Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

sylwia_slomc... 11:11, 19 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Dragonka napisał(a)
Dzisiaj kupiłam dwie sadzonki róży pnącej, żal było nie kupić bo po 5,49... I oczywiście nie wiem, czy już je trzeba sadzić, czy poczekać trzeba, hmm. Może ktoś coś podpowie, będę wdzięczna: )
Pani w sklepie powiedziała, że to dobrze, że już wypuściły listki, ale coś mi zaczyna świtać, że chyba to wcale nie jest dobrze?


Sadź od razu w grunt tylko kirzonki odwiń i wytrzep torf, ja zawsze sadzę teraz też już trzy posadziłam, żadnych kopców już o tej porze nie robię bo mrozów do -20 już nie będzie, a róże się teraz ładnie przyjmują. Miejsce szczepienia ma się znaleźć pid ziemią, przydeptać dookoła i obficie podlać. W ciągy dwudziestu paru lat tylko jedna róża mi się nie przyjęła, a mam ich trochęjak niw ysadzisz padną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dragonka 11:38, 19 mar 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
sylwia_slomczewska napisał(a)

Sadź od razu w grunt tylko kirzonki odwiń i wytrzep torf, ja zawsze sadzę teraz też już trzy posadziłam, żadnych kopców już o tej porze nie robię bo mrozów do -20 już nie będzie, a róże się teraz ładnie przyjmują. Miejsce szczepienia ma się znaleźć pid ziemią, przydeptać dookoła i obficie podlać. W ciągy dwudziestu paru lat tylko jedna róża mi się nie przyjęła, a mam ich trochęjak niw ysadzisz padną


O widzisz, to muszę się pospieszyć a do czwartku może wytrzymają, myślisz? Bo jutro cały dzień jestem poza domem, po pracy wywiadówkę mam u młodego i nie moge już opuścić a potem wieczorem wiozę tatę do lekarza, więc nijak nie dam rady Ale wiem, że Anda, nasze różane guru, pisała, że niektórzy moczą róże przed posadzeniem i kilka dni, więc może ja je namoczę a posadzę pojutrze? Myślisz, że przeżyją? Wyniosłam je do garażu, tam jest chłodniej.

A co zrobić z tym woskiem? w wątku różanym pisano, że tego wosku nie trzeba chyba ruszać ani przycinać łodyżek bo one przed woskowaniem w teorii są przycinane na odpowiednią wysokość?
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
zoja 12:16, 19 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
ja kiedyś moczyłam z 5 dni i przeżyły
generalnie minimum 3 godziny przed sadzeniem się moczy

wosku się nie rusza
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
mikina34 21:13, 19 mar 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Basia, odpisałam u siebie, wrrr
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
gogo 20:27, 22 mar 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Witaj Basiu
Wątek przeczytany i obejrzany, dobrze, że z Tatą lepiej, przesyłam życzenia zdrowia i skutecznej rehabilitacji.
Wysiewy super, ja jeszcze czekam, bo pilnuję terminów, żeby mi się rośliny nie wyciągały.
Wysiej cynie jeszcze raz na początku kwietnia, jak te będą kiepskie, to te drugie na pewno dobre.
Też kupiłam różę pnącą, moczy się.
Nie wiem gdzie posadzić, bo nie mam podpory, ale żal było nie kupić.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Zakrecona 07:04, 23 mar 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Basiu i jak, dziś działasz coś? Chyba będzie ładnie, bo mgła u mnie mega
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Dragonka 19:18, 23 mar 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
gogo napisał(a)
Witaj Basiu
Wątek przeczytany i obejrzany, dobrze, że z Tatą lepiej, przesyłam życzenia zdrowia i skutecznej rehabilitacji.
Wysiewy super, ja jeszcze czekam, bo pilnuję terminów, żeby mi się rośliny nie wyciągały.
Wysiej cynie jeszcze raz na początku kwietnia, jak te będą kiepskie, to te drugie na pewno dobre.
Też kupiłam różę pnącą, moczy się.
Nie wiem gdzie posadzić, bo nie mam podpory, ale żal było nie kupić.


Grażynko, bardzo się cieszę, że Cię znowu widzę dziękuję za życzenia dla Taty, to był bardzo trudny okres, na szczęście powoli dochodzi do siebie.

Moje wysiewy coś stanęły w miejscu Nawet stipa jakby przestała rosnąc, nie mówiąc już o dzieleniu.. Wydaje mi się, że to brak słońca- w sumie dopiero dzisiaj był taki prawdziwie słoneczny dzień. Cynie poszły na zmarnowanie, mają tylko jedną parę listków, długie wyciągniete łodyżki i część zasycha. A tak się cieszyłam! Ehh, chyba wysieję jeszcze raz, tym razem zgodnie z zalecanym terminem, masz rację z tym- w końcu roślina potrzebuje odpowiednią ilość słońca również.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 19:28, 23 mar 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Zakrecona napisał(a)
Basiu i jak, dziś działasz coś? Chyba będzie ładnie, bo mgła u mnie mega


Madziu, podziałałam ale dopiero mogłam po pracy, a i to niewiele, bo nie mam 'kim' kopać Moje własne możliwości są niewielkie, ledwo doszłam do domu, bo moje chore plecy się zbuntowały po 3 godzinach już Ale chociaż udało mi się przygotować dołki pod róże i posadzić wszystkie trzy

Chyba uśmierciłam obie Hakuro zbyt radykalnym cięciem, skróciłam je tak na 10 cm, nie wiem czy nie za krótko. W ogóle, to musiałam się upominać, że już dosyć!

Bo muszę się przyznać - 'jak widzę nożyce to kwice' parafrazujac piosenkę uwielbiam ciąć! Jak dorwę sekator w ręce to nie umiem się powstrzymać, tnę wszystko- pod nóż poszły lawendy,tawuły, no i hakuro. Czy one wszystkie przeżyją ten mój sektorowy amok? nie wiem
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
gogo 22:28, 23 mar 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Hakuro nic nie będzie, jest bardzo żywotna.
Ale po kilku latach robi się brzydka. Swoją teraz wyrzuciłam / po 6 latach /.
Przy wysiewach przyjmuję zasadę: nie będzie mi bardzo zależało na udanych wschodach, bo jak mi za bardzo zależy, to nie wyjdą.
Mniej stresu
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Zakrecona 23:04, 23 mar 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Uuu, plecki też czuję od jakiegoś czasu, ale latka lecą jak to eMek prawi

Szkoda, że wszystko sama musisz. Może się Twój przekona jak zobaczy,że wszystko pięknieje.

Fajnie, że róże posadzone. Moje się moczą , bo cisy pierwszeństwo miały.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies