Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Gutlandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Gutlandia

hanka_andrus 10:17, 05 sie 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Agnes, dzięki za nadesłanie polewaczki! Polewa jak lubię, z małymi przerwami i niezbyt rzęsiście. Pozdrawiam
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Mariposa 10:29, 05 sie 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Deszczyk-pomocnik zwilżył Ci ziemię, będzie się dobrze kopało
A dziś po deszczu super relaks w ogrodzie. Pozdrawiam
____________________
Ela Motylogród
sylwia_slomc... 11:43, 05 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82042
O to to takiego mi trzeba
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kamcia 13:17, 05 sie 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Fajnie, że popadalo u Ciebie. U mnie susza stulecia.

____________________
Kamila Ogrod stewardessy
anka_ 14:58, 05 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agnieszko zakupy superaśne. I prezent super. Przyznam, że ja kupiłam swoje trochę na przekór tym co mnie na nie namawiali. Bo jak kopać jakimiś widełkami jak ja na mojej glinie szpadla nie mogę wbić. ?! Jakie było moje zdziwienie, że się da... i dużo lżej i lepiej niż szpadlem.

la_estrellita napisał(a)
... objętościowo to wcale nie tak dużo, sama się zdziwiłam.

Fajnie Agnieszko że to piszesz. Jak wspomina się o tonach obornika to niektórzy pukają się w głowę.
Z klaserem dobre....

la_estrellita napisał(a)

Powierzchni na w razie należy współczuć. Zazdrościć będzie można jak już będzie przekopane, użyźnione i zacznie wyglądać jak ogród

Współczuję tej mega pracy jaką trzeba włożyć żeby na takim terenie stworzyć ogród. Ja u siebie batalię przegrywam.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mariposa 20:32, 05 sie 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
anka_ napisał(a)
Współczuję tej mega pracy jaką trzeba włożyć żeby na takim terenie stworzyć ogród. Ja u siebie batalię przegrywam.

Co Ty mówisz, Aniu, Tyś naszym wzorem Większość z nas ma małe ogrody i nie daje rady, a Ty masz hektary, nic dziwnego, że czasem nie ogarniasz wszystkiego. Masz cudny ogród!
Ja wiem, to te upały, wszystkich już podłamują.
____________________
Ela Motylogród
sylszu 22:48, 09 sie 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Toszka napisał(a)
W obornikowym rankingu owczy jest na pierwszej pozycji Czyli warto! Jednak pamiętaj, że on jest mocno zasadowy i pod kwasoluby absolutnie nie dawaj.
Owczy uwielbiają na wiosnę zwłaszcza jeżówki.
Wrzuć owczy do kompostownika, ewentualnie na pryzmę i zlewaj nierozcieńczonymi gnojówkami by szybciej kompostował się.
Pryzmę możesz dać w miejscu warzywniaka...ziemia przy okazji skorzysta
Na wiosnę mozesz nim (lub kompostem z obornikiem) ściółkować rabaty. Tam gdzie się da przegrabić/przepazurkować z wierzchnią warstwą ziemi. Pamiętaj o dodaniu mączki bazaltowej.



Przepraszam Agnieszko, że u Ciebie ale tu może Toszka szybciej zajrzy

Toszko A co ja mam zrobić z tym smrodem? Dzisiaj znajomy rolnik przywiózł mi kilka wiader świeżej, owczej koopy, wrzuciłam do kompostownika, zalałam wodą i po tym co się zaczęło unosić nad wszystkim działkami, taktycznie gdzieniegdzie( w miejscach widocznych) podsypałam obornika granulowanego i taktycznie dałam nogę
Kiedy mogę się znów pojawić na działkach - tzn kiedy tubylcy odłożą kosy i inne takie narzędzia mordu?

____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Toszka 09:07, 10 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Sylwio
Przesyp mączką bazaltową lub dolomitem. Niweluje zapachy. Oczywiście, to nie magiczna różdżka, ale będzie mniej "waniało".
Pomocne będzie także przemieszanie obornika w kompostowniku. Mozesz nakryć kartonami, a na to inne zielsko dać lub skoszona trawę.

Woda, ciepło, mieszanie w kompostowniku, a na dniach, do 2-3 tygodni zapaszek się zmniejszy. Możesz nawet codziennie przerzucać kompost widłami, aby szybciej kompostowało się ze świeżym powietrzem.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
la_estrellita 23:21, 16 sie 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Sylwio nie krępuj się .

Utknęłam w słoikach. Buraki, ogórki, papryki, lecza. Jeszcze chwilę a zawekuję rodzinę . EM już dawno temu stwierdził, że jak nas odetną od świata to przez rok będziemy całą wioskę żywić .

W ogrodzie obecnie zbieram upadłe jabłka i patrzę z zazdrością na swoich nowych sąsiadów, którzy w tydzień przekopali i oczyścicili więcej ogrodu niż ja od wiosny. Ponieważ ogród mają sporo mniejszy niż ja, to zielsko szybko im się skończyło i przenieśli się do mnie. Poważnie. Nie żartuję. W trosce o swój ogród wyplewili mi pas wzdłuż płotu i rosnący obok agrest . Normalnie już ich lubię . Na znak wdzięczności poprosiłam eMa o skombinowanie kartonów i jutro to nakryję. Szkoda, żeby się porządna robota zmarnowała. Nawet poszłam osobiście podziękować i wyrazić skruchę za zaniedbany pas przygraniczny oraz obiecać poprawę niosąc ze sobą pomidorki pokoju . Sąsiadka stwierdziła tylko, że nie ma sprawy, że widzi że mam kupę innej roboty i że w ogóle jak skończy u siebie to chętnie pokopie u mnie, a trzeba przyznać, że chyba zna się na rzeczy gdyż porządne widły ku temu ma . I jak tu się odgradzać od takich sąsiadów . Chyba jednak ten mój żywopłot niekompletny będzie.

Obornik mi wysechł na wiór, tak całkiem całkiem i się zastanawiam czy przekopywać taki suchy czy lepiej go najpierw namoczyć?
____________________
Agnieszka Gutlandia
Toszka 23:33, 16 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Z obornikiem i jedno i drugie zrób.

Ze skórek i ogryzków jabłek nastaw ocet jabłkowy - skórki i ogryzki ciasno upychasz w słój i zalewasz wodą. Na 1szkl. wody dajesz łyżkę cukru. Nakrywasz papierowym filtrem do kawy, albo choćby dwoma warstwami ręcznika papierowego (by powietrze dochodziło i by muszki nie wlazły). Stawiasz na ok. 4 tyg. w ciepłym miejscu. Jak przestanie pracować to do butelek rozlewasz i masz. Może pokazać się korzuszek na wierzchu - to zaczyn. Świetny do następnych partii robionego octu. Masz ten ocet do kuchni, do oprysków w ogrodzie (OW), jako płukanka do włosów, tonik do cery i do sprzątania
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies