Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Magara 14:24, 18 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
mrokasia napisał(a)

Pokaż te swoje nicolasy to Ci powiem co ja bym zrobiła .


Dziewczyny, też bym kupiła zamiast dzielić ale u mnie stacjonarnie kicha, a netowo ciężko teraz z zakupami, no i jak dokupić jak nie mam pewności co mam???
Odcinanie na drugą kępkę nie bardzo mi się widzi, bo te dwa "nicolasy" i tak są do przesadzenia nie-wiem-jeszcze-kiedy... No nie potrafię się zdecydować

Takie one:


EDIT 1: U Kasi pokazywałam jak wyglądały w momencie gdy je kupiłam, strona 867:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7731-ogrodowe-marzenie-mrokasi?page=867

EDIT 2: Kasia, wszystko mi się u Ciebie podoba
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
inka74 14:31, 18 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
uwielbiam twoją cienistą ))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
antracyt 15:59, 18 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
mrokasia napisał(a)
Szałwia i orlik w blokach startowych

Cienista tam i z powrotem

Gdzie Ty masz taką ładną cienistą? Na zdjęciach w większości otwarte rabaty.
Na ostatnim zdjęciu to brunnera tak kwitnie?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 16:30, 18 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18005
UrsaMaior napisał(a)
Aaajajaj! Pięknoty!




sarenka napisał(a)
Śliczne


Dzięki

malgol napisał(a)


Matko, to fotki z tego roku?? mój jedyny powojnik dopiero ledwo z ziemi wyrasta a czosnki w pąkach. No w szoku jestem ,ze taka różnica w fazach rozwoju


No pewnie, że z tego roku

TAR napisał(a)
cudo rosliny i ta moja kalina co to nie wiem kim jest wyglada jak ta Spring Red


Tarcia, ta kalina jesienią była płomienno czerwona.

Makao_J napisał(a)

Też wolę kupować niż dzielić. Jakoś nie mam pewności że się uda. Dopiero jak kępa się rozrośnie to wykopuję i dzielę ale wtedy mam pewność że u mnie tej roślinie jest dobrze.
Jeśli bym tak podzieliła i by padło to bym sobie pluła w twarz.


Ja powoli przekonuję się do dzielenia. Tylko jeżówek jeszcze nie dzieliłam .

Brzozowadziewczyna napisał(a)
Kurde, za szybko u Ciebie leci ten wątek! Susan pierwsza klasa, mi kwitnie już miesiąc, Twoja bardzo fajniutki kształt ma, super zakup. Rabata przy domku wyszła super, a kaliny masz fajniutkie, ja mam mariesii i Kilimandżaro zwykłe, więc boję się, że zaraz się na jakąś u Ciebie zapatrzę I będzie przez Ciebie. Ta sunrise mi się już śni


Więc jesteśmy kwita - Ty u mnie zapatrzysz się na kaliny tak jak ja u Ciebie na magnolie .

Zana napisał(a)
Ależ Ci ten bluszcz szaleje na płocie. Śliczna ta tajemnicza ścieżka.
Do kalin wzdycham, pięknie kwitną. Ja mam onondagę już kilka lat, ale rośnie w takim piachu, że jeszcze ani razu nie kwitła, za to krzaczor się z niej robi taki nieforemny. Generalnie jakoś nie przepadam za kalinami, chociaż jak kwitną to i owszem. Moja sąsiadka w bloku na parterze ma jakąś zimozieloną, jest ogromna, teraz szałowo kwitnie, z zazdrością zerkam na nią codziennie z okna.


Cienista dziękuje, powoli się wypełnia . Ale muszę z niej zabrać te śliczne karmelowe żurawki od Aprila bo mi kolorem zgrzytają.
Powiem Ci, że krzak Onondagi też mnie jakoś nie powala, za bardzo napakowany jest, zdecydowanie wolę bardziej ażurowe, swobodne formy. Ale kwiaty ma ładniutkie. Myślę teraz intensywnie nad zakupem jeszcze jednak kaliny, tym razem St.Keverne, widziałam ładne krzaki . No i tej samej odmiany na pniu.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 16:33, 18 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18005
Dziewczyny, też bym kupiła zamiast dzielić ale u mnie stacjonarnie kicha, a netowo ciężko teraz z zakupami, no i jak dokupić jak nie mam pewności co mam???
Odcinanie na drugą kępkę nie bardzo mi się widzi, bo te dwa "nicolasy" i tak są do przesadzenia nie-wiem-jeszcze-kiedy... No nie potrafię się zdecydować

Takie one:


EDIT 1: U Kasi pokazywałam jak wyglądały w momencie gdy je kupiłam, strona 867:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7731-ogrodowe-marzenie-mrokasi?page=867

EDIT 2: Kasia, wszystko mi się u Ciebie podoba


Ja bym bez wahania dziabnęła każdą na dwie . Na trzy to rzeczywiście za dużo, miałyby po kilka listków.

inka74 napisał(a)
uwielbiam twoją cienistą ))


Ja Twoją też

antracyt napisał(a)

Gdzie Ty masz taką ładną cienistą? Na zdjęciach w większości otwarte rabaty.
Na ostatnim zdjęciu to brunnera tak kwitnie?


Mam taki przesmyk za domem na starej części .
Te niebieskie kwiatuszki to brunnera. Muszę sobie dokupić bo cudna jest.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magara 22:28, 18 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
mrokasia napisał(a)

Ja bym bez wahania dziabnęła każdą na dwie . Na trzy to rzeczywiście za dużo, miałyby po kilka listków.

Kasiu-Mrokasiu, dzięki jak jutro przestanie padać to je wykopię, dziabnę na dwie i posadzę w nowe miejsce - nawet mam ten fragment przygotowany
po głębszych przemyśleniach uznałam, że ryzyko w sumie małe bo i tak one do przesadzenia = wykopania, a jak je szlag trafi, trudno, po takich radach wiadomo przynajmniej gdzie z pretensjami iść
wieeeelkie dzięki za motywację do działania bo widzę, że deszcz mi decyzyjność odbiera - u mnie leje kolejny dzień, praktycznie non stop - nie mogę się zdedydować czy się cieszyć czy wkurzać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 22:31, 18 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Magara, ciesz się z deszczu. U nas ostatnio padało tydzień temu i już jest susza okrutna.
____________________
Helen - Hortensjowo
lilarose 23:05, 18 maj 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
UrsaMaior napisał(a)
Ja też wolę kupować niż dzielić Tylko z Silverem i ID nie ma problemu, bo dziatwa rośnie osobno.

oj tak, to się mnoży na potęgę
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Poppy 23:14, 18 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Kasia, ale sie zmienia. Ta rabata przy domku ogrodnika juz niezle zaslania. Swoja droga szok, ze domy tak szybko urosly, ale przynajmniej za jakis czas niewiele bedzie je widac

Nie wiedzialam, ze masz cienista rabate, gdzie ci ona? ten bialy powojnik jest ekstra!

Co do dzielenia roslin, to dziele praktycznie wszystko, nawet jezowki (ale tu nie ma 100% pewnosci, ze sie uda, chociaz juz wiem, ktore dadza rade, a ktore nie) Dzis podzielilam kaline Kilimanjaro, i mam nadzieje, ze da rade.
Poleglam w sumie na hakone, ale podzielilam je na wlasnie takie tyci tyci, a pozniej nie dopilnowalam z podlewaniem, i wyszlo jak wyszlo
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Helen 06:10, 19 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Bardzo lubię cienistą, jaki ona ma klimacik...
Kasia, pamiętasz może jaką masz żurawkę na cienistej - na czwartym zdjeciu ma zbliżenie?
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies