Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Qulleczka 20:00, 26 cze 2018


Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 84
Ale uwaga na cholersterol Kto ma cholesterolu za dużo lepiej niech zrobi na kurzych. Ale najlepsze na stawy są wieprzowe
____________________
Kuleczka i jej trawka ~~~ "Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajmy go sobie odebrać!" (St. J. Lec)
Mariposa 22:53, 27 cze 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Renii, ja po prostu miałam szczęście, że trafiłam na O (i właściwe wątki ) w odpowiednim momencie - inaczej zaczynałabym tak, jak każdy. Ale nad glebą i tak pracuje się latami, więc i Ty powoli jakość swojej poprawisz.

mikina34, witaj kolejna Łodzianko I zakładaj swój wątek! Zaglądaj tu, wpadaj kiedy chcesz, zawsze będziesz mile widziana
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 23:19, 27 cze 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Qulleczka napisał(a)
Ale uwaga na cholersterol Kto ma cholesterolu za dużo lepiej niech zrobi na kurzych. Ale najlepsze na stawy są wieprzowe


Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze, a propos zdrowia stawów. Jak ktoś lubi galaretkę z nóżek, może ją oczywiście jeść (bez tłuszczu), ale tak naprawdę liczy się cała nasza dieta - dla syntezy kolagenu potrzebujemy białka, witaminy C, B6, wapnia, magnezu. Działanie przeciwzapalne mają tłuszcze omega 3 i wiele przypraw (m.in. imbir, kurkuma). Tylko urozmaicona dieta jest w stanie nam te składniki zapewnić. A do tego KONIECZNIE ruch, bo wymusza on przepływ płynu stawowego, który odżywia chrząstki.
No to się wymądrzyłam
____________________
Ela Motylogród
mikina34 08:47, 28 cze 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Mariposa napisał(a)


Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze, a propos zdrowia stawów. Jak ktoś lubi galaretkę z nóżek, może ją oczywiście jeść (bez tłuszczu), ale tak naprawdę liczy się cała nasza dieta - dla syntezy kolagenu potrzebujemy białka, witaminy C, B6, wapnia, magnezu. Działanie przeciwzapalne mają tłuszcze omega 3 i wiele przypraw (m.in. imbir, kurkuma). Tylko urozmaicona dieta jest w stanie nam te składniki zapewnić. A do tego KONIECZNIE ruch, bo wymusza on przepływ płynu stawowego, który odżywia chrząstki.
No to się wymądrzyłam

Lubię takie wymądrzanie się
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
sylwik69 20:08, 28 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Toszka napisał(a)
Sylwio, a jakie tu więcej szczegółów?
Nożki robisz - albo wieprzowe, albo cielęce. Niektórzy robią kurze. Dodajesz warzyw, przyprawiasz jak lubisz. Gotujesz na wolniutkim ogniu kilka godzin.W finalnym produkcie masz bardzo duzo kolagenu naturalnego, łatwo przyswajalnego przez organizm.

Proste jak drut!! dzięki Toszka
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
gierczusia 11:12, 30 cze 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Cześć Elu Ela wita przybiegam za podopowiedzià Toszki ,bo podobno jesteśmy na bardzo podobnym etapie , czyli walki z glebami czy tam nieużytkiem..zaczęłam czytać od poczatku , bo tam dużo ważnych informacji i jeszcze troszkę potrwa aż się przebiję
Ps..czy kosiłaś ten swój poczatkowy nieużytek ??? Kosa ??? Bo kosiarka ?? No albo podkaszarka oświeć mnie proszę
Buziol
Ps..nazwa watku jest cudowna
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Mariposa 13:11, 30 cze 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Witaj, Gierczusio, Imienniczko! Oczywiście, że było koszone - i to wiele razy - na glinie chwasty rosną przepięknie W pierwszym roku sięgały pasa
A poważnie - podkaszarka nie da chyba rady - u mnie było wygolone niemal do zera porządną kosą spalinową.
P.S. Do Motylogrodu zagląda coraz więcej tych latających piękności, może kiedyś poczują się naprawdę "u siebie"
____________________
Ela Motylogród
gierczusia 18:11, 30 cze 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
U mnie też ptaków z roku na rok coraz wiecej może z motylami też zadziała a i rośliny będa coraz większe, wiec ilość wabików będzie się zwiékszać czytałam,że ktoś polecał budleję one serio sà " oblepione " motylami
Kosa spalinowa ???? pierwszy raz o takim cudzie słyszę zanotowałam
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
la_estrellita 21:17, 01 lip 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Witaj Elu. W końcu i ja do Ciebie dotarłam. Swój ogród próbuję zakładać od wiosny ale mam wrażenie, że stoję w miejscu. Udało mi się oczyścić dopiero niewielki fragment ziemi pod przechowalnię na rośliny. Jestem pod wrażeniem ile Tobie udało się zrobić w tym roku. Zmobilizowałaś mnie i jutro już nie będę stękać, że gorąco, że wieje, że ziemia twarda Tak, że kilofem trzeba. Jedynie utrudnienie u mnie to fundamenty starego budynku gospodarczego, które muszę rozbierać ale patrząc na to, co zrobiłaś zaczynam wierzyć, że dam radę.
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Gutlandia
sylwik69 10:07, 05 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ela proszę o radę...kupiłam poplon i nie wiem czy wysiać teraz,gdy strasznie sucho czy poczekać na deszcz? tylko przegrabiałaś nasiona czy też wałowałaś?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies