Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

nicol21 21:11, 28 wrz 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10211
mrokasia napisał(a)
Dziewczyny, mam pytanie nie ogrodowe - czy któraś z Was nosi szkła progresywne? Z wiekiem wzrok mi się rozjechał i jedne okulary (duże minusy) przestały mi wystarczać. Zamówiłam progresy i boję się, że się nie przyzwyczaję...


Progresów nie mam, wada też nie jakaś wielka, ale w kontaktach po prostu nie mam komfortu optycznego jeśli chodzi o czytanie. Chodzenie OK, ale czytanie to max 3 linijki. Próbowałam różne firmy, ale z każdą tak samo.
Ale wsród znajomych tyle osób nosi kontakty i nikt ie ma takich udziwnien jak ja Bywa!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Gruszka_na_w... 22:01, 28 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
mrokasia napisał(a)
Dziewczyny, mam pytanie nie ogrodowe - czy któraś z Was nosi szkła progresywne? Z wiekiem wzrok mi się rozjechał i jedne okulary (duże minusy) przestały mi wystarczać. Zamówiłam progresy i boję się, że się nie przyzwyczaję...


Mariolka/Pani Przyroda skusiła się na okulary progresywne. Pisała, że początki były trudne i zdarzało jej się wpadać na coś lub nie zauważyć schodów, ale potem przyzwyczaiła się do patrzenia na wprost i w dół w zależności od potrzeby.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:32, 29 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Kasiu-Mrokasiu, progresów nie mam, ma moja Mama, od dobrych kilku lat. Charakteru i cech Rodzicielki omawiać nie będę, ale uwierz mi - jeżeli Ona się przyzwyczaiła - Ty też dasz radę
A ogród swój jeszcze piękniejszym ujrzysz
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 07:52, 29 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Widoczki jak zwykle pierwsza klasa
Tych miskantów zazdroszczę, robią niesamowitą robotę, też takie chcę

A z progresami męczyłam się pół roku i nie dałam rady. Zagubienie, ból głowy i inne takie siniaki... Wszystko zależy od indywidualnych cech i wady wzroku osobnika. Ale powodzenia, bo to podobno fajna sprawa jak się już oswoisz. Ja wróciłam do normalnych i muszę nosić pięć różnych par przy sobie Więc chyba warto spróbować
____________________
April April podbija las Mazowsze
Helen 08:12, 29 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
eM też przeklina progresy, więcej nie chce już takich kupować.
____________________
Helen - Hortensjowo
mrokasia 10:12, 29 wrz 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Kochane, dziękuję za podzielenie się info co do progresów. Zamówione więc będę testować . Mówię sobie, że będę musiała się przyzwyczaić bo nie wyobrażam sobie noszenia przy sobie kilku par i ciągłego ich zmieniania. Jak czytałam to oczywiście opinie są podzielone. Na szczęście producent daje miesiąc na przyzwyczajenie się. Jeśli się nie uda to gwarantuje wymianę tych okularów na dwie normalne pary.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 10:54, 29 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9603
mrokasia napisał(a)
Kochane, dziękuję za podzielenie się info co do progresów. Zamówione więc będę testować . Mówię sobie, że będę musiała się przyzwyczaić bo nie wyobrażam sobie noszenia przy sobie kilku par i ciągłego ich zmieniania. Jak czytałam to oczywiście opinie są podzielone. Na szczęście producent daje miesiąc na przyzwyczajenie się. Jeśli się nie uda to gwarantuje wymianę tych okularów na dwie normalne pary.

O Wybrałaś zatem świetna ofertę .
Ja mam okulary tylko do bliży i denerwuje mnie samo ich ciągłe zakładanie i ściąganie . Zmiany pomiędzy kilkoma parami - to dla mnie nie do wyobrażenia! . April - wyrazy współczucia... A może Ci źle dobrali te okulary progresywne i stąd te problemy...?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 11:28, 29 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10007
Mój eM od ładnych kilku lat nosi progresy i chyba jest zadowolony, nie pamiętam żeby kiedykolwiek narzekał
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
April 12:50, 29 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Kasiu, Testuj, testuj a nuż się uda.

Judith, raczej o źle dobranych nie ma mowy, bo były dwa razy poprawiane. Taki ciężki przypadek. Oprócz tego ja noszę okulary zarówno do dali jak i do bliży. Ślepam jak kret. Dobrze widzę TYLKO na wyciągnięcie ręki
____________________
April April podbija las Mazowsze
Martka 23:22, 05 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Kasiu, czy Twoje Hameln miewają ciemne kotki? Mam dylemat, czy moje zamówienie się zgadza.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies