Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

TAR 21:46, 24 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie też są obie. Gdybym dzisiaj miała wybierać, która lepsza, to szlachetniejsza kolorystycznie wydaje mi się Dart's Gold.


Mnie tez Dart's Gold sie bardziej podoba, one sie jesiennie ciut inaczej wybarwiaja.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margo2 23:02, 24 paź 2019


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 814
Przyszłam się przywitać.
Widzę, że masz młody ogród, ale idziesz jak burza i Twoje marzenia szybko się spełnią
Przeogródek masz super.
Bardzo podoba mi się kompozycja pod oknami.
No i niestandardowy tył, bez trawnika na środku. Super.

Małgosia
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
mrokasia 08:11, 25 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18035
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie też są obie. Gdybym dzisiaj miała wybierać, która lepsza, to szlachetniejsza kolorystycznie wydaje mi się Dart's Gold.


TAR napisał(a)


Mnie tez Dart's Gold sie bardziej podoba, one sie jesiennie ciut inaczej wybarwiaja.


Hmmm, a mogłybyście to jakoś sprecyzować? Co to znaczy, że Dart's ma bardziej szlachetny kolor? Czy to znaczy, że jest mniej żółta?
Na zdjęciach w necie ja różnicy nie widzę...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:18, 25 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18035
Helen napisał(a)
Kasia, jak posadzisz wszystkie zaplanowane w tym roku drzewa i inne nasadzenia, to wrzuć zdjęcia jak wygląda szkielet ogrodu.
A za rok będzie co porównywać


Helen, w zasadzie mam już wszystko posadzone (oprócz tych dwóch nieszczęsnych bukszpanów) ale to nie znaczy, że szkielet jest gotowy w 100%. W kilku miejscach brakuje jeszcze dużych krzewów/małych drzew ale w tym roku już niczego nie kupuję i nie sadzę. Poza tym wszędzie rozkopane bo kładziemy kable elektryczne do oświetlenia i rury do rozprowadzenia wody ze studni. Ale jak to trochę uprzątniemy to postaram się zrobić fotę poglądową z okna dachowego na całość .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:24, 25 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18035
Margo2 napisał(a)
Przyszłam się przywitać.
Widzę, że masz młody ogród, ale idziesz jak burza i Twoje marzenia szybko się spełnią
Przeogródek masz super.
Bardzo podoba mi się kompozycja pod oknami.
No i niestandardowy tył, bez trawnika na środku. Super.

Małgosia


Hej Małgosiu! Jak miło, że mnie tu znalazłaś .
Mój ogród to teraz stare z nowym. Stare przerabiane więc też jakby nowe .
Miło mi, że podoba Ci się mój front. A niestandardowy tył bez trawnika na środku to w zasadzie bok (po dokupieniu terenu działka ma teraz kształt litery L) .
Wpadaj częściej, zapraszam!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:35, 25 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18035
Dziewczyny, potrzebuję pomysłów co można posadzić przed borówkami w charakterze obwódki/żywopłociku, takiej do ok.50cm wysokości i 30-40cm szerokości. Ma optycznie wydzielać miniwarzywnik od reszty ogrodu. Najchętniej zimozielone, choć nie koniecznie po całości tzn. to coś może być przeplatane jakąś trawką lub bylinką atrakcyjną cały sezon. Stanowisko słoneczne. Zakładam, że to coś musiałoby lubić kwaśno.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 08:46, 25 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kolor derenia Aurea u mnie w półcieniu/cieniu

Pod spodem jest jeżówka dla porównania koloru. Jestem ciekawa czy mu się gałązki wybarwią. Ale nie łapie tego różu co u Kwartecika w słońcu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anitka 10:01, 25 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Wrzuciłam u siebie co nie co o glediczji z pismem obrazkowym
Też jestem teraz na etapie poszukiwania liściastych w innych kolorze niż zielone i bordowe.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Toszka 11:03, 25 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
mrokasia napisał(a)
Dziewczyny, potrzebuję pomysłów co można posadzić przed borówkami w charakterze obwódki/żywopłociku, takiej do ok.50cm wysokości i 30-40cm szerokości. Ma optycznie wydzielać miniwarzywnik od reszty ogrodu. Najchętniej zimozielone, choć nie koniecznie po całości tzn. to coś może być przeplatane jakąś trawką lub bylinką atrakcyjną cały sezon. Stanowisko słoneczne. Zakładam, że to coś musiałoby lubić kwaśno.


Kiścienie. Dodatkowy atut, że nie trzeba dzielić i odmładzać. Czyli nie ma ryzyka grzebania w korzeniach borówki, bo tego nie lubi. Można strzyc i delikatnie formować te kiścienie. W gratisie wiosenne kwitnienie, a zimą czerwone liście, które na wiosnę znów zielenieją.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Brzozowadzie... 11:27, 25 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Pomyślałam jeszcze o trzmielinie sunspot, bardzo ładnie wygląda przy niebieskich borówkach, zimozielona, super do strzyżenia. I druga propozycja nietypowa - dzwonki poszarskiego, u mnie zimozielone, ale to tak 40-50cm zywopłocik, choć byłby piękny, kwitną niemal całe lato na niebiesko. Przetestowałam te połączenia u siebie, bo w zeszłym roku szukałam.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies