Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Helen 22:17, 11 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Magara napisał(a)

i ja sobie w notatki skopiowałam
Toszko, jak te Twoje wpisy by zostały przeczytane przez kierowników zakładów medycyny sądowej w całej Polsce to byś się nie opędziła od ofert pracy bo i pewną rękę i doświadczenie widać z daleka

Dobre
____________________
Helen - Hortensjowo
sarenka 08:03, 12 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
Kasia, hostę dziel. Przy dużych trudno ci będzie odkroić w gruncie. Wykop i nożem między pędami. Potem tylko obficie podłej. Nic im nie będzie. Twoje dzielone żyją. Wczoraj babkolistną dzieliłam.
. Pokazałabys ta babkolistna u siebie?
____________________
Magda W samym sloncu
eVka 09:25, 12 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Sposób podziału bez wykopywania jest dużo lepszy dla rośliny macierzystej. Moje dwa carexy dzieliłam, jeden bez wykopywania a drugi z wykopaniem i ten drugi bardzo źle zniósł podział, a pierwszy ma się świetnie, więc polecam!
____________________
eVka 09:26, 12 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Dziewczyny kochane, dziękuję za info o dzieleniu, jutro mam zamiar podzielić tę hostę .
Najpierw jednak zamierzam poszukać w okolicznych ogrodniczych czegoś kwitnącego wiosną szczepionego dość wysoko bo na ok. 1,80 - kaliny albo lilaka. Bo na tej rabatce przy furtce, tam gdzie zamiast uschniętego jałowca wsadziłam Limkę, przydałoby mi się coś wyższego od niej, jakieś coś o kulistej, niewielkiej koronie, co by wystawało ponad Limkę . Ewentualnie, jeśli kupię coś niżej szczepionego to wiosną wymienię Limkę na Silver Dollar .

Fajny pomysł. U mnie w ogrodniczym widziałam limki bardzo wysoko szczepione, na pewno nie na 1,8m ale i tak wysokie. Zastanawiałam się nad kupnem ale oczywiście pomysłu na miejscówkę brak... Szukaj lilaka
____________________
mrokasia 09:30, 12 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
galgAsia napisał(a)
No fieszszsz, lepiej późno niż później ! Bo generalnie to ja taki nieśmiałek jestem...


No lepiej, lepiej .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:32, 12 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
effka napisał(a)

Fajny pomysł. U mnie w ogrodniczym widziałam limki bardzo wysoko szczepione, na pewno nie na 1,8m ale i tak wysokie. Zastanawiałam się nad kupnem ale oczywiście pomysłu na miejscówkę brak... Szukaj lilaka


A mnie właśnie zawsze zastanawiały te szczepione limki. To przecież duuuże hortki, jakoś sobie nie wyobrażam ich na pniu...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 09:33, 12 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10163
Ja też dzielę rośliny bez wykopywania. Hosty nawet nie zauważają, obie części. Hakone trochę gorzej ta wykopana ale też bez dramatu. Mateczna nie zauważa.
____________________
April April podbija las Mazowsze
eVka 09:51, 12 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


A mnie właśnie zawsze zastanawiały te szczepione limki. To przecież duuuże hortki, jakoś sobie nie wyobrażam ich na pniu...

Powiem Ci, że fajnie wyglądały, proporcjonalnie.
____________________
Gosiek33 09:51, 12 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
mrokasia napisał(a)


A mnie właśnie zawsze zastanawiały te szczepione limki. To przecież duuuże hortki, jakoś sobie nie wyobrażam ich na pniu...



W ubiegłym roku na targach Zieleń to Życie - Mega Perl - to naprawdę robiło wrażenie







https://www.ogrodowisko.pl/watek/5594-ogrod-do-odnowy?page=406
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 09:55, 12 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A one są szczepione, czy wyprowadzone na pniu? Pamiętam, że Ania - anbu próbowała prowadzić hortki na pniu, ciekawe, jakie są teraz...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies