Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

TAR 12:49, 24 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7319
mrokasia napisał(a)


Tak właśnie przypuszczałam, że limonkowe w cieniu robią się zielone. To już prędzej te bardziej żółtolistne w cienistych miejscach robią się limonkowe choć z Twoich słów wynika, że ten dereń aurea niekoniecznie. Będę musiała chyba sama wypróbować, nie ma wyjścia. Wiosną popatrzę jak tam dokładnie jest ze światłem, może wystarczy do wybarwienia.

Ja mam póki co ubogie doświadczenie - mam złotolistne tawuły (albo Goldmound albo Golden Princess) i w półcieniu są limonkowe a w słońcu żółte. W tym roku w cieniu posadziłam hakone All Gold i jest limonkowa. W tym roku posadziłam też złotolistną barbulę i w półcieniu też jest limonkowa.

Przy czym dla mnie limonkowy kolor to taki bardzo jasny zielony leciutko zabarwiony żółcią. I taki na tle tuj by mnie zadowolił w zupełności .



to te pecherznice i tawuła Van Houtte'a Aurea beda na stowe limonkowe
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 12:52, 24 paź 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Ja mam pęcherznicę Luteus i wg mnie jest limonkowa choć słońca ma niewiele (postrzeganie kolorów jest względne)
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 14:36, 24 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17995
TAR napisał(a)


to te pecherznice i tawuła Van Houtte'a Aurea beda na stowe limonkowe


April napisał(a)
Ja mam pęcherznicę Luteus i wg mnie jest limonkowa choć słońca ma niewiele (postrzeganie kolorów jest względne)


Tar, April - pęcherznicę wpisuję na listę, dzięki dziewczyny .

Żółte pęcherznice, derenie Elegantissima i Aurea to chyba będzie dobry wybór - będą odcinać się od tuj i zrobią ładne tło dla reszty roślin. Altanę planujemy w tym stylu więc rośliny za nią będą dobrze widoczne. Przed pęcherznicami i dereniami hortensje Annabele Strong, cisy, bergenie, hakone, brunnery, hosty, jarzmianki.



____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 14:54, 24 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia, patrz: pęcherznica Tiny Wine Gold, nagrodzona na ZtŻ. Dorasta do 1,2m, młode liście intensywnie żółte, starsze żółtozielone, w półcieniu LIMONKOWE!!!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 15:00, 24 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17995
galgAsia napisał(a)
Kasia, patrz: pęcherznica Tiny Wine Gold, nagrodzona na ZtŻ. Dorasta do 1,2m, młode liście intensywnie żółte, starsze żółtozielone, w półcieniu LIMONKOWE!!!


Oooo, dzięks, zapiszę sobie, taka mniejsza może też mi się gdzieś przyda .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:17, 24 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17995
Dziewczyny, u mnie się przeciera!!! Nawet tak jakby leciutkie przebłyski słońca widzę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 18:24, 24 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7319
April napisał(a)
Ja mam pęcherznicę Luteus i wg mnie jest limonkowa choć słońca ma niewiele (postrzeganie kolorów jest względne)


Ja mam te Luteus i Dart's Gold obie w cieniu i polcieniu sa idealnie limonkowe

tu zdjecie z polcienia



____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 19:54, 24 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17995
Tar - dzięki kochana, taka zieleń limonkowa mnie bardzo zadowala .

Dziś po pracy, dzięki poprawie pogody, przesadziliśmy trzy cisy, zamontowaliśmy ostatnie dwa panele drewniane, eM zrobił przekop pod kabel elektryczny do przyszłej altany i już po ciemku, przy świetle latarki, podlaliśmy wszystkie rośliny ze szczególnym uwzględnieniem tuj i świerków przy ogrodzeniu. Jak się przyjdzie do domu to normalnie nie wiadomo za co się wziąć i co robić przez tę godzinę...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 20:34, 24 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
TAR napisał(a)


Ja mam te Luteus i Dart's Gold obie w cieniu i polcieniu sa idealnie limonkowe

tu zdjecie z polcienia



U mnie też są obie. Gdybym dzisiaj miała wybierać, która lepsza, to szlachetniejsza kolorystycznie wydaje mi się Dart's Gold.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 20:46, 24 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Kasia, jak posadzisz wszystkie zaplanowane w tym roku drzewa i inne nasadzenia, to wrzuć zdjęcia jak wygląda szkielet ogrodu.
A za rok będzie co porównywać
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies