Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Magara 23:22, 17 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6574
Kasiu, super, że u Ciebie wszystko ok
Angielskie trawniki robią wrażenie... Moja Babcia by powiedziała, że Świat się kończy... (A i u mnie takie myśli coraz częściej przelatują przez głowę )
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
lilarose 23:47, 17 sie 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
dziewczyny- nie ma co sie oszukiwać, o pięknie nawodnionych trawnikach musimy zapomnieć. Ja swojego nie podlewam- pozwalam się rozsiewać koniczynie- mąż kosząc omijał w tym roku kosiarką jej kępy. W tym roku jeździłam sporo po mieście w związku z konkursem Warszawa w kwiatach i powiem Wam, że osiedla z mocno podlewanymi trawnikami budziły w nas lęk.
To jest ostatni moment dla nas, by zacząć się przestawiać z doborem roślin, a zacząć musimy właśnie od trawników, które środowiskowo są najmniej cenne.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
mrokasia 10:46, 18 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17976
Agatorek, ja też bardzo lubię takie pnące się po scianach rośliny. A ta uschnięta trawa aż skrzypiała pod stopami. Oprócz braku wody na jej stan miało z pewnością wpływ baaaardzo niskie koszenie. Nie wiem czy miała więcej niż 1cm...

Kasya, my sporo się poszwendaliśmy na piechotę. Przemieszczaliśmy się też autobusami by zobaczyć jak najwięcej miasta.

Zuza, nigdzie nie widziałam by ktoś podlewał rośliny nie mówiąc o trawie więc respektują ten zakaz. A tymi ogródkami byłam naprawdę zaskoczona. W Londynie ok, ale nawet w tym małym miasteczku większość ogródków była totalnie zaniedbana, jakieś chaszcze, popękany, poprzerastany chwastami beton itp. W zasadzie nie widziałam by ktoś miał jakieś miejsce wypoczynkowe, fotele, parasol. Tak jakby nie korzystali wcale z ogródków jako miejsca wypoczynku.

Martka, no dobrze by było, żeby porządnie popadało. Nasz ostatni dzień był deszczowy. Ale deszczyki były przelotne i mało intensywne a to o wiele za mało.
A gdzie jedziesz?

Aprilku, zaraz wstawię kilka fotek .

Johanka, dzień dobry i dziękuję bardzo .

Daga,powiem Ci, że widok rozległego parku z połaciami żółtej, wyschniętej trawy naprawdę robił wrażenie... A ludzie i tak rozkładali sobie kocyki na tym ściernisku i robili pikniki. Dziwny widok.

Kasia, masz rację, trzeba będzie przeorganizować ogrody i postawić na rośliny znoszące suszę. Tylko one zazwyczaj lubią słońce... A sporo jest ogrodów leśnych albo z dużymi drzewami...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:53, 18 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17976
No to parę fotek z dzisiejszego poranka. Mocne słońce od rana nie ułatwiało ale coś tam udało się pstryknąć.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:53, 18 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17976
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:54, 18 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17976
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:55, 18 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17976
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:56, 18 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17976


KONIEC .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
olciamanolcia 11:03, 18 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6974
Super buszszsz Pani masz lubię to
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 11:08, 18 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Bardzo smaczne "coś tam"
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies