Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Iwonka 11:52, 25 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
mrokasia napisał(a)
Mój ogród to teraz stare z nowym. Stare przerabiane więc też jakby nowe .
A niestandardowy tył bez trawnika na środku to w zasadzie bok (po dokupieniu terenu działka ma teraz kształt litery L)

Kasia skończę chyba tak jak ty. Czyli stare z nowym, a stare przerabiane więc jakby nowe Nie da się czasami stworzyć czegoś fajnego doklejając małe do dużych, nowe do starych. Dwie rabaty chyba całkiem rozwalę bo każda próba doklejenia wychodzi beeee
Trawnika nie będzie w nowej części?
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
mrokasia 12:30, 25 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18117
inka74 napisał(a)
Kolor derenia Aurea u mnie w półcieniu/cieniu


Ten kolor mi bardzo odpowiada!!!
Dzięki kochana

Anitka napisał(a)
Wrzuciłam u siebie co nie co o glediczji z pismem obrazkowym
Też jestem teraz na etapie poszukiwania liściastych w innych kolorze niż zielone i bordowe.


Była, widziałam, bardzo dziękuję!

Toszka napisał(a)


Kiścienie. Dodatkowy atut, że nie trzeba dzielić i odmładzać. Czyli nie ma ryzyka grzebania w korzeniach borówki, bo tego nie lubi. Można strzyc i delikatnie formować te kiścienie. W gratisie wiosenne kwitnienie, a zimą czerwone liście, które na wiosnę znów zielenieją.


Kiścienie powiadasz? Nie za szerokie rosną? Bo doczytałam, że do metra średnicy... Tu bym potrzebowała coś wąskiego .
Boszszsz, pewnie na bukszpanie się skończy... tylko ta ćma .

Brzozowadziewczyna napisał(a)
Pomyślałam jeszcze o trzmielinie sunspot, bardzo ładnie wygląda przy niebieskich borówkach, zimozielona, super do strzyżenia. I druga propozycja nietypowa - dzwonki poszarskiego, u mnie zimozielone, ale to tak 40-50cm zywopłocik, choć byłby piękny, kwitną niemal całe lato na niebiesko. Przetestowałam te połączenia u siebie, bo w zeszłym roku szukałam.


Agatka, a ta trzmielina musi mieć jakąś podporę do wspinania? Dzwonki poszarskiego są fajne, ale w tym miejscu jakoś ich nie widzę. Pokazałabyś jakieś foty skoro przetestowałaś .

Iwonka napisał(a)

Kasia skończę chyba tak jak ty. Czyli stare z nowym, a stare przerabiane więc jakby nowe Nie da się czasami stworzyć czegoś fajnego doklejając małe do dużych, nowe do starych. Dwie rabaty chyba całkiem rozwalę bo każda próba doklejenia wychodzi beeee
Trawnika nie będzie w nowej części?


No niestety, nie jest łatwo łączyć stare z nowym. U mnie zazwyczaj trudność polega na znalezieniu dużych sadzonek bo mała pipka przy jakimś starym olbrzymie wygląda komicznie.

Trawnik będzie oczywiście w nowej części, nawet całkiem sporo . Przede wszystkim będą trawiaste alejki ale też trawiasty placyk przy brzozach z miejscem na ognisko i trawiasty placyk na leżaczki przy basenie i altanie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 12:35, 25 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Może pierisy do tych borówek? Są też małe odmiany, np. Minor.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
TAR 12:52, 25 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7577
mrokasia napisał(a)




Hmmm, a mogłybyście to jakoś sprecyzować? Co to znaczy, że Dart's ma bardziej szlachetny kolor? Czy to znaczy, że jest mniej żółta?
Na zdjęciach w necie ja różnicy nie widzę...


moge tylko napisac co zaobserwowałam, Dart's Gold ma bardziej intensywny kolor, głebszy i barwowo bardziej mi pasuje.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 12:54, 25 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7577
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Pomyślałam jeszcze o trzmielinie sunspot, bardzo ładnie wygląda przy niebieskich borówkach, zimozielona, super do strzyżenia. I druga propozycja nietypowa - dzwonki poszarskiego, u mnie zimozielone, ale to tak 40-50cm zywopłocik, choć byłby piękny, kwitną niemal całe lato na niebiesko. Przetestowałam te połączenia u siebie, bo w zeszłym roku szukałam.


mam te dzwonki i jeszcze dalmatynskie - sa swietne kwitna od wiosny do poznej jesieni
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Toszka 13:03, 25 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Pomyślałam jeszcze o trzmielinie sunspot, bardzo ładnie wygląda przy niebieskich borówkach, zimozielona, super do strzyżenia. I druga propozycja nietypowa - dzwonki poszarskiego, u mnie zimozielone, ale to tak 40-50cm zywopłocik, choć byłby piękny, kwitną niemal całe lato na niebiesko. Przetestowałam te połączenia u siebie, bo w zeszłym roku szukałam.


Trzmielina bezlitośnie podnosi ph. W chorobach różaneczników była o tym dyskusja.

Kasiu, Tessa ma obwódkę z kiścieni. Strzyże od lat.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Brzozowadzie... 15:17, 25 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Toszka napisał(a)


Trzmielina bezlitośnie podnosi ph. W chorobach różaneczników była o tym dyskusja.

Kasiu, Tessa ma obwódkę z kiścieni. Strzyże od lat.

Ha, to dobrze, że musiałam wysadzić z granicy borówki już razem nie rosną ale połączenie wizualnie dawały ładne.
Kasiu,trzmielina nie potrzebuje podpór, można ją ciąć w dowolny kształt - kulki, obwódki, chyba, że puścisz luzem, to zacznie szukać podpór.
No właśnie tą kompozycję musiałam całą rozwalić - borówki rosły u mnie na granicy, przeniosłam je na nową działkę, trzmielina czeka na wsadzenie, a dzwonki powędrowały na północną, zaraz zobaczę w archiwum, czy coś im cyknęłam. ogólnie jestem wielką fanką dzwonków Poszarskiego - zimozielone, można ciąć, pięknie kwitną również w cieniu.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mrokasia 19:15, 25 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18117
Anda napisał(a)
Może pierisy do tych borówek? Są też małe odmiany, np. Minor.


Pierisy to też rośliny dla mnie nie znane. Poczytam, dzięki .
Czy one w słońcu dadzą radę/

TAR napisał(a)


moge tylko napisac co zaobserwowałam, Dart's Gold ma bardziej intensywny kolor, głebszy i barwowo bardziej mi pasuje.


Rozumiem

TAR napisał(a)


mam te dzwonki i jeszcze dalmatynskie - sa swietne kwitna od wiosny do poznej jesieni


Dzwonki wpisane na listę zakupów, rośliny kwitnące długo są w cenie .

Toszka napisał(a)


Kasiu, Tessa ma obwódkę z kiścieni. Strzyże od lat.


Naprawdę? Skoro można spokojnie ciąć to super. A one dadzą radę w pełnym słońcu?

Brzozowadziewczyna napisał(a)


Kasiu,trzmielina nie potrzebuje podpór, można ją ciąć w dowolny kształt - kulki, obwódki, chyba, że puścisz luzem, to zacznie szukać podpór.
No właśnie tą kompozycję musiałam całą rozwalić - borówki rosły u mnie na granicy, przeniosłam je na nową działkę, trzmielina czeka na wsadzenie, a dzwonki powędrowały na północną, zaraz zobaczę w archiwum, czy coś im cyknęłam. ogólnie jestem wielką fanką dzwonków Poszarskiego - zimozielone, można ciąć, pięknie kwitną również w cieniu.


Wstaw jak coś znajdziesz .

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Makusia 19:53, 25 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Rany ale będzie pysznie! Swoją drogą ale wypas! Zywoplocik w warzywniku! Cudo perfekcji.
Ja żałuję, że boriwek w rabatę nie wplotlam. Ślicznie się przebarwiaja i długo liście trzymają. Ale już na słonecznej części nie mam miejsca niestety.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Magleska 21:28, 25 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Kasiu poczytałam o fajnych podpowiedziach do borówek

mam tylko 2 pierisy ,które rosną w pełnym słońcu i są cały czas ładne -chyba wykorzystam ten pomysł do obwódki przy warzywniku
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies