Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Urszulla 15:37, 21 mar 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Róże nie są trudne do sadzenia. Pooglądaj sobie filmiki na pewno znajdziesz. Zdecydowanie nie szkodzi im zalanie bo potrzebują dużo wody do kwitnienia.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Waclaw 17:26, 21 mar 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Róże coraz bardziej mi się podobają. Teraz mam ochotę na róże w donicach
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosialuk 19:10, 21 mar 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Urszulla napisał(a)
Róże nie są trudne do sadzenia. Pooglądaj sobie filmiki na pewno znajdziesz. Zdecydowanie nie szkodzi im zalanie bo potrzebują dużo wody do kwitnienia.

Cóż, posadzone już. Teraz pozostaje tylko cierpliwie poczekać na kwiaty.
Filmiki o różach oglądałam ze szkółki pana Hyżego. Zobaczymy jak będzie z ich zdrowotnością. Bo to też było jedno z kryteriów wyboru. Tylko te Sommerwind urzekły mnie kształtem kwiatów.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 19:17, 21 mar 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Waclaw napisał(a)
Róże coraz bardziej mi się podobają. Teraz mam ochotę na róże w donicach

Ja w donicach, to muszę mieć pancerne rośliny. Takie które wytrzymują i zalanie i przesuszenie. Jednak na balkonie od zachodu w takie upały nie wszystkie rośliny wytrzymują. Czasem podlałam rano, a jak wracałam z pracy, to już były oklapnięte. Teraz mam na balkonie pierwiosnki z marketu, a w donicach żylistki Nikko, które już zaczynają się zielenić.
Przypomniałeś mi, że mam wysiać do donic maciejkę dla zapachu. Dzięki
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ewsyg 21:00, 21 mar 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Małgosiu, a zroiłaś kopczyki różom, tej części nadziemnej ? Kopczyk jest potrzebny, jak będzie zimno to je ochroni, a jak przyjdzie słońce to ich nie przypali i nie wyschną.

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
sylwia_slomc... 21:11, 21 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Gosialuk napisał(a)

Ja w donicach, to muszę mieć pancerne rośliny. Takie które wytrzymują i zalanie i przesuszenie. Jednak na balkonie od zachodu w takie upały nie wszystkie rośliny wytrzymują. Czasem podlałam rano, a jak wracałam z pracy, to już były oklapnięte. Teraz mam na balkonie pierwiosnki z marketu, a w donicach żylistki Nikko, które już zaczynają się zielenić.
Przypomniałeś mi, że mam wysiać do donic maciejkę dla zapachu. Dzięki

Gosia też mam zachodni balkon, ubiegłego lata padło na nim wszystko włącznie z tujami prócz orlików, które sobie znalazły sposób i zanikają po kwitnieniu , a pojawiają się ponownie wiosną Planuję teraz, że chyba dam tam samą lawendę i będę miała lawendowy balkon -ta która nie przepada za lawendą Nic innego mi tam nie wytrzyma, temp przekraczały 50 stopni
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
zawitka 07:25, 22 mar 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Róże widać że są dobrze ukorzenione pójdą w górę jak nic tylko podlewaj choć trochę żeby ruszyły z miejsca.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
anabuko1 08:25, 22 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Piękne cebulice.
Nowa róże. Nowe radości.
I ja na kilka się skusiłam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gosialuk 23:32, 25 mar 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
ewsyg napisał(a)
Małgosiu, a zroiłaś kopczyki różom, tej części nadziemnej ? Kopczyk jest potrzebny, jak będzie zimno to je ochroni, a jak przyjdzie słońce to ich nie przypali i nie wyschną.


Niestety kopczyka nie zrobiłam i teraz się zastanawiam jak przetrwały te przymrozki. No cóż przynajmniej do soboty muszę wytrzymać, a może i dłużej.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:37, 25 mar 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
sylwia_slomczewska napisał(a)

Gosia też mam zachodni balkon, ubiegłego lata padło na nim wszystko włącznie z tujami prócz orlików, które sobie znalazły sposób i zanikają po kwitnieniu , a pojawiają się ponownie wiosną Planuję teraz, że chyba dam tam samą lawendę i będę miała lawendowy balkon -ta która nie przepada za lawendą Nic innego mi tam nie wytrzyma, temp przekraczały 50 stopni

Pamiętam to zdjęcie z termometrem.
Ja w tym roku jeszcze nie wiem czym obsadzę. Żałuję, że bratków nie kupiłam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies