Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Enya73 21:38, 25 paź 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
No jeszcze jest kilka ciekawych, np. wiśniówka, porzeczkowa też jest dobra, ostatnio kosztowałam też z kwiatów bzu- ciekawa
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Mala_Mi 21:56, 25 paź 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Czuć, że idzie zima... jedzenie i picie.... Mnie nikt nie namówi na kucharzenie.. szkoda półproduktów i produktów Zmarnuję wszystko
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kasik778 18:04, 26 paź 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Enya73 napisał(a)
Jednak przemyślałam temat rozmiaru. Teraz przynajmniej mi nie grozi, że mnie córka z ciuchów będzie rozbierać


ja mam tylko syna, więc mnie chyba też
____________________
kasik778 18:08, 26 paź 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
TORTELLI DI ZUCCA, czyli tłumacząc na nasze coś jak nasze pierogi z farszem z dyni

przepis bardzo fajny, tylko zawsze mam ten sam problem z kupieniem dyni, u mnie tylko w dużych marketach

a takiej ogródkowej nie mam...
____________________
Dorka 23:33, 26 paź 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Ja tak po cichutku wpadłam się przywitać i powiedzieć, że z ogromną przyjemnością oglądam Twój ogród jest na prawdę zjawiskowy pozdrawiam
____________________
Dorota Białołęka
Enya73 10:31, 27 paź 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Witam serdecznie w pierwszy dzień zimy????? Tzn. u nas w nocy trochę popadało mokrym śniegiem, który następnie zamienił się w deszcz. Tak więc na razie zimy u mnie nie ma
Dopiero wstałam, wczoraj musiałam zabrać pracę do domu, więc nie mogłam od razu odpowiedzieć na Wasze posty. Siedziałam na papierami do późnej nocy, ale udało mi się odrobić część zaległości . Cały ten tydzień był niezwykle trudny dla mnie i potwornie stresujący.
Jak dobrze, że jest weekend

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających, a w szczególności : JulkęAD, Agatę , Urszullę, Gosię z Kubusiowa, Beatkę-sąsiadkę miłą, Agacię, Baragę, Anię Studio, Anię Asc, Kasik 778, Dorkę -dzięki

Buziaki zostawiam
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 10:53, 27 paź 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
agata_chroscicka napisał(a)
Enya, jeszcze raz sobie pooglądałam Wasze herkulesowe zmagania! Trudno uwierzyć, że dwoje ludzi taki kawał roboty wykonało i z takim efektem.
znalazłam wzmiankę o pigwie i nalewce. A ponieważ jestem szczęśliwa posiadaczka drzewa pigwowego, to bardzo bym poprosiła o przepis na tę nalewkę. Moja pigwa w zeszłym roku była oblepiona owocami, ale w tym ledwie kilka. podobno to normalne. Natomiast martwi mnie, że i w ubiegłym i w tym roku jakis grzyb ją atakuje - liście brązowieją i opadają przed czasem, a na owocach czarne plamki sie pojawiają. Nie wiem co to i co powinnam z tym zrobić. Może masz jakąś wiedze w tej sprawie? Ale nizaleznie od tego, przepis bardzo uprzejmie poproszę nalewkowy. Pozdrawiam


Agatko, ja sama czasem się sobie dziwię, skąd znajduję siłę i motywację do różnych, również pozaogrodowych aktywności

Przepisy na pigwówkę już wcześniej podałam, dziś wrzucę na bloga kilka nowych przepisów na wykorzystanie pigwy.
Mam drzewko pigwy od niedawna, tzn. od sierpnia. Na razie nie owocuje, ale wygląda zdrowo. Pigwę dostałam od sąsiadów, którzy nie mieli chyba co zrobić z nadmiarem tych owoców.
Czasem pigwę można kupić na targowiskach, ale jest dosyć droga, od 15 zł za kg. Tak więc bardzo się ucieszyłam z ponad 5 gratisowych kg
Niestety nie mam własnych doświadczeń z chorobami drzewa pigwowego. Jedynie co Ci mogę podpowiedzieć Agato, to po prostu stosować ochronnie jakieś fungicydy, takie jak np. na grusze, bo to przecież kuzynka pigwy.
Muszę się zainteresować ochroną tego drzewka, nie mam większego doświadczenia z owocowymi.
Jedyny sukces jaki mam, to przesadzenie całkiem dorosłych 2 krzewów aronii ze starego ogrodu moich Teściów do nas. Krzewy się przyjęły, nawet owocowały w tym roku.
Będzie nalewka i soki, bo już zebrałam ich owoce. Teraz przemrażam w zamrażalniku, żeby pozbyć się goryczki (naprawdę działa). Potem gotuję z liśćmi wiśni i dodatkiem skórki pomarańczowej zoraz oczywiście z dodatkiem cukru. Odlewam gotowy sok i część mieszam ze spirytusem 70 %. I nalewka gotowa

Mój mąż mówi, że dość osobliwie wygląda, jak przyjeżdża przed 22.00 do Kauflandu i kupuje np. chleb i 4 butelki 70 % spirytusu, bo mi się wieczorem zbiera na robienie różnych rzeczy. No cóż, dobra za krótka
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 16:30, 27 paź 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Tak, jak obiecałam, wrzuciłam nowego posta na mojego bloga

http://zielonomitu.blogspot.com/

Miłej soboty!
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
agata_chrosc... 16:55, 27 paź 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Enya, prepisy na nalewkę sobie skrzetnie zapisałam i jak nic w przyszłym roku zrobię. Tylko jakiś faktycznie oprysk musze wykonać, żeby tego grzyba się pozbyć.
Takie zakupy to faktycznie moga wzbudzić pewne zainteresowanie Pozdrwiam
____________________
ogród w Holandi
Bea 18:17, 27 paź 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Przepisy bardzo fajne, ale w tym roku to już nie mam pigwy, a ta co była już "zalana" Chyba będę coś improwizować.
____________________
Beata W miniformacie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies