Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

DorKa 11:19, 25 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
mrokasia napisał(a)


Dziękuję, jestem bardzo zadowolona .
A co Twój kurier Ci wiezie?


dzisiejszy wiezie Aureospicaty do uzupełninie żywopłotu i Vanilki do uzupełnienienia na nigrowej.
A na początku marca będzie cała roślinność na podokienna
Chyba wolne wezmę, żeby spokojnie popracować

a sąsiedztwu daj szansę Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej
Czas pokaże. Może będą fajni..

Ja też nie chciałabym wyprowadzki, no chyba ,że w Bieszczady ale w tej wersji ogrodowiskowy ogród by mi nie pasował
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Brzozowadzie... 11:31, 25 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
O, Kasia, widziałam taką chinkę u mnie w ogrodniczym jesienią, przepięknie się przebarwia! Tylko ona kurde lubi wilgoć, więc odpuściłam, może za szybko?
Nadrobiłam. Choć uwielbiam Pissardi to jednak u Ciebie myślałabym jednak o zielonym drzewie, jeśli blisko masz już bordowe. Jarząby są świetne na nasze piaski i suszę W zeszłym roku dostałam trzy, dwa kolumnowe i jednego szwedzkiego, i posadziłam na nowej części. Bardzo jestem ich ciekawa.
Super, że budują taki niski budynek, a jakby to był czteropiętrowiec? Wiesz, szklanka powinna być do połowy pełna Lub jakiś kielich Buźka!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
TAR 11:42, 25 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
a tak wygladal przy zakupie niezla roznica no nie?

edit
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 11:45, 25 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
DorKa napisał(a)


dzisiejszy wiezie Aureospicaty do uzupełninie żywopłotu i Vanilki do uzupełnienienia na nigrowej.
A na początku marca będzie cała roślinność na podokienna
Chyba wolne wezmę, żeby spokojnie popracować

a sąsiedztwu daj szansę Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej
Czas pokaże. Może będą fajni..

Ja też nie chciałabym wyprowadzki, no chyba ,że w Bieszczady ale w tej wersji ogrodowiskowy ogród by mi nie pasował


No to niezłe zakupy już poczyniłaś .
Ja też już zapowiedziałam, że biorę wolne jak jakiś ładny dzień się trafi. Nic jeszcze w ogrodzie nie zrobiłam, za sprzątanie trzeba się brać.

Brzozowadziewczyna napisał(a)
O, Kasia, widziałam taką chinkę u mnie w ogrodniczym jesienią, przepięknie się przebarwia! Tylko ona kurde lubi wilgoć, więc odpuściłam, może za szybko?
Nadrobiłam. Choć uwielbiam Pissardi to jednak u Ciebie myślałabym jednak o zielonym drzewie, jeśli blisko masz już bordowe. Jarząby są świetne na nasze piaski i suszę W zeszłym roku dostałam trzy, dwa kolumnowe i jednego szwedzkiego, i posadziłam na nowej części. Bardzo jestem ich ciekawa.
Super, że budują taki niski budynek, a jakby to był czteropiętrowiec? Wiesz, szklanka powinna być do połowy pełna Lub jakiś kielich Buźka!


Eeee tam, większość roślin lubi wilgoć . Klony palmowe też. Kupuj chinkę .

W warzywniku będzie zielonolistne drzewo, może właśnie jakiś jarząbek. O bordowym myślę kawałek dalej, pomiędzy warzywnikiem a brzozami. Nęci mnie klon Atropurpureum, taki jak Twój .

Te domy mogą mieć maks. 8,5m (nasz dom ma 7,5m) więc nie jest źle. Oby tylko nie miały normalnych okien na piętrze...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:46, 25 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
TAR napisał(a)
a tak wygladal przy zakupie niezla roznica no nie?



Serio? Podobnie do mojego .
Tarcia, pokaż mi jak wyglądają pąki kwiatowe Twoich dereni, to sobie porównam.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 11:48, 25 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
nie mam zadnej foty zapąkowanego. najwczesniej w sobote dam rade
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 11:51, 25 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
mrokasia napisał(a)


Te domy mogą mieć maks. 8,5m (nasz dom ma 7,5m) więc nie jest źle. Oby tylko nie miały normalnych okien na piętrze...


Kaska a jak beda mialy i ktos Was bedzie podgladał to na bezczela wyskocz z aparatem foto i specjalnie patrz sie w ich strone. Szybko sprawia sobie rolety, bo takie cos peszy.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 11:58, 25 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Kasiu, brachytricha ruszyła. Mam dla ciebie kępkę taką ze 30 cm średnicy, to sobie podzielisz na ile chcesz. W każdej chwili do wzięcia. Myślę że trzeba ją w ciągu 2-3 tygodni przeprowadzić, bo potem może być za bardzo uszkodzona i trudniej się zaaklimatyzuje. Jak ją wykopię to będę miała miejsce na przesadzenie róży D Souvenir du dr Jamain z lasu, gdzie ma za mało słońca. Niby nie lubi słońca ale za dużo cienia też niezbyt. A wtedy, zamiast róży, posadzę zakupiony ostatnio oczar.
Jak ja 'kocham' takie roszady...

No i hortki też będzie można przy okazji...
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 12:11, 25 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No , kochana, się dzieje u Ciebie Pewnych rzeczy zazdroszczę, innych ani trochę... Ja też lubię mieć zapuszczone korzenie i nie przepadam za tak radykalnymi zmianami. Trzymam kciuki wszystkimi łapami, żeby nowi sąsiedzi okazali się w miarę normalni A budowa...? na to to się już nic nie poradzi, trzeba przetrwać...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
BKosimkArt 12:20, 25 lut 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
O jak fajnie dereń i mój wymarzony, zamówiłam też tylko inną odmianę ale na pewno nie będzie taki dorodny.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies