Nie mam natomiast żadnych wątpliwości, że ta nowa działka to będzie dla Ciebie bułka z masłem, a ja przy okazji sobie popatrzę co i jak i będę zgapiać


Gratuluję samozaparcia .
I bardzo dziękuję za tak miłe słowa, aż się zarumieniłam co w moim wieku częste nie jest .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:40, 26 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
April napisał(a)
Moje tawułki też suche. Zbliżam się z rewolucją w miejsce gdzie wegetują i się zastanawiam czy przesadzić czy usunąć definitywnie.


No właśnie po tym roku mam wątpliwości czy to rośliny dla mnie. Potrzebują znacznie więcej wody niż mogę im zapewnić. To, że teraz przyschnięte to nawet pal sześć ale one w tym roku nie zdołały nawet rozwinąć kwiatów!!! Wypuściły las kwiatostanów, które po prostu zaschły.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:43, 26 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
BKosimkArt napisał(a)
Perowskie są super, choć mam w jednym miejscu te duże to takie potwory rosną że szok. W innym miejscu mam niskie Little spire to też już są wysokie, bynajmniej żadne z nich little będę je przesadzać, na ich miejsce posadzę róże od April, w sesleriach będą fajnie wyglądały. Przy okazji, Jolu jak tu zajrzysz, DZIĘKUJĘ!:* fajnie było zobaczyć zmiany w Twoim ogrodzie i Ciebie oczywiście też. Jeszcze raz serdecznie zapraszam do mnie w wolnej chwili, skrzyknijcie się z dziewczynami to zawsze milej w grupie będzie jechać.
Kasiu Ty też się szykuj


Tak, te duże perowskie to potfffory. Zobaczymy jak te Little sobie będą radziły na tej rabacie. Ale jak urosną do tego metra to będzie ok.
Ja bardzo chętnie Cie odwiedzę . Napisz mi proszę na priv adresik .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies